Announcement

Collapse
No announcement yet.

MGS4 SPOILERS!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MGS4 SPOILERS!!!

    Επείδή αρκετοί εδώ μέσα δεν έχουν παίξει ακόμη το MGS4 αλλά σκοπεύουν κάποτε να το τερματήσουν και επειδή ήδη στο άλλο topic, γραφονται spoilers σκέφτηκα πως θα ήταν καλύτερα να υπάρχει ένα ξεχωριστό topic για το game, όπου δεν θα γράφονται εντυπώσεις κτλ, αλλά μόνο spoilers. Kατά αυτόν τον τρόπο δεν θα υπάρχει ο παραμικρός κίνδυνος διαβάσματος κάποιου spoiler στο άλλο topic.

    Eπανέρχομαι όταν ολοκληρώσω όλο το game, είμαι στην μάχη με τον Vamp (περίπου 23 ώρες, Big Boss hard).
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

  • #2
    Τελειωσε το και εσυ πρωτα και μετα ας ειναι thread μονο για αυτους που το εχουν τελειωσει, γιατι αν πω τπτ για το τελος θα ειναι spoiler για σενα.. ;)

    Comment


    • #3
      Πάντως πολύ λολ το σημείο στο οποίο κατευθύνεσαι στον χώρο του REX εκεί που ο Otacon σου λέει αν έχει εμφανισθεί κάποιο μήνυμα που λέει "βάλε το δεύτερο δίσκο" αυτό που γινόταν δηλαδή στο psone. O Snake τα παίρνει και λέει στον Otacon πως βρισκόμαστε πια στο ps3 και στο blu ray. Mόνο ο Kojima μπορεί και τα κάνει αυτά!
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • #4
        Πάντως πολύ λολ το σημείο στο οποίο κατευθύνεσαι στον χώρο του REX εκεί που ο Otacon σου λέει αν έχει εμφανισθεί κάποιο μήνυμα που λέει "βάλε το δεύτερο δίσκο" αυτό που γινόταν δηλαδή στο psone. O Snake τα παίρνει και λέει στον Otacon πως βρισκόμαστε πια στο ps3 και στο blu ray. Mόνο ο Kojima μπορεί και τα κάνει αυτά!
        [/b]
        Τι νόημα έχει να φτιάχνεις ένα τέτοιο post εφόσον δεν έχεις τερματίσει το παιχνίδι; Να σου πω για το τέλος δηλαδή θες; Αν όχι, τότε μην το κοιτάς. Θα γράφω τυχαίες βρισιές κάθε λίγο για να δω αν το διαβάζεις η όχι


        Comment


        • #5
          Τελικό boss είναι ο Kojima.Εκεί που νομίζεις ότι όλα έχουν τελειώσει εμφανίζεται ο Hideo ( όχι το μέλος του forum ) και σε "βαράει" με ένα όπλο, εκτοξευτή χελωνών. Εσύ πρέπει να τις αποκρούσεις με CQC.Μετά από 257 επιτυχημένες προσπάθειες πολεμάς την τελική μορφή του Kojima που μεταμορφώνεται σε πεταλούδα την οποία και πρέπει να πιάσεις με μία απόχη για να βάλεις τέλος στα διαβολικά του σχέδια.Στο τελικό video δείχνει ένα nerd να ξυπνάει και μαθαίνεις πως τελικά όλα αυτά ήταν στο μυαλό του και τίποτα παραπάνω.Επίσης σου αποκαλύπτεται πως το nerd είναι ο Otacon ο οποίος ταραγμένος από αυτό το συνταρακτικό όνειρο που είδε βάζει ένα πιστόλι στον κρόταφο του και αυτοκτονεί.

          THE END.

          BigBoss ελπίζω να μην το διάβασες γιατί μόλις σου αποκάλυψα το τέλος

          Πέρα από την πλάκα,άντε τερμάτισε το ASAP να συζητήσουμε για το σενάριο και για τις εντυπώσεις,αρνητικές ή θετικές,που μας προκάλεσε.
          Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

          Comment


          • #6
            Aντε ναι ! τελειωνετε το ! μονο 4 ατομα το εχουμε τελειωσει απο το forum ! απαραδεκτο !


            Aντρέας Παγουλάτος

            Comment


            • #7
              to teliosa ke ego prin 5 meres ante na to teliosi ke o big boss na milisimou elefthera

              Comment


              • #8
                Περιμένει εμένα να δούμε μαζί τον τερματισμό...
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • #9
                  Η μάχη Liquid Ocelot και Snake είναι η καλύτερη fighting σκηνή που έχω δει :blink: :blink: :blink: ! Φοβερό ξύλο.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #10
                    Η μάχη Liquid Ocelot και Snake είναι η καλύτερη fighting σκηνή που έχω δει :blink: :blink: :blink: ! Φοβερό ξύλο.
                    [/b]
                    Ναι είναι όλα τα λεφτά.Και εμένα μου άρεσε πάρα πολύ.Και τα μουσικά κομμάτια που έβαζαν στο background ξυπνάνε ωραίες αναμνήσεις από τα παλαιότερα MGS.
                    Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                    Comment


                    • #11
                      Aπό τα cut scenes που μένουν με φοβερές αποκαλύψεις

                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • #12
                        Μου φάνηκε λίγο περίεργο που ήταν διαφορετικές οι φωνές των Solid Snake και Big Boss ενώ υποτίθεται ότι έχουν το ίδιο DNA. Φοβερή σκηνή πάντως, όπως και αυτή με το πούρο λίγο αργότερα.


                        Comment


                        • #13
                          Eμενα με χαλασε το πολυ happy end και ο γαμος στο τελος..

                          Ο Raiden πως και δεν πεθανε? και εχει παλι 2 χερια..

                          Κατα τα αλλα μια χαρα και ο BigBoss ειναι ο ultimate badass...

                          Comment


                          • #14
                            Eμενα με χαλασε το πολυ happy end και ο γαμος στο τελος.. [/b]
                            Nαι αυτό λίγο μαλακία και άκυρο.

                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • #15
                              Eμενα με χαλασε το πολυ happy end και ο γαμος στο τελος..

                              Ο Raiden πως και δεν πεθανε? και εχει παλι 2 χερια..

                              Κατα τα αλλα μια χαρα και ο BigBoss ειναι ο ultimate badass...
                              [/b]
                              Ρε παιδιά όταν σταμάτησε το πλοίο και έβλεπε την Rose κλπ ενώ βούλιαζε εγώ ήμουν σίγουρος ότι είχε πεθάνει. Χειροκρότησα μάλιστα γιατί ήταν και τρομερή η σκηνή.. Δεν με χάλασε που έζησε και η σκηνή με τον υιο του ήταν πολύ καλή. Πρέπει όμως να υπάρχει μια λογική ροή των γεγονότων, κάτι που δεν πολυέγινε με τον συγκεκριμένο χαρακτήρα.


                              Comment

                              Working...
                              X