Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλύτερο Zelda (εκτός του Ocarina)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Καλύτερο Zelda (εκτός του Ocarina)

    Η σειρά The Legend of Zelda είναι αν όχι η πιο αγαπητή, μία απο τις πιο αγαπητές σειρές στους gamers ανα την υφήλιο. Μία ψηφοφορία που θα περιελάμβανε το Ocarina of Time θα ήταν ανούσια, γι'αυτό ψηφίστε το αγαπημένο σας παιχνίδι εκτός του OoT (μυρίζομαι Majora's Mask).

    Το maximum στο poll είναι 10 επιλογές, οπότε αν κάποιος έχει ως αγαπημένο κάνα Four Swords ή κάνα Phantom Hourglass να το διευκρινήσει στο "άλλο...". Επίσης φαίνεται πως υπάρχει ξανά κάποιο πρόβλημα με το τίτλο του poll...ποιος θα βάλει το χεράκι του..;
    1
    The Legend of Zelda
    0.00%
    0
    The Adventure of Link
    0.00%
    0
    A Link to the Past
    0.00%
    0
    Link's Awakening
    100.00%
    1
    Majora's Mask
    0.00%
    0
    Oracle of Ages
    0.00%
    0
    Oracle of Seasons
    0.00%
    0
    The Wind Waker
    0.00%
    0
    The Minish Cap
    0.00%
    0
    Phantom Hourglass
    0.00%
    0
    Spirit Tracks
    0.00%
    0
    Twilight Princess
    0.00%
    0

  • #2
    Η δική μου ψήφος πάει στο Majoras για το οποίο ουκ ολίγες φορές έχω εκφράσει τις απόψεις μου.

    Edit: Δε γίνεται να έχουμε φανερές τις ψήφους του poll;
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • #3
      Me vazete na dialeksw anamesa sto Link's awakening kai to A link to the past pou einai ta 2 agaphmena mou me megalh diafora apo ta ypoloipa... xmmmm
      Dialegw to A link to the past, kathara logw grafikwn.

      Oso gia tis faneres psifous, tha htan kala na elege o kathenas ti psifizei...
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #4
        Παιδιά είχε μία επιλογή αλλά φαντάστηκα πως δεν θα ήταν και το καλύτερο, αν μπορεί κάποιος admin να το πειράξει.
        Εγώ ψήφισα Twilight Princess. Η αλήθεια είναι πως και σε poll με Ocarina πάλι Twilight Princess θα ψήφιζα. Η διαφορά είναι πως όταν το 1998 βγήκε το Ocarina ήμουν 7 χρονών νιάνιαρο και χωρίς ιδέα για N64, Zelda και τα λοιπά. Οπότε...
        Το Twilight απο την άλλη υπήρξε για εμένα ό,τι το OoT για τους περισσότερους. Η επιτομή της σειράς. Κάθε τι σε αυτό το παιχνίδι αξιοθαύμαστο.

        Comment


        • #5
          Majoras Mask. Το μοναδικό Zelda με Ψ-Υ-Χ-Η
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #6
            Θεωρω χαζο το να λεμε εκτος του Ocarina γιατι ειναι σα να δεχομαστε οτι γι ολους αυτο ειναι πρωτο.

            Anyway δεν εχω παιξει και πολλα και εχω τερματισει ακομη λιγοτερα. Θα πω κι εγω Majora's Mask. Βεβαια να επισημανω εδω οτι περα του OoT κανενα Zelda δε με αφησε πληρως ικανοποιημενο, το Majora's Mask παρ'οτι σε πολλα σημεια ηταν τρομερο παιχνιδι συνεχως μου εδινε λογους να μη θελω να το συνεχισω. Το Wind Waker μ' αρεσε αρκετα αλλα παλι καπου με κουρασε ενω λιγες φορες με πορωσε. Ακομη χειροτερα το Twilight Princess, παρ' οτι δε θυμαμαι να με ενοχλησε πουθενα, οσο προχωραγε τοσο πιο αδιαφορο γινοταν. Τα υπολοιπα δε τα εχω τερματισει / δε τα εχω παιξει.

            Καποια τεχνικα θεματα τωρα:
            - Ο τιτλος του poll εχει προβλημα γιατι τα ελληνικα με τη κωδικοποιηση που αποθηκευονται πιανουν περισσοτερους χαρακτηρες.
            πχ: το "λ" αποθηκευεται ως "λ" και γι' αυτο τελειωνει σε "&#9" ο τιτλος.

            - Σχετικα με την ερωτηση του Loggo. Tο poll μπορει να έχει φανερες ψηφους αλλα πρεπει να οριστει ετσι εξαρχης. Αν θελετε μπορουμε να ξεκινησουμε νεο poll και να μεταφερουμε τα posts στο νεο θεμα.


            EDIT


            - Αυξησα το οριο σε 30 επιλογες ανα poll. Συμπληρωνω και τους υπολοιπος τιτλους, αν ξεχασω καποιον πειτε το. (Ελπιζω να μη θελετε και τα CDi )
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #7
              Δε θα ξεχασω ποτε τη μεγαλη μαλακια του wind walker που επρεπε να μαζεψεις 8 κομματια θυσαυρου και να γυρισεις ολο το χαρτι σα βλακας γκρρρρρρρρ...

