Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grand Theft Auto IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grand Theft Auto IV

    Λοιπόν ξεκινάω ένα topic για ένα από τα πιο αναμενόμενα game της χρονιάς που έρχεται, αυτό το game δεν είναι άλλο από το GTAIV το οποίο πρόκειτε να κυκλοφορήσει σε ps3 και xbox 360 μέσα στο πρώτο μισό (λογικά) του 2008. Mέχρι στιγμής η Rockstar έχει βγάλει στο διαδύκτιο 3 video σχετικά με το παιχνίδι, με το πιο πρόσφατο video να έχει βγει στη δημοσιότητα πριν κάτι μέρες, μέσα στο μήνα που διανύουμε.

    Ο ήρωας του GTAIV είναι ένας Ευρωπαίος, συγκεκριμένα κατάγεται από την ανατολική Ευρώπη, (πρώην σοβιετικές δημοκρατίες;; ) ονόματι Niko Belic, ο οποίος όπως φαίνεται πάει στις ΗΠΑ για ένα νέο ξεκίνημα στη ζωή του.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

  • #2
    Ελπίζω μόνο η Rockstar να κάνει το βήμα μπροστά με αυτό το παιχνίδι και δεν εννοώ,βέβαια,τα γραφικά.Ένα καλύτερο AI,περισσότερο "ζωντανές" πόλεις,λογικά σκεπτόμενοι άνθρωποι,πιο αληθοφανές αντίκτυπο στις πράξεις του βασικού πρωταγωνιστή και γενικά μεγαλύτερο ρεαλισμό από πριν.Ωραία η ελευθερία κινήσεων και η μη γραμμικότητα,αλλά όταν βλέπεις ότι όλοι οι υπόλοιποι γύρω σου είναι εμφανώς πιο "καθυστερημένοι" από εσένα ελαττώνεται κατά πολύ η ικανοποίηση που σου δίνει το ίδιο το παιχνίδι και τα επιτεύγματα σου σε αυτό.
    Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

    Comment


    • #3
      to gta fenete arketa kalo apo oti eho di mehri simera.alla mou miazi pio poli se driver para gta etsi nomizo elpizo na eho adiko.

      Comment


      • #4
        προσωπικα λατρευο τη σειρα Grand Theft Auto, και ειδικα οσα κυκλοφορησαν στο PS2. φτασαν τοσο κοντα στη πραγματικοτιτα μ'αυτο το παιχνιδι, ειδικα η ελευθερια που σου δινει να κανεις σχεδον οτι θελεις δε νομιζω να υπαρχει σε αλλο, και πραγματικα δεν ξερω τι περισσοτερο μπορουν να προσθεσουν στο καινουργιο τωρα! απογοητευτικα οταν εμαθα οτι δεν θα κυκλοφορισει για Wii, αλλα τι να γινει, θα αναγκαστουμε απο τι φαινεται να παρουμε και PS3...

        Comment


        • #5
          file shadow giati na paris ps3 ke ohi 360? fisika ine epilogi sou aplos rotisa

          Comment


          • #6
            Ίσως να θέλει να παίξει και MGS4 ή Tekken 6 ή FFXIII ή GT5 ή Little Big Planet..
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #7
              γιατι πολυ απλα στο ps3 ειναι περισσοτερα παιχνιδια που θα ηθελα να παιξω, κυριως συνεχειες οσον ασχοληθηκα στο ps2, δηλαδη Devil May Cry 4, Grand Theft Auto IV, Kingdom Hearts 3, τα νεα Final Fantasy, Resident Evil 5, Tekken 6 κλπ, οπως ανεφερε κι ο φιλος BigBOSS. καποια απο αυτα βεβαια τωρα κυκλοφορουν και στο 360 αλλα οκ οχι ολα! επισης ποτε μου δεν συμπαθησα τις κονσολες της Microsoft, και παιζει μεγαλο ρολο και η τιμη, χωρις να το εχω ψαξει το θεμα ποια ειναι πιο ακριβη...

              Comment


              • #8
                οκ οχι ολα! επισης ποτε μου δεν συμπαθησα τις κονσολες της Microsoft, και παιζει μεγαλο ρολο και η τιμη, χωρις να το εχω ψαξει το θεμα ποια ειναι πιο ακριβη...
                [/b]
                To ps3 κοστίζει 450 ευρώ ενώ το xbox 360 κοστίζει 350 ευρώ.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • #9
                  Ανάλογα την έκδοση πάντα...
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #10
                    Ε, αυτές που ανάφερε ο ΒigBOSS είναι οι πλέον συμφέρουσες, άλλες δεν λένε (τιμή-απόδοση)

                    Comment


                    • #11
                      GTAIV το παιχνιδι που ανυπομονω για X360...Ειμαι φαν ολης της σειρας και εχω αρχισει απο το PS1 και τα πρωτα 2 που εβλεπες τα παντα απο ψηλα...Απο τοτε ειχα φαει κολλημα με το παιχνιδι...Αρκετα μ'αυτα...Το GTAIV θα κανει τετοια διαφορα οπως εκανε το ΙΙΙ απο τα προηγουμενα κατα τη γνωμη μου...Οι πληροφοριες λενε οτι θα ειναι Next Gen παιχνιδι(γι'αυτο κ περιμενω μεγαλη διαφορα...)ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!!! :icon_twisted:

                      Comment


                      • #12
                        Eμενα προσωπικα (που ανεκαθεν θεωρουσα τη σειρα ΠΟΛΥ υπερτιμημενη) μου εχει κανει καλυτερη εντυπωση απο ολα τα προηγουμενα μερη.Θα μου εκανε καλυτερη ακομα εντυπωση καποιου τυπου ηθικη απο πλευρας του πρωταγωνιστη,δε μου αρεσει να ειμαι ο τσογλαναρας της υποθεσης και σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση δε μου αρεσει να ειμαι ο ραπας! Περιμενουμε και θα δουμε...
                        <div align="center">

                        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                        Comment


                        • #13
                          Βασικα ο ραπας ουτε εμενα μου αρεσε, αν και μπορω να πω πως το San Andreas ηταν υπεραξιολογη συνεχεια του προηγουμενου&#33; αλλα πολυ τεραστιο, σε φαση ενω εχεις τελειωσει το παιχνιδι να ψιλοχανεσε παλι ορισμενες φορες. δεν ξερω τωρα με τo IV αν γινει ακομα μεγαλυτερο το παιχνιδι, ο πρωταγωνιστης παντως μια χαρα ειναι για μενα.

                          Comment


                          • #14
                            δε νομίζω ότι θα είναι τόσο μεγάλο όσο το προηγούμενο και ούτε θα έχει τόσες επιλογές και οχήματαπ.χ. δε θα έχει αερπλάνα, αν και θα έχει ελικόπτερα.όλα διαδραματίζονται στη λίμπερτι σίτυ.πάντως μην ξενερώνετε.λογικό είναι μιας και το παιχνίδι αποτελεί το πέρασμα της σειράς από τη μια γενιά στην άλλη.στις συνέχειές του πιστεύω θα δούμε ακόμα καλύτερα πράγματα και σε ποσότητα και σε ποιότητα.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #15
                              GTA IV new version hands-on + screens (IGN)
                              http://xbox360.ign.com/articles/847/847102p1.html



                              NDS themes

                              Comment

                              Working...
                              X