Announcement

Collapse
No announcement yet.

Castlevania Judgement [Wii]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Castlevania Judgement [Wii]



    Τα πρώτα στοιχεία:
    http://www.gamers-odyssey.com/index.php?op...&id=87&Itemid=1

    ουδέν σχόλιον...
    NDS themes

  • #2
    Pou einai ekeino to gif apo to Neogaf ?? AAaa ... To vrika !!














    Giati re Konami !?!?! GIATIIIIIIII ?!!!!!!!?!?! ?



    Comment


    • #3
      Ελάτε ρε παιδιά...γιατί αμέσως τέτοια πτώση ηθικού?
      Kαταρχήν, το wii έχει μια έλλειψη σε 3d fighting games και παρόλο που δεν είμαι fan τους, μια τέτοια προσθήκη είναι καλοδεχούμενη για την wii library..
      Kατά δεύτερον, δεν είναι άσχημο να βλέπεις και μια αλλαγή που και που..

      To μόνο που μου φαίνεται αστείο είναι πως ο Iga τόσο καιρό έλεγε για το wiimote και τη συνεχή χρήση του--κουραστικό---- και μας δίνει ένα fighting game..
      Το παράδοξο σε όλο το μεγαλείο του!!
      Πάντως επικροτώ αν μη τι άλλο το θάρρος της προσέγγισης και περιμένω περισσότερα...
      Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

      Let's just all say the magic words and go back to reality.

      THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

      Comment


      • #4
        Είναι το ίδιο με το να φτιάξεις 3D racing με το King of Fighters. Somebody kill the project ASAP!
        Insert Coin

        Comment


        • #5
          Παντα πιστευα πως θα μπορουσε να βγει ενα fighting απο αυτη την σειρα, αλλα στην πραξη μιλαμε για μεγαλα κολπα. Θελει πολυ καλο πιλοτο για να γινουν τετοιες μανουβρες. Αν δε με απαταει η μνημη μου, τα beu της Konami κυμαινονται σε χαμηλα επιπεδα. Αν μπουν τα παλικαρια που φανταζομαι θα μιλαμε για τρομερη ποικιλια στο gameplay, καθως οι μισοι θα εχουν μαστιγιο.

          Αυτο με την καθε εταιρεια να μαζευει το τσουρμο της και να βγαζει ενα fighting εχει αρχισει να γινεται σπαστικο. Απο την μια η Jill (RE) στο Capcom VS κατι (σωθηκες, δε θυμαμαι πιο απ ολα), κατι SSB, κατι Dissidia... Μου ρχεται στο νου η αγελαδα απο το Kung Pow.

          Αnyway μεσα στις εξυπναδες που ποσταρω βραδιατικα, ελπιζω σε ενα καλο παιχνιδι. Ο Megaman μια χαρα "fighting" εβγαλε, γιατι οχι και η αμεσα rival σειρα; (καλα, περα του οτι μιλαμε για Capcom) Οντως θαναι πολυ καλο για το Wii. Μπορει ομως να το θαψει και τελειως στους fighting fans.
          https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

          H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

          Comment


          • #6
            Πιστεύω ότι υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να το θάψει στους Castlevania fans. Πάντως ότι και να λες, το Super Smash Bros. Brawl πάλι θα το παίξω 5 χρόνια, όπως έκανα και με το Melee. Αυτή η σειρά βγάζει παιχνίδια που δεν τελειώνουν, αλήθεια.
            My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
            Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


            Comment


            • #7
              Έκανα comment και στο site για την είδηση αυτή (λολ παίζει να είμαι ο πρώτος). Δεν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται τραγικό. Αν βγει καλό πάω πάσο, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα είναι πατάτα. Όπως και να έχει, τα post των bwaf, jedah,nick και η υπογραφή του PhantomMoglis με εκφράζουν απόλυτα .

