Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sonic Unleashed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sonic Unleashed

    Άντε να δούμε.



    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

  • #2
    Δειχνει εξαιρετικο.Μακαρι και τo gameplay να βρισκεται στα ιδιο επιπεδα.
    Κατ'εμε το τελευταιο καλο sonic ηταν το πρωτο Sonic adventure του DC,ελπιζω να ειναι εξισου καλο και αυτο.

    Νεο βιντεο

    Comment


    • #3
      To eida kai ego to trailer .. Apo graphikis apopsis fainete eksairetiko anamfivola ... Eidika kapoies skines mou thimizan taineia tis Pixar ( ! ) Apo pleuras gameplay omos, eksakolouthei na einai poli on-rails re gmt kai den ksero kata poso tha to ofelesei auto .. Kapoia nea additions sto gameplay fainete na voithoun, alla tha prepei na to paiksoume gia na doume kata poso exei veltiothei ..



      Comment


      • #4
        Όσον αφορά τα Sonic Adventure, το έχω ξαναπεί σίγουρα και παλιότερα, το δεύτερο Adventure σαν Sonic (μόνο το Sonic gameplay) είναι εμφανώς ανώτερο από το πρώτο. Βελτιωμένο πραγματικά παντού. Μιλάμε για τη ποιοτικότερη υλοποίηση σε 3D Sonic που έχει γίνει μέχρι σήμερα. Συνολικά, σαν πακέτο, το Sonic Adventure 2 θάφτηκε πληρώνοντας την ανυπαρξία του κάθε ανούσιου χαρακτήρα που έκανε την (υποχρεωτική μάλιστα) εμφάνισή του στο παιχνίδι.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • #5
          Μακαρι να εχει καλες πιστες και να μην επαληθευτεις Loqqo. Να πω την αληθεια, μ'αρεσει αυτο που βλεπω ακομα και αν μου θυμιζει hi-speed Crash Bandicoot (μπρος πισω καμερα), το μονο που θα με ξενερωσει θα ναι βαρετες πιστες και bugs που σε πεταν στο γκρεμο. Το ξανατονιζω ΘΕΛΩ ΩΡΑΙΕΣ ΠΙΣΤΕΣ Goddamit!!!! Καλα να τρεχεις δεν ειναι κακο, μη μας το κανουν και Marble Zone αλλα ναι, τα Sonic Rush τα επαιξα για τα boss... Που'ναι τα πετρελαια του 2 και οι σαπουνοφουσκες του 2 στο MS???
          https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

          H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

          Comment


          • #6
            Δε ξερω ρε Loggo τι το καλο εντοπισες στο SA2...εμενα μου φανηκε απαισιο απο καθε αποψης, αθλιος χειρισμος (τρυπα - επεσες), παρωχημενα γραφικα, ενα ματσο bugs και τραγικη, καθ'ολα ενοχλητικη μουσικη και voice - overs.Για το καινουριο να πω την αμαρτια μου δε περιμενω και πολλα πραγματα, μετα απο το τελευταιο δειγμα που ειχαμε πιστευω το εχουν χασει εντελως τα παλικαρια, απλα δε μπορουν πλεον να δημιουργησουν κατι αναλογο των τιτλων που εκαναν αυτη την εταιρεια μεγαλη...ελπιζω σε κατι καλο αλλα πολυ αμφιβαλλω.
            <div align="center">

            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

            Comment


            • #7
              FiOth το αδικείς το Sonic Adventure 2.

              Ότι είχε κάποιες αδυναμίες, όπως άλλωστε όλα τα 3D Sonic, ναι, είναι γεγονός. Σαν Sonic όμως, (δε μιλάω για το gameplay με τους υπόλοιπους χαρακτήρες, μιλάω καθαρά για το παιχνίδι ως Sonic) είναι εύκολα καλύτερο από κάθε άλλο. Είναι στην ουσία εξέλιξη του Sonic Adventure, παίρνει την φόρμουλα και τη βελτιώνει παντού. Ναι μεν έχει κάποια μικρά τεχνικά προβλήματα, αλλά αυτά είναι απείρως λιγότερα από εκείνα του πρώτου, ενώ βεβαίως δε τίθεται καν θέμα σύγκρισης με τα κάκιστα Sonic Heroes και Sonic The Hedgehog (Xbox360/PS3), ούτε και με το μετριότατο Secret Rings.

