Announcement

Collapse
No announcement yet.

Donations (round 4)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ξαναρωτάω,δε γίνεται να κάνουμε backup των όσων έχουν ειπωθεί εδώ μέσα;
    Carpe diem

    Comment


    • Προσωπικα δεν θελω να μετακινηθουμε, για μενα ειναι η εσχατη λυση και το σκεπτομαι μονο σε περιπτωση που δεν βγει καποια ακρη ή δεν υπαρχει καθολου ενδιαφερον για το GO. Απο κει και περα και εγω θα ακολουθησω την πλειοψηφια αλλα η αποψη μου ειναι αυτο που ανεφερα πριν.

      Comment


      • Originally posted by Altair View Post
        Ξαναρωτάω,δε γίνεται να κάνουμε backup των όσων έχουν ειπωθεί εδώ μέσα;
        Και buckup να γινει θα ναι απλα σε ενα αρχειο σε καποιο pc, αν δεν υπαρχει φορουμ online κανεις δε θα χει προσβαση σε αυτο.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Ωραία,ας γίνει backup και μετά το ανεβάζουμε online ώστε να το κατεβάσουμε να το έχουμε όσοι θέλουμε.Είχε γίνει αυτό με κάποιο anime forum δε θυμάμαι όνομα,του οποίου όλα τα ποστς κλπ τα έχω σε αρχείο στον υπολογιστή μου.Εδώ είχε ανέβει από κάποιον.Οπότε γιατί να μη γίνει το ίδιο στην έσχατη περίπτωση;
          Carpe diem

          Comment


          • Προσωπικα μου φαινεται αστοχη η κουβεντα για backup σε αυτη τη χρονικη στιγμη, εδω (δεδομενου του πολυ περιορισμενου χρονου που εχουμε) παλευουμε να δουμε τι θα γινει αυριο, οχι τι θα κανουμε το χθες.
            Επισης το forum backup του vbulletin ειναι οπως ειπε ο Ramparter, δεν ειναι για να κανει κανεις offline browsing της σελιδας, ειναι απλα για να γινει import σε vbulletin forums.

            Με την αποψη του Nooto ποιοι συμφωνουν και αν γινει αυτο ποιοι αλλοι προτιθενται να συνεισφερουν;

            Comment


            • Εγώ είμαι με nooto κι όπως είπα μέσα για το οικονομικό.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Εγω μεσα για paysafe(20ε) αν δέχεστε. Το paypal μου κανει νερα και δεν ξερω αν μπορω ετσι, θα δοκιμασω αν δεν γίνεται αλλιως παντως.

                -1 για μεταφορα αλλου, δεν εχει κανενα νοημα αν θελουμε μπορουμε να παμε σε αλλα φορουμ απο μονοι μας.

                Comment


                • Εγώ αυτή την περίοδο δυστυχώς οικονομικά είμαι σε μια άθλια κατάσταση.
                  Όμως αν υπάρχει άλλος τρόπος για βοήθεια εδώ είμαι.
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • Δεν πάμε πουθενά εδώ θα μείνουμε. Μέσα για χορηγία.
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • Για χρήματα όπως είπα είμαι μέσα, και γω δε θέλω να μεταφερθούμε. Τώρα δεδομένου ότι εγώ δεν θέλω να έχω τη διαχείριση, δε μπορώ να πιέσω και κανένα να το κάνει. Αν φύγετε όλοι σε άλλο φόρουμ μάλλον θα ακολουθήσω, βέβαια όπως είπε και ο ΙΗΝΕ όποιος θέλει έχει ήδη πάει.
                      Η σελίδα για να είμαι ειλικρινής ποτέ δε με ενδιέφερε προσωπικά, νέα αν θέλω βρίσκω αλλού πιο πολλά και πιο γρήγορα.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Οπα τώρα το είδα .
                        Εννοείται και εγώ μέσα για donation (για κάποιον λόγο δεν πολύπροσέχω το συγκεκριμένο section του forum).

                        Η αλήθεια είναι ότι τον τελευταίο χρόνο, λόγο υποχρεώσεων δεν έχω όρεξη να συμμετέχω ενεργά κάνοντας ποστ, μπαίνω όμως καθημερινά να το διαβάσω. Βέβαια πέρα από την οικονομική συνεισφορά, γιατί και εγώ δεν θέλω να κλείσει το φόρουμ, είναι σημαντικό να βοηθήσουμε κάνοντας και κάνα ποστ, εγώ είμαι διατεθειμένος να ξανάγίνω πιο ενεργό μέλος, μιας και όπως και να έχει, τα νέα τις βιομηχανίας τα παρακολουθώ (αν και το gaming το έχω μειώσει κατά πολύ λόγο χρόνου) και σίγουρα μπορώ να πω την άποψη μου (και ας μην ενδιαφέρει κανέναν ).

