Announcement

Collapse
No announcement yet.

Metal Gear Solid: Peace Walker

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Metal Gear Solid: Peace Walker

    Eπαιξα το ντεμο και μου φανηκε παρα πολυ καλο.Ειδικα σε συγκριση με το portable ops.Το μονο αρνητικο ο δυσκολος χειρισμος.
    Ακουγεται (αν και νομιζω οτι ειναι επισημο πλεον) οτι ο kojima θα ασχοληθει με το Peace Walker και οχι με το Rising.Mπορω να πω οτι απο την αρχη καταλαβαινεις οτι προκειται για παιχνιδι του Kojima.


    Aληθεια,το portable ops ηταν καθαρα δικο του δημιουργημα?

    Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

  • #2
    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που διαφέρει από το p.o. . O χερισμός, η κάμερα, το στήσιμο, το ραντάρ είναι ακριβώς ιδια. Το p.o. ήταν δική του δημιουργία. Στα Ac!d, ασχέτως αν μου άρεσαν περισσότερο, δεν είχε τον πρωταρχικό ρόλο.
    https://www.emulator-zone.com
    I am an iteration closer to my desired solution!
    The World Ends With You

    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
    Castlevania Lords of Shadow

    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
    Hyperdimension Neptunia

    Comment


    • #3
      Το p.o. ήταν δική του δημιουργία.
      Αυτο δεν ισχυει.
      Δεν ασχοληθηκε καθολου με το p.o.
      ουτε καν στο σεναριο.

      Αντιθετα το p.w. ειναι καθαρα δικη του δημιουργια σε ολα τα επιπεδα

      Comment


      • #4
        Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
        Αυτο δεν ισχυει.
        Δεν ασχοληθηκε καθολου με το p.o.
        ουτε καν στο σεναριο.

        Αντιθετα το p.w. ειναι καθαρα δικη του δημιουργια σε ολα τα επιπεδα

        Iσχυει.Ασχοληθηκε βεβαια αλλα τη σκηνοθεσια νομιζω την εκανε αλλος.
        Ground_Zero:

        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

        Comment


        • #5
          O Kojima κάνει και μαλακίες. Aυτο το game έπρεπε να κυκλοφορήσει εξαρχής για ps3. Θα το έπαιζαν περισσότεροι και ως τίτλος θα ακούγονταν - διαφημίζονταν πολύ περισσότερο.

          O Kojima είδε το modern warfare 2 και του ήρθε η όρεξη να ξαναχοληθεί με το ps3!
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #6
            ναι καλα.αμα ηταν να βγει για ps3, θα χρειαζοταν το διπλασιο χρονο και το τριπλασιο budget τουλαχιστον.

            παντως δεν ασχολειται καθολου με το rising και κατι ακουγεται για remake του πρωτου metal gear.
            Ground_Zero:

            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

            Comment


            • #7
              O ιδιος εχει πει οτι ηταν απλα executive producer (δηλαδη παπαρια μαντολες )

              Υ.Γ. Και στην wikipedia (δεν ξερω το κατα ποσο θεωρειται αξιοπιστο) που κοιταξα
              γραφει:
              Masahiro Yamamoto (director)
              Noriaki Okamura (producer)
              Gakuto Mikumo (writer)

              Αν θυμαμαι καλα ο Κοτζιμα μονο με το κονσεπτ ειχε ασχοληθει

              Comment


              • #8
                (δηλαδη παπαρια μαντολες )

                Ground_Zero:

                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Azrael View Post
                  ναι καλα.αμα ηταν να βγει για ps3, θα χρειαζοταν το διπλασιο χρονο και το τριπλασιο budget τουλαχιστον.
                  Άρα να μην έβγαινε τώρα. Δεν γουστάρω το franchise, η επίσημη ιστορία της σειράς, να συνεχίζεται σε hardware επιπέδου ps2, έλεος! Ήδη κυκλοφόρησε το portable ops και τώρα είναι να κυκλοφορήσει και το peace walker.