              Η μουσική και το voice acting όντως ήταν άθλια (αν και αυτό είναι υποκειμενικό), όπως άλλωστε σε όλα τα 3D Sonic, (με εξαίρεση ελάχιστα κομμάτια του SA1). Αν πας να κάνεις όμως ένα replay στα SA1 και SA2 θα διαπιστώσεις αισθητή διαφορά. Κατά τ' άλλα, αν το δω με τη ματιά της νοσταλγίας, κι εγώ προτιμώ το SA1, αλλά σαν Sonic gameplay το 2 είναι μίλια μπροστά.
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • #8
                Σαν "ασχετος" με τα Sonic να πω πως το πρωτο πραγμα που διαπιστωσα στα 3d iterations της σειρας ηταν το excessive cheesiness level.

                Πραγματικα ιδιως με το 2 οι ανθρωποι ξεπερασαν τον εαυτο τους.. Μετα σου λενε πως προκαταλαμβανεσαι αρνητικα... Με αυτα που ειδα εγω φταιω;

                Comment


                • #9
                  Το Sonic Adventure 2 εκτός από τα gameplay mechanics, εξέλιξε και το cheesiness, το πήγε όντως σε άλλο επίπεδο. Το cheesiness όμως των Sonic Rush δε το φτάνει κανένα παιχνίδι της σειράς.
                  ΠΟΛΥ μπροστά.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • #10
                    O Sonic είναι μαλάκας.

                    Comment


                    • #11
                      Μπλέ μαλάκας.
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #12
                        BAN TΩΡΑ&#33;

                        Τα SA 1 & 2 μου άρεσαν πάρα πολύ και ειδικά το δεύτερο λόγω της ποικιλίας στα επίπεδα με τους διάφορους χαρακτήρες απλώς εν τέλει μόνο τα επίπεδα του Sonic είχαν πλάκα. Επίσης το έστω και περιορισμένο 2 player mode ήταν ευχάριστο. Τώρα από το Unleashed δεν περιμένω πολλά περισσότερα από όσα φάνηκαν στο trailer. Ελπίζω να βγω λάθος...


                        FiOth είσαι σίγουρος γι&#39;αυτό που λες για παρωχημένα γραφικά; Θυμάμαι το 2 σε σχέση με το 1 είχε πολύ καλύτερο σχεδιασμό χαρακτήρων και περιβάλλοντος και ήταν εκείνη την εποχή από τα πιο όμορφα παιχνίδια. Άνετα βλέπεται και σήμερα.


                        Comment


                        • #13
                          Αγκαθες μπλε.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #14
                            FiOth είσαι σίγουρος γι&#39;αυτό που λες για παρωχημένα γραφικά; Θυμάμαι το 2 σε σχέση με το 1 είχε πολύ καλύτερο σχεδιασμό χαρακτήρων και περιβάλλοντος και ήταν εκείνη την εποχή από τα πιο όμορφα παιχνίδια. Άνετα βλέπεται και σήμερα.
                            [/b]
                            Ναι φιλε μου, ομως το SA βγηκε το 1999.Αν σκεφτεις τι ειχε δειξει η SEGA με το DC απο αποψης γραφικων μεχρι που βγηκε το SA2 θα καταλαβεις τι εννοω...δεν ηταν απαισιο...απλα δε εφτασε τις προσδοκιες μου.
                            <div align="center">

                            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                            Comment


                            • #15
                              Νομιζω οτι ειχε κυριως καλυτερο frame rate το SA2,κατα τα αλλα ειχε παρομοια γραφικα,μικρες διαφορες δλδ.Το SA για την εποχη του ειχε super γραφικα κατ&#39;έμε.Δεν νομιζω να υπηρχε κατι ανωτερο τοτε.

                              Για το Sonic Unleashed συμφωνω με Loggo.Eλπιζω να υπαρχουν και στιγμες που να θυμιζουν platform game,γιατι μεχρι στιγμης μαλλον για racing game μου κανει

                              Comment

                              Working...
                              X