Announcement

Collapse
No announcement yet.

E-Shopping

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E-Shopping

    Κανω αυτο το θεμα στη λογικη του "ψαχνω-βρισκω" μονο που εδω θα συζηταμε για e-shops, ειτε προτεινοντας σε αλλους, ειτε ζητωντας προτασεις απο αλλους.

    Ψαχνω καποιο καταστημα το οποιο να εχει μεγαλη ποικιλια και λογικες τιμες σε gaming και anime merchandise. Ενδιαφερομαι κυριως για t-shirts, αλλα και αλλα πραγματα ειναι ευπροδεκτα, απο wall scrolls και action figures, μεχρι πιο ακυρα πραγματα, οπως κουπες (ναι δε μπορω να βρω πουθενα το Godot Coffee Mug) και "χαζα" accessories.

    O Burai μου προτεινε σημερα το http://www.hlj.com/ το οποιο και κανς broswe τωρα ψαχνοντας για τιποτα καλο.
    Βεβαια εχει απειρα πραγματα, οποτε βλεπω να χαζευω για ωρα.. Οποιοδηποτε αλλο site παρομοιας φιλοσοφιας ειναι ευπροσδεκτο.

  • #2
    Από το Hobby Link Japan έχω αγοράσει μία φορά ένα Gunpla χωρίς πρόβλημα. Επειδή όμως είναι εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης (όπως και τα περισσότερα μαγαζιά του είδους) ένας φίλος μου πλήρωσε τελωνείο μια φορά.

    Άλλα manga-anime related μαγαζιά που έχω ψωνίσει κατά καιρούς, είναι τα
    Explore the Crunchyroll Store's anime and manga sales, deals, and promotions this Cyber Monday! Immerse yourself in exclusive offers, limited editions, and daily mega deals, enhancing your collection with unparalleled discounts. Don't miss out on the holiday specials that make every purchase a celebration of anime joy—shop now for unbeatable sales and immerse yourself in the ultimate anime experience! Discover the latest anime releases & pre-orders at the Official Crunchyroll Store. Shop a variety of figures, clothing, and more. Enjoy free U.S. shipping on orders over $50. Explore now! For a limited time only, get the best Cyber Monday deals on a large selection of officially licensed anime figures at the Crunchyroll store and get free shipping on U.S. orders over $50! Sales on figures, manga, blu-rays, DVDs, clothing, home goods, plush, accessories, and more! Save on merch from popular series such as Dragon Ball, My Hero Academia, Demon Slayer, One Piece, Jujutsu Kaisen, and more!

    justmanga.com αποτελεί την πρώτη και καλύτερη πηγή για όλες τις πληροφορίες που ψάχνετε. Από γενικά έως τα πιο απίθανα θέματα, το justmanga.com τα έχει όλα. Ελπίζουμε να βρείτε αυτό που ψάχνετε!


    Το rightstuff ειδικεύεται κυρίως σε anime DVDs / Blu-Rays ενώ το Justmanga κυρίως σε manga. Παρ' όλ' αυτά και τα δύο έχουν αρκετά μεγάλη ποικιλία σε merchandise, ενώ κατά καιρούς βάζουν διάφορες προσφορές. Δεν έχουν την ποικιλία του hlj σε merchandise, όμως δεν χάνεις τίποτα να τους ρίξεις μια ματιά.

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • #3
      Το righstuf το ανακαλυψα χθες και ειναι οντως πολυ καλο και μαζι με το hlj ειναι ο,τι καλυτερο βρηκα μετα απο μια αναζητηση λιγων ωρων.
      Το justmanga πρεπει να ειναι υπερπληρες στο ειδος του, αλλα δε νομιζω να ασχοληθω με κατι τετοιο.
      Thanks for the info, θα τα ψαξω αυτα τα sites και μετα θα δω τι παιζει και σε shipping κτλ, μιας και το τελωνειο ειναι παντα επιφοβο.

      Αντε να τσιμπησω κανα μπλουζακι Haruhi Suzumiya x_x.

      Comment


      • #4
        Υπόψην στα manga δε παίζει τελωνείο γιατί θεωρούνται βιβλία, τα οποία δεν υπόκεινται σε δασμούς. ;]

        Comment


        • #5
          Originally posted by Hazuki View Post
          Υπόψην στα manga δε παίζει τελωνείο γιατί θεωρούνται βιβλία, τα οποία δεν υπόκεινται σε δασμούς. ;]
          Μου φτιάξες τη μέρα (αν και αργά!), επιτέλους θα ολοκληρώσω το (Manhwa) Priest.

          Kαι συνεχίζω αν και ακριβό το επόμενο e-παιχνιδάδικο είναι απο τα καλύτερα για 2D Shooting και Fighting καλούδια. + είναι στο UK= όχι τελωνεία

          Έχω πραγματοπιήσει αρκετές αγορές τα τελευταία χρόνια όσα δεν μπορούσα να βρώ σε άλλα γνωστά import online stores. Aλλά στο προτείνω μόνο αν βρείς κάτι που θές πραγματικά μιας και με ψάξιμο σίγουρα θα τα βρείς πιο φθηνά.

          Μερικά καλούδια,








          Comment

          Working...
          X