Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pro Evolution Soccer 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pro Evolution Soccer 2010

    Μόλις χθές κυκλοφόρησε το demo του Pro Evolution Soccer 2010 και μου άφησε καλές εντυπώσεις. Επειδή το παιχνίδι κυκλοφορεί σε λίγες ημέρες, θα ήθελα να ξέρω αν τραβάει ενδιαφέρον σας και αν ναι σε ποιό μηχάνημα θα προτιμήσετε να το παίξετε. Η μπάλλα σε εσάς...

    Υ.Γ. Κάτι φταίει με τον τίτλο του poll. Η ερώτηση είναι προφανής.
    0
    Ναι, στο PS3.
    0%
    0
    Ναι, στο PC.
    0%
    0
    Ναι, στο Xbox 360.
    0%
    0
    Όχι παίζω μόνο FIFA.
    0%
    0
    Δεν παίζω αθλητικά παιχνίδια.
    0%
    0
    Insert Coin

  • #2
    Έχω να ασχοληθώ σοβαρά με pro από ps2 και τις τελευταίες μέρες αναθερμάνθηκε το ενδιαφέρον μου παίζοντας μερικά διπλά στο 9. Θα το τιμήσω το 10 στην PC έκδοση.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Kατεβασα το ντεμο χτες απο το PSN αλλα ηταν αργα και δε το δοκιμασα.Κ γω απο το PS2 εχω να λιωσω τα Pro.Θα το δοκιμασω σημερα.Το Fifa 10 επισης δοκιμασα και μου φανηκε πολυ καλο.
      Ground_Zero:

      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

      Comment


      • #4
        Το κατεβασα για PC και μπορω να πω μου αρεσε, ειχε καποιες μικροαλλαγες που μου αρεσαν σχετικα....γενικα καλη εντυπωση μου αφησε....θελω να το δω και ολοκληρωμενο βεβαια

        Το FIFA το κατεβασα...ακουγα οτι ειναι τρομερο και τελειο και θα αλλαξει τα παντα κτλ...κτλ....και μου φανηκε πολυ μαπα....πολυ ομως...δν το τελειωσα το ημιχρονο και το διεγραψα...:kill:
        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • #5
          Εγώ θα πάρω το FIFA, δεν ξέρω ακόμη σε ποιά κονσόλα.
          https://www.emulator-zone.com
          I am an iteration closer to my desired solution!
          The World Ends With You

          I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
          Castlevania Lords of Shadow

          I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
          Hyperdimension Neptunia

          Comment


          • #6
            Έι υπάρχει και στο Wii και μάλιστα θα είναι παράλληλα με όλες τις άλλες κυκλοφορίες.Ας το βάλει κάποιος να ψηφίσω.Θα πάρω πρώτη φορά pro!Ναι!!!
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • #7
              Δεν το έβαλα γιατί η διαφορετικότητα του χειρισμού το κάνει σχεδόν διαφορετικό παιχνίδι.

              Πάντως βλέπω ισχνή διαφορά στο PC. Αν θέλουν οι χρήστες που το ψήφισαν ας μας διευκρινίσουν αν θα παίζουν και online (με ότι αυτό συνεπάγεται) για να δώ αν είναι εφικτή η ιδέα διοργάνωσης πρωταθλήματος!!!
              Insert Coin

              Comment


              • #8
                το PC ειναι πρωτο στις ψηφους, αλλα μου το δειχνει τελευταιο σαν μεγεθος μπαραςΑρνητικη βαθμολογια και στα polls!!!

                Φαση θα ειχε κανα πρωταθληματακι κτλ αλλα δν ξερω κατα ποσο ευκολο θα ειναι --προσωπικα δν θα το εχω original--, αλλα θα ηθελα να παιζω καμια φορα και με αλλους εκτος του αδερφου μου και των φιλων
                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                Comment


                • #9
                  Ουτε γω ξέρω ακόμα αλλά λογικά πάω για fifa για δευτερή συνεχόμενη χρονιά. Ημουν τεράστιος οχι λάθος Τιτανοτεραστιος φαν του προ αλλά μετά το 5 κάθε χρόνος που περνούσε με ξενέρωνε όλο και περισσότερο. Περυσι πήρα το φιφα μετα απο μια δεκαετία και το βρήκα πολύ καλό.
                  Θα περιμένω να βγουν και τα δυο να δω reviews αλλά και της εντυπώσεις σας και θα πράξω ανάλογα (δλδ θα πάρω το φιφα)


                  Εdit: στο poll έπρεπε να βάλεις και μια επιλογή "δεν ξέρω ακόμα" αλλά τι να περιμένει κανείς απο σένα βρωμόγαυρε!!
                  I attack sharks
                  when i smell them bleed
                  I dont go swimming
                  water just wants to be around me.

