Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΘΕΛΩ...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ΘΕΛΩ...

    Σκεφτηκα να ανοιξω ενα τοπικ με θεματο τι θα θελαμε να δουμε στα videogames και δεν το χουμε δει ακομα, ιδεες που παντα ειχατε στο μυαλο σας και σκεφτοσασταν... μακαρι να το κανουν αυτο θα ναι σουπερ!... ή ακομα τι θα θελατε να δειτε στην επομενη γενια που δεν το ειδατε σε αυτην, τι πιστευετε πως πρεπει να κανει η βιομηχανια για να ξεπερασει τα υψηλα στανταρ που εθεσε σε αυτη τη γενια.

  • #2
    ΘΕΛΩ: στα παιχνιδια ξυλου αλλα και γενικοτερα οσα δεν εχουν standard πρωταγωνιστη να μπορουμε να κατεβαζουμε και να προσθετουμε οποιον αλλον χαρακτηρα θελουμε, ειτε απο καποιο παιχνιδι που γουσταραμε, ειτε γενικα να φτιαχνουμε δικον μας! αυτο θα ηταν η νεα επανασταση στο χωρο πιστευω, για φανταστειτε για παραδειγμα να εχετε τον Dante και να γουσταρετε να τον προσθεσετε σε οποιοδηποτε καινουργιο παιχνιδι κυκλοφορησει, πχ το νεο Soul Calibur!

    ΘΕΛΩ: να κυκλοφορησει re-release των Final Fantasy VII και VIII ή ακομα καλυτερα sequels τους!

    ΘΕΛΩ: να κυκλοφορησει Tekken Tag Tournament 2 με πολλους νεους χαρακτηρες και create a fighter mode παρομοιο με αυτα των παιχνιδιων WWE.

    ΘΕΛΩ: να κυκλοφορησει κι αλλη σειρα με παιχνιδια Versus οπως για παραδειγμα Tekken VS Street Fighter ή Mortal Kombat ή Rival Schools ή και Killer Instinct ακομα, που οι χαρακτηρες ομως θα εχουν γαματα γραφικα!

    ΘΕΛΩ: να κυκλοφορησει επιτελους ενα αξιολογο Mortal Kombat παιχνιδι!

    ΘΕΛΩ: να κυκλοφορησει το Street Fighter Alpha 4.

    ΘΕΛΩ: να κυκλοφορησει Marvel VS Capcom 3 και να ξεπερασουν τους 100 οι χαρακτηρες που θα εχει μεσα!

    ΘΕΛΩ: να κυκλοφορησει Mario RPG 2 και να ειναι παλι δημιουργημα της SquareEnix ασχετος αν δεν ασχοληθηκα με το πρωτο.

    ΘΕΛΩ: να ακολουθησουν το free roaming στυλακι του Grand Theft Auto κι αλλα παιχνιδια, οπως πχ το Devil May Cry ή το επομενο Final Fantasy ή ακομα και το Mario Kart.

    ΘΕΛΩ: να επαναλαβουν το Prototype και αλλου! το να εχεις υπερδυναμεις μεστη πολη, σε καθαρα urban περιβαλλον ειναι κατι γαματο και σιγουρα θα μας κανει να ξεφευγουμε απο τη πραγματικοτητα (που ετσι κι αλλιως συμβαινει με τα βιντεοπαιχνιδια, απλα το συγκεκριμενο θυμιζει το μερος που ζουμε).

    ΘΕΛΩ: να φτιαξει επιτελους η Activision / Neversoft ενα Tony Hawk παιχνιδι που να μπορεις να παρεις μεσα ακομα περισσοτερα οχηματα, σαν το Grand Theft Auto για παραδειγμα, ας συμμετεχει κι ο Matt Hoffman κι αλλοι, και που να μπορουμε να προσθετουμε εμεις χαρακτηρες απο αλλα παιχνιδια (δες το 1 για περισσοτερα).

    ΘΕΛΩ: το καινουργιο Donkey Kong να μην ειναι μαλακια. ας αντιγραψουν και το Zelda ακομα, το θελω γαματο!

    ΘΕΛΩ: να επιστρεψει ο Crash Bandicoot στη Naughty Dog και να κυκλοφορησει επιτελους ενα καινουργιο αξιολογο παιχνιδι του!

    ΘΕΛΩ: το επομενο Smash Bros να εχει μεσα ακομα περισσοτερους χαρακτηρες κι απο αλλες εταιρειες, οπως Pac Man, Μega-Μan, Rayman, Bomberman, Banjo, Crash Bandicoot, Sora, Dante, Viewtiful Joe etc.