                  Με τη λογική σου και το MGS4 θα ήταν οικονομικότερο για την Konami να κυκλοφορήσει σε ps2, σε psp ή και στο wii.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #10
                    kala oute gw goustarw giati mallon de tha to paiksw giati den exw psp, alla kapoies fores de mporoun na kanoun alliws, einai kai oi etaireies sti mesi.
                    Ground_Zero:

                    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Azrael View Post
                      kala oute gw goustarw giati mallon de tha to paiksw giati den exw psp, alla kapoies fores de mporoun na kanoun alliws, einai kai oi etaireies sti mesi.
                      Oύτε κι εγώ πρόκειται να το παίξω γιατί κι εγώ δεν έχω psp και δεν πρόκειται να πάρω στο άμεσο μέλλον.

                      Άρα το portable ops τι πωλήσεις έκανε;
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • #12
                        O Kojima κάνει και μαλακίες. Aυτο το game έπρεπε να κυκλοφορήσει εξαρχής για ps3. Θα το έπαιζαν περισσότεροι και ως τίτλος θα ακούγονταν - διαφημίζονταν πολύ περισσότερο.
                        Εμένα μου φαίνεται καλό να βγαίνουν αξιόλογες παραγωγές στα φορητά. Για τον Κοτζίμα συμφέρει γιατί δεν έχει την πίεση που θα είχε αν ήταν σαν το MGS4. Και το μπάτζετ θα ήταν πολύ παραπάνω από τριπλάσιο πιστεύω αν ήταν στο PS3. Όχι ότι με νοιάζει ιδιαίτερα γιατί δεν είμαι και φαν της σειράς...
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • #13
                          Εγώ πάντως θα το παίξω, έτσι για σπάσιμο. Μία διευκρινιστική μόνο: Θα είναι και αυτό κομματιασμένο σε αποστολές "χωρίς ενιαία ροή" (δηλαδή να πηγαίνεις από το ένα μέρος του χάρτη στο άλλο μόνος σου) όπως το Portable Ops ή όχι;
                          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                          Comment


                          • #14
                            Συμφωνω με straier, το γεγονος οτι το peace walker κυκλοφορει σε φορητο δινει στον kojima περισσοτερη ελευθερια, μικροτερο ρισκο σε περιπτωση που εισαγει νεες ιδεες (λογω budjet) και ταυτοχρονα την δυνατοτητα να δουλεψει πανω σε ενα διαφορετικης νοοτροπιας hardware. Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να κυκλοφορησει sony και καλα στο ps3, btw την ιδια κουβεντα ειχα κανει και παλιοτερα στο gameover που και εκει ειχε ξενερωσει πολυ κοσμος απο την συγκεκριμενη ανακοινωση. Anyway, προσωπικα εχω psp και ισως βλεπω τα πραγματα εκ του ασφαλους αλλα και παλι χαιρομαι που δεν θα εχουμε το επομενο mgs στα οικιακα συστηματα. Ειναι ενα τολμηρο βημα και ταυτοχρονα δειχνει οτι οι δημιουργοι συνεχιζουν την αναζητηση νεων προσεγγισεων.

                            Για το portable ops, δικιο νομιζω εχει ο solid...ο τιτλος ειχε φτιαχτει απο την kojima productions αλλα ο kojima δεν ειχε αμεση σχεση. BigBoss ο τιτλος (και οι 2 εκδοσεις) ειχε πουλησει λιγο πιο πανω απο το 1εκ.

                            Για μενα (αν βγει καλο) ειναι σιγουρη αγορα, κρατωντας τη κλασσικη τακτικη (κυριως σε οτι αφορα τις σειρες final fantasy και mgs) δεν εχω ασχοληθει καθολου ουτε με videos ουτε με το demo. Το μονο που θελω σιγουρα παντως ειναι να αλλαξει καπως ο δυστροπος χειρισμος του p.o.

                            Comment


                            • #15
                              Και εγω ημουν προβληματισμενος οταν ανακοινωθηκε για PSP,περισσοτερο ομως γιατι δεν ξετρελαθηκα με το portable ops και οχι γιατι θα εβγαινε σε χειροτερο hw.
                              Bεβαια απο την στιγμη που δοκιμασα το ντεμο,ειμαι βεβαιος οτι θα ειναι πολυ καλο παιχνιδι.

                              songoku ο χειρισμος του ειναι δυσκολος,διοτι στο πσπ ειναι μαλλον αδυνατον να γινει καλυτερος.Παρ'ολα αυτα εχουν κανει καλη δουλεια.Υπαρχουν αρκετες αλλαγες προς το καλυτερο.

                              Comment

                              Working...
                              X