              Εγω ψήφισα το links awaking ενα απο τα ακλυτερα παιχνιδια που επαιξα ποτε και οταν το επαιξα δεν ηξερα καν τι ηταν zelda! ετυχε να το χει ενα πιτσιρικακι στη πανσιον που καναμε διακοπες οταν ημουν μικρουλης (Πεμπτη δημοτικου περιπου) και το παιζαμε περιπου 3 παιδια για τρεις τεσσερις μερες χωρις κανενας να μπορει να προχωρησει παραπερα, τελικα ελυσα το πρωτο γρυφο αυτον με το παπου που ηταν κουνελι! και συνεχισαμε στη πρωτη πιστα...

              Μετα απο εκεινο το καλοκαιρι περασαν κατι χρονια και μιλωντας με εναν πραγματικα μαλακα ανθρωπο απο τα αγγλικα μου μου πε πως το χει , σπασμενη η κασσετα μεν αλλα παιζει, του το ζητησα ανταλαγη τοτε με το NBA Jam και πεταγε απο τη χαρα του μου λεγε, ενα βλαμμενο ειναι που κοβει χορταρια και τα γραφικα ειναι απο πανω, ναι του λεω δε πειραζει φερτο εσυ...;)

              Comment


              • #8
                Ψηφισες Link's Awakening; Ωχ κατι μου λεει οτι το ψηφισες την ωρα που διορθωνα το poll και βλεπω 0 ψηφους. Δοκιμασε να ξαναψηφισεις κι αν δε γινεται να τη βαλω εγω τη ψηφο manually.

                Ή ακομη καλυτερα να κανουμε ενα φανερο poll να ξερουμε και τι μας γινεται.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #9
                  Strawhat h den psifhses, h den fenetai h psifos sou, h psifhses to oracle of ages kata lathos.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Ramparter View Post
                    Ή ακομη καλυτερα να κανουμε ενα φανερο poll να ξερουμε και τι μας γινεται.
                    Κι εγώ έτσι λέω.
                    Βολεύει πάρα πολύ να μη ψάχνεις στις πίσω σελίδες για να βλέπεις ποιος ψήφισε τι. Έλα λοιπόν Ραμπίδη κάνε τα μαγικά σου κόλπα.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • #11
                      Καλύτερο Zelda (εκτός του Ocarina)

                      Νομιζω ειμαστε οκ τωρα. Ψηφιστε ξανα, ολες οι ψηφοι ειναι φανερες.

                      Επισης ειναι Minish Cap οχι Minish Cup και Adventure of Link οχι Adventures of Link.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #12
                        Η πρώτη αγάπη είναι παντοτινή.
                        Η πλάκα είναι πως το Link's Awakening το πήρα ως υποκατάστατο του GB Mystic Quest (Final Fantasy Adventure, Seiken Densetsu) αλλά τελικά ήταν καλό παιχνιδάκι. ;)
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • #13
                          Το Twilight Princess που είναι;

                          Θεωρω χαζο το να λεμε εκτος του Ocarina γιατι ειναι σα να δεχομαστε οτι γι ολους αυτο ειναι πρωτο.


                          Αυτό το παιχνίδι, για τη συντριπτική πλειοψηφία των Zelda fans έχει λάβει πια ένα ιερό status (απο την άποψη του οτι θα διστάσεις πολύ να ψηφίσεις Wind Waker ή Link's Awakening και όχι Ocarina of Time π.χ) και θεώρησα πως θα είναι ενδιαφέρον ένα poll που δεν θα το περιελάμβανε. Δεν είναι πρώτο για όλους αλλά σίγουρα για τους περισσότερους, και γι'αυτό θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε το αμέσως επόμενο αγαπημένο Zelda.

                          Comment


                          • #14
                            Οοοπς, λαθος, το βαζω αμεσως.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Raphael View Post
                              Το Twilight Princess που είναι;



                              Αυτό το παιχνίδι, για τη συντριπτική πλειοψηφία των Zelda fans έχει λάβει πια ένα ιερό status (απο την άποψη του οτι θα διστάσεις πολύ να ψηφίσεις Wind Waker ή Link's Awakening και όχι Ocarina of Time π.χ) και θεώρησα πως θα είναι ενδιαφέρον ένα poll που δεν θα το περιελάμβανε. Δεν είναι πρώτο για όλους αλλά σίγουρα για τους περισσότερους, και γι'αυτό θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε το αμέσως επόμενο αγαπημένο Zelda.
                              Εμ ναι...Θα ήταν ενδιαφέρον σε αυτό το forum πάντως ένα poll μεταξύ ocarina και majora's για όσους έχουν παίξει και τα δυο παιχνίδια όμως.Δεν είμαι σίγουρος ότι θα έβγαινε το ocarina...
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment

                              Working...
                              X