                        Προσωπικά, είμαι της άποψης ότι δεν πρέπει να κλείσει το GO, αλλά ένα φορουμ χωρίς ζωή δεν έχει λόγο ύπαρξης, δεν νομίζω ότι έχει νόημα να κρατάμε το φόρουμ απλά για λόγους νοσταλγίας σαν κάτι αναμνηστικό.

                        Α και να πω ότι το chat, τελικά περισσότερο κακό κάνει στο φόρουμ παρά καλό, πολλές φορές μπαίνω να ποσταρω κάποιο νέο ή να κάνω κάποιο σχόλιο πάνω σε αυτό, και προς έκπληξη μου βλέπω να μην υπάρχει ούτε ένα ποστ, όσο "σημαντικό" και αν είναι το νέο, με το που κάνω login βλέπω να έχει σχολιαστεί εκτενώς στο chat, αυτό εμένα αυτόματα με καθιστά unable να συμμετάσχω σε κάποια συζήτηση, γιατί και να θέλω λόγο υποχρεώσεων είμαι τέρμα out of time και έτσι κάνω κατευθείαν logout γιατί δεν μπορώ να παρακολουθώ το chat.

                        Comment


                        • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post

                          Α και να πω ότι το chat, τελικά περισσότερο κακό κάνει στο φόρουμ παρά καλό, πολλές φορές μπαίνω να ποσταρω κάποιο νέο ή να κάνω κάποιο σχόλιο πάνω σε αυτό, και προς έκπληξη μου βλέπω να μην υπάρχει ούτε ένα ποστ, όσο "σημαντικό" και αν είναι το νέο, με το που κάνω login βλέπω να έχει σχολιαστεί εκτενώς στο chat, αυτό εμένα αυτόματα με καθιστά unable να συμμετάσχω σε κάποια συζήτηση, γιατί και να θέλω λόγο υποχρεώσεων είμαι τέρμα out of time και έτσι κάνω κατευθείαν logout γιατί δεν μπορώ να παρακολουθώ το chat.
                          Αυτό ακριβώς...Αν κάποιος παραθέται/σχολιάζει κάποιο νέο ας το κάνει στο αντίστοιχο θέμα και ΟΧΙ στο τσατ,με αυτήν την μικρή αλλαγή θα αυξηθεί η κίνηση τουλάχιστον για λίγο.

                          Εγώ πάντως είμαι κατά του να κλείσουμε το μαγαζί,προτιμάω εδώ.Απλά πρότεινα το eternity σε περίπτωση που η πλειοψηφία ήθελε κάτι τέτοιο αλλά από ότι βλέπω δεν τίθεται καν τέτοιο θέμα.Από ότι φαίνεται θα παραμείνουμε εδώ.Ας προσπαθήσουμε όλοι λοιπόν να συμμετέχουμε λίιιιγο παραπάνω.

                          Α και τελικά πως θα γίνει η πληρωμή,κλασσικά μέσω paypal;


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Δε γινεται να κανουμε μεταφορά της βάσης δεδομένων σε free πάροχο;

                            Δε συμμετέχω ιδιαιτερα πλεον και θεωρω οτι το ενδιαφερον του φορουμ γενικότερα εχει πέσει παρα πολυ, αλλα νομιζω δεν ειναι της παρούσης.

                            Ειμαι μεσα για συνεισφορά παντως, απλως ας σκεφτούμε ποσο αξιζει να ειμαστε σε υπό πληρωμή πλατφόρμα.

                            Comment


                            • Αχέμ.

                              Συμφωνώ με τις απόψεις που διατυπώθηκαν παραπάνω όσον αφορά την κατάστασή μας.

                              Παιδιά δεν τραβάει, για διάφορους λόγους. Έχουν αλλάξει οι ζωές μας, παίζουμε και γράφουμε όσο μπορούμε και ό,τι θέλουμε, έχουμε διασκορπιστεί ΠΑΡΑ πολύ (το μισό forum είναι στο εξωτερικό, αν είναι δυνατόν, πού οι εποχές που κανονίζαμε μπαλίτσα) και πλέον δεν υπάρχουν και οι ίδιες αντοχές. Ακόμα και η συμμετοχή μου στο Enternity γίνεται σε ανάλογα πλαίσια, όπου παίζω κανένα indie ή κανένα adventure και όχι μεγάλες σοβαρές ή mainstream παραγωγές - το διδακτορικό και η ξιφασκία καταλαμβάνουν μεγάλο μέρος του χρόνου μου. Χωρίς καμία διάθεση κακίας ή πικρίας, αυτή η έλλειψη ανανέωσης με κάνει να γράφω όλο και λιγότερο και είναι κάτι που το βρίσκω πχ στο Insomnia.

