Announcement

Collapse
No announcement yet.

K.O.R.E

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • K.O.R.E

    Μέτα από περιπετειώδης καταστάσεις αλλαγή studio το K.O.R.E βρίσκει το δρόμο του στο Wii.

    Πρόκειται για ένα action/platformer από την SnapDragon Games και παλιότερο project της Daydream Software που προορίζονταν για το original Xbox. Θυμίζει αρκετά το Ratchet and Clank σε συνδυασμό με το Banzoo Kazooie.Περισσότερα στην Λειψία στην έκθεση που θα παρουσιαστεί ο τίτλος.

    Παραθέτω το Trailer και είναι από τα ΑΑΑ παιχνίδια 3rd party στο Wii.



    Κλασσική η επιρροή από Pixar και Tim Burton στοιχεία με φοβερό soundtrack. Θα το έχω σοβαρά στα υπόψιν μου.

  • #2
    Ωραιο φαινεται κι ειναι και του ειδους μου. Εμενεα βεβαια μου θυμιζει περισσοτερο Rayman. Απ'το trailer θα ελεγα πως προκειται για ευκολη αγορα αλλα ποτε δεν αοφασιζω κατι τετοιο πριν τη κυκλοφορια ενος παιχνιδιου.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #3

      Παραθέτω το Trailer και είναι από τα ΑΑΑ παιχνίδια 3rd party στο Wii.

      [/b]
      Από που το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;


      Comment


      • #4
        Από που το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;
        [/b]
        Production Values,Art desigh,Voice Acting,Graphics για gameplay δεν μπορώ να πω αν δεν το παίξω πρώτα. Το Project είναι σε παραγωγή πάνω από 4 χρόνια. Μερικές εικόνες ακόμα.

        εικόνες.

        και μερικές πληροφορίες από το IGN(orance)

        Features:

        - 6 graphically distinct worlds

        - Dozens of different enemies and challenging boss fights

        - 3 unlockable minigames

        - Hollywood quality in-game movies and voice acting

        - Innovative gameplay ,Designed for Wii

        - Hilarious story and characters

        - Unique art style

        - Highly original and imaginative.

        GamePlay Trailer

        Ελπίζω να σε κάλυψα.

        Comment


        • #5
          Ε, άρα δεν είναι ΑΑΑ τίτλος, ίσως έχει προοπτικές να γίνει, αλλά μέχρι εκεί. Αντίστοιχες προοπτικές είχαν ένα σωρό τίτλοι στο παρελθόν και ένα σωρό άλλοι τίτλοι σήμερα. Τέλος πάντων, όσοι ενδιαφέρεστε για το παιχνίδι (και δε το έχετε ήδη δει) δείτε οπωσδήποτε το παρακάτω video.

          http://www.gametrailers.com/player/38429.html

          Φαίνεται πάντως αρκετά ενδιαφέρον, αισθητικά κυρίως, μου θύμισε κι εμένα λίγο Rayman, για την ακρίβεια μου θύμισε ένα συνοθύλευμα από Ratchet & Clank και Rayman / Psychonauts. Έχει όντως αρκετά Tim Burton στυλ και γενικά, από αρτιστικής πλευράς τουλάχιστον, είναι πολύ όμορφο. Η μουσική επίσης σε μερικά σημεία είναι λες και πήραν έτυμα κομμάτια από Banjo Kazooie, ενώ σε άλλες στιγμές έχει ένα πολύ πιο σοβαρό και ατμοσφαιρικό ύφος. Γενικά όσο άκουσα από το video μου φάνηκε ενδιαφέρουσα.

          Κρατάω μικρό καλάθι, δε κρύβω το γεγονός ότι φοβάμαι αρκετά για τα controls αλλά, ως fan του είδους, μιας και δε βγαίνουν ούτε πολλά ούτε, πολύ περισσότερο, ποιοτικά 3D platformors πια, κατάφερε να μου κεντρίσει το ενδιαφέρον. Μαζί με το Fragile ο τίτλος που με ενδιαφέρει περισσότερο για Wii.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment

          Working...
          X