Announcement

Collapse
No announcement yet.

God of War: Chains of Olympus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • God of War: Chains of Olympus

    Μόλις παρατήρησα ότι βγήκε η Αμερικάνικη έκδοση του παιχνιδιού. Το παιχνίδι αυτό το περιμένω πως και πως από την στιγμή που ανακοινώθηκε. Όλα όσα έχω διαβάσει στα διάφορα sites είναι θετικά.. ίσως να ήρθε επιτέλους η στιγμή να ξεσκονίσω το PSP και να το βάλω μπρος (αν πάρει).

    Έπαιξε κανείς το παιχνίδι; Εντυπώσεις;


    <div align="center"></div>



  • #2
    Επιτελους βγηκε. Θα σας πω εντυπωσεις μαλλον αυριο ;)
    https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

    H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

    Comment


    • #3
      Πολύ καλό, το ευχαριστήθηκα περισσότερο απο το πρώτο. Η ιστορία και η κορύφωση της είναι το καλύτερο σε αυτό.
      Δεν είναι τεχνολογικό επίτευγμα όπως λένε, απλά ένα καλό παράδειγμα του τι μπορεί να κάνει μία καλή ομάδα πάνω σε ένα αναξιοποίητο μηχάνημα. Κρίμα που η RaD περιορίζεται να δουλεύει πάνω σε δουλειές άλλων.

      Comment


      • #4
        To oτι μου κανει slowdowns οφειλεται στο οτι το παιζω σαν iso;
        Αν ναι τι μπορω να κανω;

        Comment


        • #5
          <div class='quotetop'>(XenoVagrant &#064; Jun 18 2008, 12&#58;39 PM) [snapback]29103[/snapback]</div>
          To oτι μου κανει slowdowns οφειλεται στο οτι το παιζω σαν iso;
          Αν ναι τι μπορω να κανω;
          [/b]
          Oχι,με το iso θα επρεπε να παιζει μια χαρα,με το cso υπαρχει προβλημα.
          Αλλα δεν εχω παρατηρησει slowdowns με το iso.Mε το cso ναι.

          Comment


          • #6
            A sorry, απο συνηθεια ειπα iso.
            Τι διαφορα υπαρχει μεταξυ των 2;
            Παντως ναι, cso εχω.

            Comment


            • #7
              Ειχα παιξει το demo με cso(μονο σε cso υπηρχε αρχικα) και ειχα παρατηρησει slowdowns σε καποια σημεια.Οπως για παραδειγμα στην αρχη πριν τον πρωτο εχθρο(οταν πεφτεις στην τρυπα που εχει ανοιξει στο κτηριο).

              Αυτα δεν υπαρχουν με το iso.(αν και δεν ειναι παντα ομαλο το frame rate).
              Εχω την εντυπωση οτι υπαρχει αρκετη βελτιωση.

              Comment


              • #8
                Thanks, θα το τσεκαρω να δω τι παιζει και θα σου πω αν εκανε τη διαφορα οντως.

                Comment


                • #9
                  Need more bosses
                  https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                  H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                  Comment


                  • #10
                    God of War: Chains of Olympus[PSP]

                    Τερμάτισα στο Normal το GoW: CoO και τώρα κοντεύω να το τερματίσω στο God Mode.

                    Είναι μικρό σε διάρκεια, αλλά πολύ πρωτότυπο για την κόρη του, Καλλιόπη.

                    Λοιπόν, έχω παρατηρήσει ένα πράγμα που είναι out of blue.

                    Την ώρα που ο Κράτος κάνει continuous Air Slam τον εχθρό(εννοώ το ότι ο Κράτος είναι στο έδαφος, ενώ ο εχθρός στον αέρα, και όταν τον πιάνει με το σπαθί του, τον πετάει στο πάτωμα), οι άλλοι εχθροί δεν τον επιτίθεται, με αποτέλεσμα να είναι αρκετά easy η μάχη.

                    Μήπως είναι καμία λάθος επιλογή των devs ?
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Oxi, sta grabs de se kanoun damage oi alloi, einai epilogi pou kanan oi devs. An etrwges damage kai sou ekove thn kinisi, tha itan megali mlkia kai spastiko.
                      Ground_Zero:

                      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                      Comment


                      • #12
                        Εμένα δεν θα με πείραζε... Θα έκανε ακόμα πιο επική την μάχη.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Tha eixes neura believe me. Oute sto DMC ginetai otan kanei grab o Nero enan exthro.
                          Ground_Zero:

                          Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                          Comment


                          • #14
                            Challenges completed.

                            Τα challenges ξεκλειδώνονται με την σειρά και έχουν ως εξής τις δυσκολίες τους:

                            1) Normal
                            2) Hard
                            3) Very hard
                            4) hard
                            5) Normal

                            Στο 3ο ήταν πολύ παλούκι να διαλύσω τους εχθρούς πριν τελειώσει η μπάρα ζωής. Στο 4ο ήταν λίγο hard αλλά ήθελε κάποια tricks για να καταστρέψεις τα αντικείμενα περιβάλλοντος.

                            Τώρα μου μένει το God Mode να τελειώσω στο single player. Είμαι στο last boss.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Τώρα μου μένει το God Mode να τελειώσω στο single player. Είμαι στο last boss.

                              KILL THAT WHORE !!

                              Ground_Zero:

                              Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                              Comment

                              Working...
                              X