    ΘΕΛΩ: να κυκλοφορησει παιχνιδι Shinobi που να ακολουθα το στυλακι του Devil May Cry.

    ΘΕΛΩ: το ιδιο για καποιο Matrix.

    ΘΕΛΩ: να δω ενα παιχνιδι πλατφορμας ή ρολων που να συνδιαζει μεσα τον κοσμο του Super Mario και Sonic.

    ΘΕΛΩ: να δω ενα παιχνιδι με ολους τους χαρακτηρες των Final Fantasy και Kingdom Hearts.

    αυτο που θελω περισσοτερο παντως και το θελω, το θελω πολυ, ειναι να μου χαρησει καποιος ενα Wii γιατι ειμαι τσιγκουνης!!!!!

    αυτα για την ωρα, αμα σκεφτω κατι αλλο θα επιστρεψω...

    Comment


    • #3
      θελω sega και nintendo να γινουν ενα! how awsome is that?

      Comment


      • #4
        wii_link ΦΑΕ τη γλωσσα σου βλασΤημε.

        Νεα κονσολα απτην Sega.
        Κι ομως το θελω, το θελω, το θελω. Το χω αναγκη πολυ, με τρελαινει ktl lol
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • #5
          δικαιο εχεις ;) κατι που δεν αναφερα πριν, ειναι πως πρωτα θελω να πατησει η sega στα ποδια της και να βγαλει ξανα κονσολα! ομως επειδη ολοι θα λενε πως κατι τετοιο δεν μπορει να γινει, εγω ειπα για συγχωνευση nintendo και sega. τι??? πιο πιθανο δεν ειναι?

          η αληθεια ειναι πως ουτε το ενα δεν μπορω να φανταστω ουτε το αλλο. το πιο πιθανο σεναριο ειναι οτι καποια στιγμη η EA θα εξαγορασει τοσες πολλες εταιριες που στο τελος θα βγαλει και δικια της κονσολα! OMG!11!111 WEEEEEE AR DOOOOOMMMMMEEDDDDDD ολοκληρη take two θελει να εξαγορασει, αλλα τελικα take τα τρια μου της απαντησαν. νομιζω δηλαδη γιατι εχω χασει εδω και λιγο καιρο επαφη με τα νεα στα video games.

          Comment


          • #6
            ΘΕΛΩ: να κυκλοφορησει παιχνιδι Shinobi που να ακολουθα το στυλακι του Devil May Cry.[/b]
            Υπαρχει για ps2 (οσο γινεται)

            Θελω: Ενα ΜΜΟ με σεναριο και οχι ατελειωτο buff, και ΟΧΙ στον μεσαιωνα (αμαν πια!) που να σφαζεις σαν Hack n Slash και ναναι uber cool ποζεραδικο.

            Θελω: Την Sega να βγαζει την μια πρωτοτυπη παιχνιδαρα μετα την αλλη οπως εκανε επι Saturn

            Θελω: Την Νintendo να βγαζει παιχνιδια τις προκοπης και οχι αυτες τις ξεπετες αλλιως να παει στον αγυριστο!

            Θελω να βαλετε και smiley με Sega. Γιατι δεν εχει;
            https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

            H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

            Comment


            • #7
              Θέλω να κυκλοφορήσει DVD για Ps2 με τίτλο

              "Yellow Cartridges Gallore: 999999 in 1"
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • #8
                off topic: 999999 in 1 lol. πιστεψε με! καποτε ειχα μια τετοια κασσετα με τοσα παιχνιδια μεσα. βασικα ειχε δεκα παιχνιδια ολα και ολα και ολα τα υπολοιπα ηταν κλωνοι των δεκα αρχικων. με διαφορες παραλλαγες ομως: απειρες ζωες, διαφορετικα χρωματα στους χαρακτηρες, ξεκινημα παιχνιδιου απο αλλη πιστα και πολλα αλλα.