              Comment


              • #8
                Τα ιδια λεγανε και οταν εβγαινε Mario kart (snes), Mario rpg (snes), Sonic drift (game gear),Sonic R (saturn), Mario tennis (game boy) και η λιστα συνεχιζεται επ απειρον.
                Λιγη καλη θεληση δεν βλαπτει. Ειδικα στα τοσα χρονια που παιζουμε παιχνιδια, εχουμε δει παρα πολυ καλα δειγματα απο πειραματισμους που σε πολλους φαινοντουσαν λανθασμενοι.
                Προσωπικα επικροτω την προσπαθεια της Konami. Και γιατι εδωσε πολυ καλα δειγματα παιχνιδιων στην nintendo, αλλα και γιατι την υποστηριζει με σοβαροτητα.
                Thumps up.
                Ned Stark

                A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                Ειναι ο Getta Robo.

                Comment


                • #9
                  Τα ιδια λεγανε και οταν εβγαινε Mario kart (snes), Mario rpg (snes), Sonic drift (game gear),Sonic R (saturn), Mario tennis (game boy) και η λιστα συνεχιζεται επ απειρον.
                  Λιγη καλη θεληση δεν βλαπτει. Ειδικα στα τοσα χρονια που παιζουμε παιχνιδια, εχουμε δει παρα πολυ καλα δειγματα απο πειραματισμους που σε πολλους φαινοντουσαν λανθασμενοι.
                  Προσωπικα επικροτω την προσπαθεια της Konami. Και γιατι εδωσε πολυ καλα δειγματα παιχνιδιων στην nintendo, αλλα και γιατι την υποστηριζει με σοβαροτητα.
                  Thumps up.
                  [/b]
                  Quoted for truth...
                  Keep the faith!
                  Α και ξέχασα..να μας ζήσουν οι Νοστράδαμοι!!

                  Tο κύριο μέρος των scans εδώ, ενώ κατά το Npower το παιχνίδι θα έχει και Online μάχες..
                  http://www.jeux-france.com/news28056_castl...res-images.html

                  Iga speaks:
                  I guess some fans may worry about the game quality, but I am confident that we can achieve a very high-quality game. I think that fans?will see that it stays true to the Castlevania series. Even though this is a fighting game I can guarantee that it will be fun.?
                  Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                  Let's just all say the magic words and go back to reality.

                  THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                  Comment


                  • #10
                    Πέρα από την πλάκα όμως ρε παιδιά...Σαν fan της σειράς εύχομαι να είναι καλό-αν και imo θα τ προτιμούσα 2d αλλά ας το αφήσουμε αυτό-ωστόσο για πείτε πόσα fighting έχει αναπτύξει η Konami που να άξιζαν?
                    Το μόνο που θυμάμαι ήταν το TMNT:Tournament Fighters για SNES,που αν και κόπια του SF ήταν κάπως αξιόλογο.Από τότε άλλο δε θυμάμαι.
                    Ειδικά σε 3d...Όλοι να βγει καλό το game θέλουν αν και μάλλον έχουμε προετοιμαστεί πλέον και σε περίπτωση φιάσκου όπως το Soul Calibur Legends. <_< (γειά σου ρε Namco με τα ωραία σου)

                    EDIT:
                    Αν πρόκειται βέβαια για fighting στα χνάρια των Power Stone,VJ Red hot Rumble etc(όπου και πάλι η Capcom έχει τον πρώτο λόγο)τότε αλλάζει το πράγμα.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • #11
                      Για να δώσουμε μερικά καινούργια δεδομένα για την προσπάθεια της Konami
                      για το franchise του Castlevania σαν fighting τιτλος είναι καθαρά για εμπορικούς λόγους. Όπως ακριβώς ο Yoda και ο Vader υπάρχουν στο Soul Calibur 4.
                      Η Konami ήθελε να βγάλει ένα fighting στο wii και από το να ρισκάρει να βγάλει ένα καινούργιο franchise αποφάσισε να κυκλοφορήσει ένα νεό παιχνίδι με γνωστό όνομα για να τραβήξει κοινό και από τους fighting fans,castlevania fans και brawl fans.