                  Comment


                  • #10
                    Μόνο εγώ βρήκα το demo άκρως απογοητευτικό;
                    Τι ακριβώς σας εντυπωσίασε τόσο πολύ σε σχέση με το περσινό, επίσης απογοητευτικό, PES; Πέρα από το εντυπωσιακό presentation και το γυάλισμα των γραφικών, εγώ βρήκα την ίδια προβληματική φόρμουλα που κρατάει πίσω τη σειρά από το PES 2008 (από το PES 6 στις HD consoles) μέχρι σήμερα.

                    Ειδικά στο ζήτημα του animation, πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω τι τους δυσκολεύει τόσο στο να το βελτιώσουν. Τέταρτη έκδοση στις HD consoles, και το animation του PES 5 στα PS2/Xbox παραμένει πολύ ανώτερο.

                    Δε περίμενα ότι θα το πω ποτέ αυτό, αλλά, στη παρούσα φάση, το PES μόνο με κιάλια βλέπει το FIFA.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • #11
                      Κάνω C/P αυτά που έγραψα στις νέα της βιομηχανίας εδώ μιας και είναι το κατάληλο θέμα:

                      Λοιπόν το Pes 10 δεν μου άρεσε. Το πρώτο που χαλάει το παιχνίδι είναι η πραγματικά άθλια ελληνική γραμματοσειρά που έχειι. Και η μετάφραση είναι λίγο ηλήθια (<-- ξέχασα πως γράφεται!), και μένα το πρώτο που με ξένισε ήταν το εναρκτήριο λάκτισμα.

                      Όσον αφορά το GamePlay: Πρώτη εντύπωση είναι οτι το παιχνίδι έγινε ακόμα πιο αργό απο παλιά, οι κινήσεις των παιχτών χωρίς την μπάλα παραμένει άθλια σε επίθεση και (κυρίως) σε άμυνα, αν και υπήρχαν μερικές βελτιώσεις σε αυτόν τον τομέα (π.χ. κίνησεις στα κόρνερ, ξεμαρκαρίσματα). Επίσης, οι παίχτες ανταποκρίνονται πολύ αργά στις εντολές, ακόμα και να αλλάξω παίχτη με το L1 δεν μπορώ γρήγορα. Αυτά κατάλαβα με 3 αγώνες μέχρι τώρα.

                      Τα γραφικά είναι βελτιωμένα πάντως καλύτερο animation και οι παίχτες αναγνωρίζονται πιο εύκολα. Και τα γήπεδα ζωντάνεψαν λίγο.

                      Comment


                      • #12
                        Έπαιξα και τα δύο demos. Αρκετή ώρα μάλιστα. Στο ps3 πάντα γιατί το controller του 360 δε με βολεύει καθόλου για ποδοσφαιράκια.

                        Μόλις αντίκρυσα τα menu του PES και τα γραφικά έμεινα έκπληκτος. Γεμάτος όρεξη ξεκίνησα να παίξω και φευ... Τα ίδια Παντελάκη μου. Λες κι έπαιζα ps2. Βρισίδια, μπύρες, συμφοιτητές και ματσάκια με έκαναν teleport στο 2005 Σοβαρά έμεινα με ανάμικτες εντυπώσεις. Στα συν- σε σχέση με το Fifa ο χειρισμός με το d-pad στα μείον η λιγότερη ρεαλιστική απεικόνιση. ΟΚ έκοβα και έραβα μέσα στο γήπεδο αλλά ήταν σαν το άσμα "Σαν να μην πέρασε μια μέρα" Τα ίδια patterns, τα ίδια άμυνα όσο δεν πάει μια γιόμα της cpu και goal etc etc. Επίσης στα μείον το ότι δεν είχαν εκφωνητή στο demo και το ότι ο cursor στο manual είναι επιεικώς γτπ. Δλδ στην άμυνα λειτουργεί uber. Στην επίθεση ρε μπάρμπα Μαθιό γιατί πρέπει να πατήσω πάλι το κουμπί L1 αφοτου δώσω την πάσα για να μην αναλάβει η CPU???? Eντάξει το αίσθημα ικανοποίησης ήταν μεγάλο όταν ο Ιταλός σηκώθηκε και κάρφωσε την κεφαλιά( σιγά μην έκανα διείσδυση με την Ιταλία παίζω ) στη Barcelona( βάλτε Real στο demo ρεεεεεεεεε) Αll in all, δεν είδα μεγάλες διαφορές αλλά έπαιζα καλά γιατί κατέχω μετά από χρόνια το σύστημα.

