Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tattoos

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tattoos

    Έκανα πρόσφατα ένα tattoo (χθες δηλαδή) και έχω ακούσει διάφορες απόψεις από φίλους και γνωστούς για το θέμα. Άλλοι το συνδέουν με αλητήρια συμπεριφορά, άλλοι με ναρκωτικά (βλ. μπάφος) ενώ άλλοι το βλέπουν σαν μια μορφή τέχνης. Ποια η γνώμη σας πάνω σε αυτό;


    Υ.Γ. Όταν γιατρευτεί θα σας δείξω τι tattoo έκανα

  • #2
    Τα tattoos γενικά μπορούν να φανερώσουν το που κινείται ο καθένας, ειδικά σε συνδυασμό με την γενικότερη εμφάνιση του ατόμου, ωστόσο σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ πως τα συναντά κανείς μόνο σε σώματα από πρεζόνια ή εγκληματίες.

    Προσωπικά, πάντως, σπάνια θεωρώ πως βελτιώνουν την εμφάνιση το ατόμου. Μόνο ελάχιστα, πολύ πετυχημένα το καταφέρνουν αυτό.

    Να κι ένα δείγμα από το (πάντα κα την γνώμη μου) ομορφότερο tattoo που είχα την τύχη να δω.

    http://www.tahititatou.com/therock-engl_20.html

    Με τα βελάκια στο πάνω μέρος της σελίδας μπορείτε να κάνετε scroll για να δείτε και περισσότερες φωτογραφίες.

    Ellesar, περιμένω με αγωνία το δικό σου!
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • #3
      Τα καλυτερα tattoo τα εχει ο τυπος που κανει τον dragon slayer στο reign of fire, ειναι φτιαγμενα για την ταινια βεβαια δεν ειναι αληθινα..

      http://www.bellaonline.us/~bodyart/movie/r...fire/index.html

      badass... B) B) B)

      Comment


      • #4
        Επειδή είσαι ανυπόμονος, ορίστε, έκατσα και το περιποιήθηκα και έβγαλα 2 φωτογραφίες τώρα. Είναι αρκετά μικρό.

        Μακρινή λήψη
        http://i232.photobucket.com/albums/ee131/E...04052008031.jpg

        Κοντινή λήψη
        http://i232.photobucket.com/albums/ee131/E...04052008032.jpg

        (hint: γύρνα το 180 μοίρες για να δεις τι διαβάζω εγώ όταν το βλέπω)

        Comment


        • #5
          όσο και να το γύρισα το ίδιο μου έγραφε εμένα:hope
          Carpe diem

          Comment


          • #6
            Κι εγώ γιατί όταν το κοιτάζω διαβάζω faith; Πάρε και το σχέδιο μπας και το δεις http://i232.photobucket.com/albums/ee131/E...r_Ph/tattoo.jpg

            Comment


            • #7
              ρε φίλε το Α με το Ι μοιάζουν σα σπασμένο ο και γι'αυτό τα μπέρδεψα.το σκέφτηκα προς στιγμήν αλλά και πάλι πιο πιθανό μου φαινόταν αυτό που έγραψα εγώ.όπως και να'χει είναι πολύ ωραίο.και μ'αρέσει που είναι διττή η εμφάνισή του.

              υ.γ.μάλλον είμαι πολύ άσχετος στο θέμα τέχνη.αφορίστε με και κάψτε με στην πυρά
              Carpe diem

              Comment


              • #8
                Ωραίος Ellesar! Με γεια.

                Αν και για να λέμε την αλήθεια, αυτό το σχεδιάκι μου το έχεις στείλει εδώ και καιρό και μπορούσες να μου πεις ότι ήταν αυτό. ;)
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • #9
                  Εχω κλεισει ραντεβου για 17/5, για το πρώτο μου τατουάζ, στον καρπό. Το χειμώνα δε θα έχψ πρόβλημα με τα μακρυμάνικα, αλλά με τα tshirts θα πρεπει να φοράω και κανα περικάρπιο το πρωί στο σχολείο...

                  Το σχέδιο είναι αυτό που έχει το οπισθόφυλλο του The Gallery των Dark Tranquillity. Όταν το κάνω, θα ποστάρω φωτο.
                  gently hold our heads,
                  gently hold our heads on high

                  Comment


                  • #10
                    ηταν να κανω περσυ το καλοκαιρι στη Κρητη που ημουν διακοπες, και σκεφτομουν απλα εναν δρακο που τυλιγει ή καλυτερα "σφιγγει" μια νεκροκεφαλη. η νεκροκεφαλη θα συμβολιζε τον ανθρωπο κι ο δρακος τον χρονο. αλλα δεν εκατσε ευτηχως. τωρα στο μελλον δε ξερω αμα μου ρθει τι αλλο μπορει να κανω, γενικα μ'αρεσουν τα περιεργα και φρικιαστικα καπως σχεδια κι οχι τοσο νορμαλ σαν του Ellesar, ποσο μαλλον απλη λεξη μονο.

