Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dead Space

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dead Space

    Ολοι γνωριζουμε το Dead Space, τον νεο, πολλα υποσχομενο horror τιτλο της ΕΑ .Απο την αρχη της δημιουργιας του το παιχνιδι παρουσιαζε πολλα ενδιαφεροντα στοιχεια ομως η συμμετοχη της προαναφερθουσας εταιρειας στα της παραγωγης του εκανε πολλους (ο γραφων μεταξυ αυτων) να πιστευουν πως ως συνηθως η εταιρεια των απειρων αρπαχτων θα μας εδινε για αλλη μια φορα τη μετριοτητα στο πιατο.Σημερα λοιπον εψαχνα για reviews του τιτλου και βρηκα πολλα, μεταξυ των οποιων ενα 9.0 στο GameSpot και 8.7 στο IGN :blink: .Editor's Choice απο εδω, Great Game απο εκει και δηλωνω ενθουσιασμενος και χαρουμενος που εκανα λαθος!Ενα φρεσκο, τρομερα (κατα τα λεγομενα των reviewers) τρομακτικο survival horror game της παλιας σχολης με υψηλα production values και πολυ καλο σεναριο!Μετα απο αυτες τις κριτικες ο τιτλος βρισκεται στο στοχαστρο μου και με την πρωτη ευκαιρια θα μπει στο ραφι για αμεσο playthrough.

    Ποιος θα το περιμενε...αναμενω να ακουσω τις σκεψεις και τις προσδοκιες σας για τον τιτλο.
    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

  • #2
    πάνω κάτω τα ίδια με αυτά που έγραψες ένιωθα κι εγώ.το μόνο που με χαλάει είναι ότι θα έχεις κανονικά health και όχι όπως στα gears of war,dark sector.
    αγχώνομαι με τα πυρομαχικά να θα φτάσουν,να αγχώνομαι και για τα medkits;
    Carpe diem

    Comment


    • #3
      Μα προκειται για survival horror game αγαπητε μου, θυμασαι πολλους τιτλους του ειδους που να χρησιμοποιουν τον μηχανισμο που αναφερεις;
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment


      • #4
        file fioth to perimeno pos ke pos eho diavasi ke ta reviews ke eho mini efharistimenos me auta pou diavasa tha to agoraso sigoura

        Comment


        • #5
          Για μένα τουλάχιστον αποτελεί σίγουρη αγορά. Το μόνο κακό είναι ότι θα αργήσω να το αγοράσω...No money no games

          Comment


          • #6
            μόλις ειδα το thread αποφάσισα να το ''ξεθαψω'' για δυο λογους...
            πρωτον γιατι το παιχιδάκι τα σπαει και δευτερον γιατι ειδα οτι κανενας δεν εγραψε εντυπωσεις ..
            αν αυτο σημαινει οτι δεν το εχετε λιωσει ακομα πιστευω πως εχετε αργησει πολυ...

            Οπως το ειδα εγω με λιγα λογια:
            Θετικα:
            -αρκετα ευκολο και γρηγορο..
            -καλοφτιαγμενο τοσο απο μηχανη γραφικων(σε σχεση με την αποδοση του παντα) οσο και απο ''σκηνοθετικης'' αποψης,αν μπορω να αναφερω αυτο τον ορο, μιας και ρα video και cutscenes θυμιζουν ταινια
            -τρομερη ατμοσφαιρα και μουσικη, action horror επιπεδου resident evil πιστευω
            Αρνητικα:
            -λιγο κουραστικα επιπεδα που ψιλοεπαναλαμβανονται (χωρις αυτο να αποτελει τρομερο προβλημα)
            -αρκετα ενοχλητικη καμερα η οποια 'στεκεται' πανω αριστερα απο τον ομο του χαρακτήρα

            anyway..μιας και το ''ξεθαψα λοιπον , περιμενω να ακοθσω αν συμφωνειται μαζι μου αυτοι που το εχουν παιξει...



            Comment

            Working...
            X