                        FIFA. Μισητή σειρά για μένα. Είχα να παίξω FIFA από το Road to World Cup. Όταν όλοι οι γνωστοί μας το ρίχναν στο πίνω τσίπουρο και παίζω FIFA, η ΙSS defence force( Sith, Burai, bro) έπινε γάλα Milko και έπαιζε Pro Κάπου στο PES 5 το παράτησα το άθλημα μιας και είχα απογοητευτεί εν μέρει. Από εκεί και μετά η κατιούσα για μένα και τον Sith από όσο ξέρω. Τώρα να που με αυτά που διαβάζω ψήθηκα να παίξω το Fifa... Και μπορώ να πω, πως έμεινα ικανοποιημένος. Σίγουρα αν και το control scheme οφείλει στο PES δεν το κατέχω τόσο καλά. Για να είμαι ειλικρινης μου τη σπάει- πάντα μου την έσπαγε- η έλλειψη χειρισμού με το d-pad μιας και ο αναλογικός δε με βολεύει για ποδοσφαιράκια( ναι το είπα και πιο πάνω) Τεχνικά μου άρεσε λίγο περισσότερο το Fifa, ωστόσο μέσα στον αγώνα είχα καλύτερη αίσθηση του παίζω μπάλα( βάζει χέρι στο Ευαγγέλιο και ο bro εδώ) Tώρα τι να πω μάλλον θα περιμένω και reviews και αποφασίζω. Προς το παρόν δίνω ένα μικρό προβάδισμα στο FIFA αλλά σαν Pro fanboy δε θέλω να το παραδεχτώ.

                        ΕDIT: Lol σχεδόν ταυτόχρονα με Loggo και ChrisTop. Ρε παιδια΄εγώ αυτή την 360 κίνηση του Fifa δεν την έπιασα και πολύ...
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • #13
                          Το 360 είναι η (υποτιθέμενη) κίνηση του παίχτη σε περισσότερες κατευθύνσεις απο τις συνηθισμένες (δηλαδή δεξία, αριστερά, πάνω, κάτω και διαγωνία). Αλλά στην πράξη δεν είδα να εφαρμόζεται και πολύ καλά. Υπόψιν οτι 360 έχει και το PES απο το 10 και μάλιστα έχω την εντύπωση πως η τεχνολογία υπάρχει και στο Demo αφού σε μερικές περιπτώσεις οι παίχτες τρέχανε σε παράξενες κατευθύνσεις.

                          Comment


                          • #14
                            Μάλιστα. Τι να πω, καλά το είχα υποπτευθεί αλλά μετά από διθυραμβικά σχόλια περί 360 και Fifa που διάβασα σε previews όπως και στο authority.gr- λογικά θα έχει ανεβεί και preview για το PES- περίμενα μάλλον κάτι περισσότερο εμφανές. Δεν μου φάνηκαν τραγικές διαφορές στα δυο- όχι πως μπορώ να πω πολλά από ένα demo- πέραν του ότι το Fifa στα μάτια μου έπαιζε πιο ομαλά, πιο φυσικά δλδ. Ίσως και να είμαι λάθος τι να πω...

                            EDIT:
                            ooops my bad έχει ανέβει εδώ και 7-8 μέρες
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Pilgrim View Post
                              Ουτε γω ξέρω ακόμα αλλά λογικά πάω για fifa για δευτερή συνεχόμενη χρονιά. Ημουν τεράστιος οχι λάθος Τιτανοτεραστιος φαν του προ αλλά μετά το 5 κάθε χρόνος που περνούσε με ξενέρωνε όλο και περισσότερο. Περυσι πήρα το φιφα μετα απο μια δεκαετία και το βρήκα πολύ καλό.
                              Θα περιμένω να βγουν και τα δυο να δω reviews αλλά και της εντυπώσεις σας και θα πράξω ανάλογα (δλδ θα πάρω το φιφα)
                              +1

                              Comment

                              Working...
                              X