                    Comment


                    • #11
                      κοντά δέκα χρόνια λέω ότι θα πάω να κάνω τατουάζ αλλά δεν έχω πάει ακόμα.ο λόγος;δεν έχω κατσταλάξει ακόμα στο τι θέλω να μείνει πάνω μου για πάντα.δε λέω μπορώ να το βγάλω αλλά δεν αξίζει.θα δείξει.ίσως κάααποια στιγμή...
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #12
                        ηταν να κανω περσυ το καλοκαιρι στη Κρητη που ημουν διακοπες, και σκεφτομουν απλα εναν δρακο που τυλιγει ή καλυτερα "σφιγγει" μια νεκροκεφαλη. η νεκροκεφαλη θα συμβολιζε τον ανθρωπο κι ο δρακος τον χρονο. αλλα δεν εκατσε ευτηχως. τωρα στο μελλον δε ξερω αμα μου ρθει τι αλλο μπορει να κανω, γενικα μ'αρεσουν τα περιεργα και φρικιαστικα καπως σχεδια κι οχι τοσο νορμαλ σαν του Ellesar, ποσο μαλλον απλη λεξη μονο.
                        [/b]
                        Δεν θα έκανα ποτέ κάτι φρικιαστικό που θα έμενε μόνιμα πάνω μου. Νεκροκεφαλές, νεκροί, αίμα κτλ δεν μου αρέσουν σε tattoo. Ο δράκος φυσικά είναι άλλη υπόθεση, αν κάνω δεύτερο θα είναι δράκος στην πλάτη (ή στον ώμο, θα δείξει). Τώρα το συγκεκριμένο που έχω κάνει έχει βαθύτερη σημασία για μένα μιας και το σχεδίασα εγώ και κάναμε το ίδιο σχέδιο με τους φίλους μου. Το hope που βλέπω όταν το κοιτάζω σε έναν φίλο μου σημαίνει πως ελπίζω να μείνουμε για πάντα φίλοι ενώ το faith που βλέπω όταν το διαβάζω στον εαυτό μου σημαίνει πως έχω πίστη ότι η φιλία μας θα διαρκέσει.

                        Comment


                        • #13
                          <div class='quotetop'>(Ellesar &#064; May 5 2008, 05&#58;17 PM) [snapback]21132[/snapback]</div>
                          Δεν θα έκανα ποτέ κάτι φρικιαστικό που θα έμενε μόνιμα πάνω μου. Νεκροκεφαλές, νεκροί, αίμα κτλ δεν μου αρέσουν σε tattoo. Ο δράκος φυσικά είναι άλλη υπόθεση, αν κάνω δεύτερο θα είναι δράκος στην πλάτη (ή στον ώμο, θα δείξει). Τώρα το συγκεκριμένο που έχω κάνει έχει βαθύτερη σημασία για μένα μιας και το σχεδίασα εγώ και κάναμε το ίδιο σχέδιο με τους φίλους μου. Το hope που βλέπω όταν το κοιτάζω σε έναν φίλο μου σημαίνει πως ελπίζω να μείνουμε για πάντα φίλοι ενώ το faith που βλέπω όταν το διαβάζω στον εαυτό μου σημαίνει πως έχω πίστη ότι η φιλία μας θα διαρκέσει.
                          [/b]

                          γαμάτο...αλλά στο θέμα αυτό εγώ θα σου πω να μην εμπιστεύεσαι ούτε τον κώλο σου.πόσο μάλλον αυτά που βγαίνουν από αυτόν για να το θέσω πιο κόσμια.έχω καεί πολλές φορές στο συγκεκριμένο θέμα.
                          μακάρι φίλε να μη σου τύχουν αυτά που έχουν τύχει σε μένα και να διαρκέσει η φιλία σας για πάντα.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #14
                            ναι βασικα δε λεει να κανεις τατουαζ για καποιο αλλο ατομο, ουτε καν για γκομενα σου, γιατι ποτε δε ξερεις πως θα στα φερει η ζωη και που θα καταλιξετε. πχ εγω το καλοκαιρι εκεινο που ηταν να κανω ΗΜΟΥΝ με γκομενα, κι ευτηχως που δεν το κανα γιατι θα την θυμομουν για μια ζωη (οχι πως τωρα τη ξεχασα τελειως, αλλα αλλο πραμα να χεις τατουαζ πανω σου και να θυμασαι οτι το κανατε μαζι ή το κανες για παρτυ της). επισης οσο μεγαλυτερο και πολυπλοκο σχεδιο κανεις, τοσο πιο δυσκολα σβηνει μετα.

                            Comment


                            • #15
                              Γαματο και πανεξυπνο τατουαζ φιλε Ellesar.

                              Αν κανω ποτε tattoo, θα κανω τον House
                              My blog:Doppel&#39;s Den

                              Comment

                              Working...
                              X