                Comment


                • #9
                  ΘΕΛΩ:... να σταματησει επιτελους αυτη η παπαρια με το αν ειναι καλυτερο το retail ή το downloadable παιχνιδι και να υπαρχουν και τα δυο ταυτοχρονα

                  ... να βγει επιτελους το StarCraft II

                  ... να σταματησουν τα υπερβολικα sequels με τους αριθμους και να βγουν νεα IP με νεους ηρωες και φρεσκιες ιδεες

                  ... να γινω gaming celebrity!!!!!!!!& #33;! (μα ποσο ψωνιο επιτελους;;;; )
                  :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                  Comment


                  • #10
                    Υπαρχει για ps2 (οσο γινεται)
                    [/b]
                    το εχω φιλε μου το παιχνιδι για ps2 αλλα ειναι μια μαλακια και μιση! εγω ειπα να μοιαζει του Devil May Cry, ή ακομα και του Prototype μιας και το ανεφερα και στο προηγουμενο μου ποστ.
                    Θελω: Την Νintendo να βγαζει παιχνιδια τις προκοπης και οχι αυτες τις ξεπετες αλλιως να παει στον αγυριστο!
                    [/b]
                    εχμ, τα νεα Super Smash Bros: Brawl και Μario Kart Wii θεωρουνται ξεπετες ?????

                    Comment


                    • #11
                      Το SSBB όχι,το άλλο είναι ΝΟΥΝΤΣΟΥΚ ΚΑΙ ΠΕΤΣΕΤΑ
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #12
                        Θέλω ένα άψογο καινούριο Sonic παιχνίδι, τρισδιάστατο ή μη, φρέσκο, με νέες ιδέες, με καλή μουσική, βασισμένο στο παλιό ΤΕΛΕΙΟ πρότυπο της σειράς (βουβοί χαρακτήρες), με την παλιά αισθητική, με καλό level design, πρόκληση, μυστικά και δεν ξέρω εγώ τι άλλο.

                        Ειλικρινά, είναι το μόνο πράγμα που μου λείπει από το χώρο. Όλα τα άλλα υπάρχουν και θα υπάρξουν, τέλειες νέες ιδέες, ποιοτικές συνέχειες παλιών σειρών, tributes και επανεκδόσεις, τίποτα δε μου λείπει εκτός από ένα καλό Sonic τίτλο, κλασσικό, platform, με όλα τα στοιχεία που αγαπήσαμε.

                        Μωρή αρρώστια Link ξέρω ότι και εσύ το θέλεις!!!!!!!!&#33 ;!1

                        Comment


                        • #13
                          Θέλω...

                          1)...να βγουν συνέχειες των αγαπημένων μου τίτλων (ξέρετε εσείς, KotoR, Bloodlines, Fahrenheit, Legacy of Kain...) που να τα ολοκληρώνουν ή, έστω, να είναι καλύτερες από τα προηγούμενα

                          2) ...να σταματήσουν να βγαίνουν παιχνίδια με εξωφρενικές απαιτήσεις επειδή μόνο και μόνο κάποιοι βαριούνται να κάνουν tweaking στη μηχανή γραφικών.

                          3) ...να ξαναδώ σενάρια και γενικά παιχνίδια διάρκειας άνω των 30 ωρών (το Neverwinter Nights ήταν καλό αλλά λίγο...)

                          4) ...να μην παρααρμεχτεί το Lego στυλ παιχνιδιών

                          5) ...τη Bioware να αρχίσει επιτέλους να ξαναβγάζει παιχνιδάρες

                          6) ...να παίξω επιτέλους Gothic 3, Civilization 4 και Sid Meier's Railroads (αλλά πού χρόνος...)

                          7) ...να βγουν τίτλοι που περιμέναμε χρόνια, και να είναι καλοί

                          8) ...ΣΕΝΑΡΙΑ, ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΜΥΑΛΟ!!!! ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΑΦΕΛΕΙΑ, ΑΜΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΜΑΣΗΣΗ!!!
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • #14
                            Θέλω το στήσιμο χαρακτήρα στο WoW να θυμίζει Diablo, να μπορείς να διαλέγεις stats που θα του δίνεις.

                            Θέλω να μπορώ να φτιάχνω χαρακτήρα στα beat'em'um

                            Θέλω το Street Fighter να βγάλει ένα "προχοράω και βαράω" στυλ

                            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                            Comment


                            • #15
                              -νέα F1 racing sim σειρά
                              -F Zero DX/WX & Waverace Wii/DS
                              -ΠΟΛΛΑ περισσότερα platformers (2D & 3D)
                              -Τα Perfect Dark 2 & BK3 να αξίζουν το βαρύ όνομα που φέρουν
                              -Περισσότερα καλά fps & racing games
                              -περισσότερα <<ιδιαίτερα>>, πρωτότυπα, <<ανόθευτα>> παιχνίδια και φρέσκιες ιδέες, τόσο από μεγάλους, αλλά κυρίως από μικρούς developers

                              και
                              -λιγότερα flames, περισσότερο gaming
                              NDS themes

                              Comment

                              Working...
                              X