Announcement

Collapse
No announcement yet.

2DF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2DF



    Πολυ καλος client οπως το GGPO, για να παιζει κανεις online διαφορα arcade games.
    Στο παραπανω site μπορειτε να βρειτε ο,τι χρειαζεστε περαν των roms τα οποια δεν ειναι δυσκολο να βρειτε μονοι σας.

    Ψηνεται κανεις για το οτιδηποτε;

    Μερικα Supported games ειναι τα:
    Street Fighter 2 / 3 / Alpha series / Puzzle Fighter / Gem (Pocket) Fighter
    KoF 94-2003
    Art of Fighting 1-3
    Samurai Shodown 1-5
    Puzzle Bobble 1-2
    Metal Slug 1-5
    Garou / Fatal Fury: Mark of the Wolves
    Giga Wing
    Final Fight
    Marvel VS series
    X-Men VS series
    Jojo's Bizarre Adventure
    Neo Bomberman
    Aero Fighters 1-3
    Darkstalkers 1-2

    .. και αλλα πολλα που αξιζει να τσεκαρετε.
    Ψηθειτε.

  • #2
    Εγώ είμαι ήδη registered και παίζω Metal Slugs κυρίως. Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι τα NEOGEO BIOS roms είναι διαφορετικά από τα τελευταία της MAME οπότε η πρόσβαση στο BIOS είναι προβληματική.
    Insert Coin

    Comment


    • #3
      Και 'γω το έβαλα, γενικά το 2df ακόμα και στα fighting games φαίνεται λίγο πιο δημοφιλές απ' το ggpo καθώς στα ίδια games το πρώτο έχει συνήθως παραπάνω παίχτες. Προς το παρόν έχω παίξει μόνο 3rd Strike.
      Η λίστα με τα games: http://2dfighter.com/games
      Εμένα αυτό που μου τη σπάει είναι ότι ενώ έχω κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις, αναγνωρίζει ότι μπορώ να κάνω host μετά από κάποια ώρα.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • #4
        Παίζω και εγώ τουλάχιστον ένα χρόνο. Κυρίως 3rd Strike. Εκεινό που μου αρέσει μεταξύ άλλων είναι ότι τα replays κάθε αγώνα που έκανες βρίσκονται στο server και μπορείς να τα παρακολουθήσεις κάθε στιγμή απο τη ιστοσελίδα τους (εφόσον έχεις τον emulator φυσικά και το αντίστοιχο game στο PC εκείνη τη στιγμή). Ενα feature που δεν ξέρω αν το GGPO έχει μιας και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

        2DF Nickname: deimon-y



        Comment


        • #5
          Το είχε παλιότερα αλλά μετά το έβγαλε. Το έδειχνε μάλιστα μέσω plugin κατευθείαν στον browser.
          Insert Coin

          Comment


          • #6
            Να ρωτησω κατι: τα roms ειναι MAME;
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • #7
              Όλα εκτός του NEOGEO είναι απο ότι φαίνεται συμβατά με της latest ΜΑΜΕ 0.131. Αν βρεί κανείς πακέτο τα roms για το 2DF ας ειδοποιήσει και τους υπόλοιπους.

              Υ.Γ. Είναι απίστευτα εκνευριστικό το πόσο πολύ αλλάζουν τα roms κάθε λίγο και λιγάκι και πόσο μεγάλες συμβατότητες υπάρχουν ανάμεσα σε emulators. ούτε επίτηδες να το έκαναν. Ακόμα και η MAME που είναι ογκόλιθος σαν project, σε κάθε version αλλάζουν τα roms παιχνιδιών που έπαιζαν άψογα.
              Δέχομαι ότι προκύπτουν καινούρια dumps, αλλά πόσο ποια διαφορετικό είναι το BIOS του NEOGEO και έχει αλλάξει 1000 φορές;
              Insert Coin

              Comment


              • #8
                Μέχρι στιγμής είμαι ΟΚ, έχω ρουφήξει όλα τα roms από μια παλιά έκδοση του Mame32 (εκτός του 3rd Strike γιατί δεν το υποστηρίζει) και παίζουν. DJ βάλε το path των roms του Mame σου και δοκίμασε!
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • #9
                  Ποιος εχει ορεξη να παιξει τι και ποτε;
                  Παιζω οτιδηποτε σε vs, παρολαυτα μη με αγγαρεψετε για coop beat 'em ups και τα συναφη.

                  Αντε Solid να σε δουμε κι εσενα μεσα για οτιδηποτε.
                  Παιζω και non fighting προφανως, οπως Puzzle Bobble, Puzzle Fighter κτλ.

                  Comment


                  • #10
                    Xeno βλέπω προωθείς τον ανταγωνισμό στα videogames και όχι την ευγενή άμιλλα!
                    Ποιός έχει τα κότσια να παίξει Τελευταία Μάχη;;; Επίσης παίζω Super Street Fighter II Turbo και Street Fighter III Third Strike: Fight fot the Future!!
                    Τώρα ώρες-μέρες είναι τυχαίες, σχετικά αργά πάντως!
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment

                    Working...
                    X