Announcement

Collapse
No announcement yet.

GTA IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GTA IV

    Οχι πως με πολυενδιαφερει το θεμα αλλα ειναι κριμα να μη χρησιμοποιειται καθολου αυτη η περιοχη του forum.
    Ψηφιστε και επειτα βγαλτε τα ματια σας για το ποια εκδοση ειναι καλυτερη. Αντε γιατι καλες οι συζητησεις περι σεξ αλλα και λιγο ξεκατινιασμα δε βλαπτει. ;)
    0
    PS3
    0%
    0
    X360
    0%
    0
    Και τις δύο
    0%
    0
    Do a barrel roll!

  • #2
    Δίνω ξεκάθαρο προβάδισμα στην έκδοση του 360 λόγω DLC. Θα αναφέρω και το ότι το 360 παίζει το παιχνίδι σε 720p ενώ το PS3 αρκετά πιο κάτω σε 640, όχι ότι φαίνεται η διαφορά βέβαια. Επίσης, προτιμώ το χειριστήριο του 360 τόσο για τον σχεδιασμό του όσο για τις σκανδάλες του.


    Comment


    • #3
      Kαι τις δύο. Του 360 την πήρα απ'το Παρίσι την πρώτη μέρα κυκλοφορίας επειδή μπορούσα και επειδή ο αδελφός κλαψούριζε στο τηλέφωνο λέγοντας πως θα καθυστερήσει εδώ λόγω Πάσχα. Του PS3 την πήρα γιατί βρηκα τη Collector's λάθος κοστολογημένη στα Κουκου(γεια σου ρε Κουκου αθάνατο), στα 70 και έχοντας 10 ευρώ έκπτωση επειδή είμαστε καρντάσια, την πήρα 60. Αυτό σημαίνει πως πλήρωσα για την απλή 69.99 και για τη collector's 60. YEA BABY, IRRATIONAL FTW!
      Παίζω του 360 γιατί έχει πιο ζωντανά χρώματα, στο PS3 είναι σα ξεβαμμένος ο Niko Bellic, αν και με λίγη ρύθμιση του contrast kai του saturation whatever βελτιώνεται. Ta pop-up και τα aliasing δε τα προσέχω, γιατί προσπαθώ να μείνω στο δρόμο \ο/

      Comment


      • #4
        Θα αναφέρω και το ότι το 360 παίζει το παιχνίδι σε 720p ενώ το PS3 αρκετά πιο κάτω σε 640, όχι ότι φαίνεται η διαφορά βέβαια.[/b]
        Γενικά τα γραφικά στο ps3 είναι καλύτερα γραφικά με ελάχιστο pop up και σταθερότερο frame rate. Στο 360 τα χρώματα είναι πιο έντονα.


        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #5
          ΒΒ προσωπική άποψη για την έκδοση του ps3 δεν έχω αλλά για το framerate άλλα ακούω! Εκτος άν έχεις παίξει και μετρήσει και τις δύο εκδόσεις οπότε πάω πάσο ;)
          Τέσπα χάνουμε λίγο το νόημα. Σε όποια έκδοση και να το δούμε προκειται πραγματικά για παιχνίδι του 10! Δεν είναι τέλειο! Αλλά είναι 10
          I attack sharks
          when i smell them bleed
          I dont go swimming
          water just wants to be around me.

          Comment


          • #6
            LOL
            Έχουν ψηφίσει 11 άτομα.
            Πόσοι έχουν το παιχνίδι από τους 11, και πόσοι έχουν δει και τις δυο εκδόσεις;
            me lav3 dis thre4d!1
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • #7
              Εχώ την εκδόση του 360 φίλε loggo (οπού να ναι το τερματίζω) Την έκδοσή ps3 δεν την έχω δει καθόλου όποτε και δεν μπορώ να την σχολιάσω! Τα μόνα που ξέρω περι διαφορών είναι οτι διαβάζω απο sites. Αλλά για να είμαι ειλικρινής και τις 2 εκδόσεις να είχα δύσκολα θα έβαζα τον εαυτό μου στην διαδικασία να ψάχνει διαφορές με το σταγονόμετρο και να μετράει το Framerate κλπ.(προτιμώ να το κάνουν άλλοι για μένα ) Χάνετε κάπου η ουσία του game καθεαυτου πιστεύω.
              I attack sharks
              when i smell them bleed
              I dont go swimming
              water just wants to be around me.

              Comment


              • #8
                Η πραγματική διαφορά των δύο είναι στο dlc.Στα γραφικά και στα άλλα μικρολεπτομέρειες.Τέσπα εγώ θα πάρω του 360 όταν το τσιμπήσω με το καλό!
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • #9
                  Περιμένω το port για Game Boy Color...
                  Insert Coin

                  Comment


                  • #10
                    <div class='quotetop'>(pilgrim &#064; May 14 2008, 02&#58;11 PM) [snapback]22695[/snapback]</div>
                    Χάνετε κάπου η ουσία του game καθεαυτου πιστεύω.
                    [/b]

                    Επιτέλους είπε και κάτι σωστό ο Ν00Β
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #11
                      Etsi re partali pes ta&#33;
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • #12
                        Χάνετε κάπου η ουσία του game καθεαυτου πιστεύω.
                        [/b]
                        +1

                        Δε με ενδιαφέρει ποια έκδοση έχει τα καλύτερα γραφικά.Για όνομα του Θεού μιλάμε για το ίδιο ακριβώς παιχνίδι.Όποιος έχει Ps3 θα το πάρει και θα το απολαύσει στο Ps3,όποιος έχει Χ360 θα το πάρει και θα το απολάυσει στο X360,όποιος έχει Wii...τον μπούλο (αστειεύομαι,άλλωστε δηλώνω κι εγώ περήφανος κάτοχος Nintendo Wii και δεν το μετανιώνω καθόλου).

                        Μιλάμε για το ίδιο παιχνίδι,για το ίδιο ακριβώς gameplay.Τώρα αν στην 1 από τις δύο κονσόλες είναι λίγο πιο φωτεινά τα γραφικά,αν κάπου είναι λίγο πιο θολά ή δεν ξέρω και εγώ τι δε με ενδιαφέρει καθόλου,μιλάμε για μικροδιαφορές.

                        Και για την ιστορία δηλώνω κάτοχος του παιχνιδιού στο Ps3 μιας και δεν διαθέτω X360
                        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                        Comment


                        • #13
                          noob ;)
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #14
                            Πολυ ενδιαφεροντα επιχειρηματα κι απ&#39;τις δυο πλευρες αλλα νομιζω οτι αναμεσα στις δυο εκδοσεις του GTAIV καλυτερο ειναι το Ocarina of Time.
                            http://www.gamerankings.com/itemrankings/s....asp?rankings=y
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #15
                              ΑΣΧΕΤΟ&#33;&#33;&#33;
                              Carpe diem

                              Comment

                              Working...
                              X