                      Στο τομέα των fightings η πρώτη και τελευταία προσπάθεια της konami με studio από την ίδια την konami ήταν με το ΤΜΝΤ:Tournament Fighters(το G.A.S.P απλά δεν υπάρχει) που για τότε ήταν αξιόλογο ειδικά η έκδοση για SNES. Κάποιοι δεν γνωρίζουν πως μία εταιρία αγοράστηκε από την Konami εδώ και 3 χρόνια και το όνομα αυτής HUDSON που έχει δίκια της σειρά και ιστορία στα fighting σειρά Bestoraizer που κυκλοφόρησε στα arcades το 1997 και ήρθε τις κονσόλες αργότερα με την ονομασία Bloody Roar. Τα Bloody Roar σαν fighting τίτλοι ήταν αξιόλογα αν και δεν πλησίαζαν μεγαθήρια σαν Street Fighter,Virtua Fighter έμοιαζαν περισσότερο με την σειρά Dead or Alive και Fighting Vipers. Και με την Hudson να έχει αναλάβει το βάρος γενικά με την ανάπτυξή τίτλων για το Wii πιστεύω πως και το καινούργιο Castlevania Judgement θα το έχει αναλάβει ήδη τo studio του Bloody Roar αν και το 4 από την σειρά μου άφησε μια ξινίλα.

                      Τώρα για το αν το παιχνίδι θα είναι καλό θα εξαρτηθεί από τους μηχανισμού του ως παιχνίδι FIGHTING και όχι ως παιχνίδι CASTLEVANIA, όπως και το πόσο καλά θα εκμεταλλευτούν την ιδιαιτερότητα του Wii Remote σε ένα fighting. Οπότε καλύτερα από να το θάβετε,παίξτε το και μετά να κρίνετε χωρίς να στοχεύετε την επιλογή της Konami να χρησιμοποιήσει το Castlevania σαν μασκάρισμα για ένα καινούργιο παιχνίδι FIGHTING. Όπως δεν το κάνατε και με το Soul Calibur 4. Προσωπικά δεν με ενόχλησε τόσο η χρησιμοποιήσει του franchise στο τίτλο όσο ότι δεν ρίσκαραν να φτιάξουν ένα μοναδικό fighting στο Wii. Αυτά έχει η αγορά όμως έτσι όπως κατάντησε.

                      Αν στο ελάχιστο πλησιάζει το Bloody Roar Primal Fury θα είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί θα έχω να παίξω ένα αξιόλογο fighting στο Wii πέρα του Brawl και μάλιστα Online.

                      Comment


                      • #12
                        Καλά σίγουρα δε μπορούμε να προδικάσουμε τίποτα, αλλά όπως και να χει άλλο περιμέναμε, άλλο θέλαμε κι άλλο μας προέκυψε. Σίγουρα έχουν βγει πετυχημένα spin offs στο παρελθόν, όπως αντίστοιχα έχουν βγει και ακόμα περισσότερα αποτυχημένα, αυτό δε λέει κάτι. Θα δούμε τι θα γίνει αλλά προσωπικά δεν περιμένω και πολλά.
                        Εντωμεταξύ ποιο είναι το τελευταίο 3D Fighting από Konami σε κονσόλα ρε παίδες που ασχολείστε; Γιατί εγώ έχω μείνει στο επικό G.A.S.P.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • #13
                          Bloody Roar 4

                          Comment


                          • #14
                            Αν ειναι καλο τοτε σιγουρα θα το παρω καποια στιγμη. Εχω τις επιφυλαξεις για το κατα ποσο τους ενδιαφερει να γαλουν ενα καλο παιχνιδι ή απλα ενα castlevania στο Wii. Μακαρι να μη μας δουλευει ο Iga.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #15
                              Ε το Bloody Roar είναι Hudson, αν το κάνει η Hudson μπορεί όντως να είναι καλούτσικο.
                              Αλλά δε κάνει καλύτερα κάνα Adventure Island.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment

                              Working...
                              X