                              Το προσωπικό στοιχείο, όπως ξέρετε πολύ καλά, παραμένει πολύ ισχυρό και αναλλοίωτο.

                              Πιστεύω ότι σαν community έχουμε κάνει τον κύκλο μας και από τη στιγμή που δεν τραβήξαμε νέα μέλη θα πρέπει να πάμε να τα βρούμε. Προσωπικά γράφω στο Insomnia εδώ και καιρό, καθότι φόλα PC community, αλλά ειλικρινά δε θέλω να χαθούμε. Αν έπρεπε να μετακομίσουμε αλλού, θα πρότεινα το Enternity. Είναι forum με μικρή συγκριτικά κίνηση και σχετικά χαμηλό επίπεδο αλλά έχει κάποια καλά μέλη και κυρίως υπάρχει χώρος και ανάγκη για κάποιους σαν κι εμάς. Το κυριότερο είναι πως γλιτώνουμε το θέμα του κόστους και τις ελάχιστες ευθύνες του moderating, αν και θα πρέπει να προσαρμοστούμε στους κανόνες και (γιατί όχι) την ασχήμια κάποιων άλλων. Από την άλλη, αν πω στη moderating team για κάποιο θέμα που προκύψει "αυτός είναι εντάξει, αφήστε τον" δε νομίζω πως θα έχουμε πρόβλημα.

                              Για το "εδώ", είμαι υπέρ του να ανανεώσουμε τη συνδρομή μας για έναν ακόμα χρόνο ώστε να προσαρμοστούμε και να μπορέσουμε να κάνουμε ένα μαζικό backup που θα μοιράσουμε μεταξύ μας. Στο χρηματικό προφανώς και θα συνεισφέρω και θα στείλω έμβασμα σε όποιον κάνει την πληρωμή.

                              Εδώ να ζητήσω ένα μεγάλο συγγνώμη από το sub zero που έδειξε μεγάλη φιλοτιμία στο θέμα της σελίδας και το ναυαγήσαμε όλοι μαζί κι ο καθένας χώρια από καθαρή αδιαφορία.
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • Οποιος θελει να παει στο enternity μπορει να παει απο τωρα και μαλλον θα εχει παει ηδη, προσωπικα δεν θα ακολουθησω σε μια τετοια κινηση γιατι δεν βρισκω καποιο νοημα. Δηλαδη θα παω σε ενα αλλο φορουμ(το οποιο αγνοώ για ΑΒ λογους) επειδη πηγαν καποια μελη απο εδω? Οκ μπορουμε να τα λεμε μεσω skype/steam w/e με καποιους δεν ειναι αναγκη να παμε σε αλλο φορουμ.. Αποψη μου οτι και εκει να πατε θα γκρινιαζετε επειδη δεν ηρθαν ολοι η επειδη δεν γραφουν ουτε εκει..

                                Καλυτερα να πατε σε free παροχο(αν και η μικρη εμπειρια μου λεει 99% downtime αντι για uptime που λενε.. ) αν ειναι το οικονομικο το ζητημα και δεν μαζευτει το χρημα, αλλιως αν θελετε απλα να δώσετε τη διαχείριση αλλου πειτε το να δουμε μηπως ενδιαφερθεί κάποιος.

                                Θεωρω επισης οτι και δουλειες να εχεις 10 ωρες τη μερα μπορεις να βρεις λιγο χρονο να παιξεις αν το αγαπας το gaming και φυσικα να μπεις να χαζεψεις λιγο GO. Δεν ειναι αναγκη να γραψεις η σεντονι η τιποτα.. Η καταστροφολογια δεν νομιζω οτι οδηγει καπου ισα ισα κανει μελη που δεν το σκεφτοταν ετσι να το σκεφτουν τωρα και να πιστεψουν οτι δεν υπαρχει μελλον.

                                Εγω πιστευω παντως οτι αρκετοι εχουν ξενερωσει με το gaming γενικα, δεν ειναι ουτε θεμα δουλειας ουτε τιποτα, μπορει να δουλευεις 10 ωρες και να ανυπομονεις να πας σπιτι να παιξεις και να διαβασεις gaming news. Απο την αλλη μπορει και να μην εχεις ορεξη πλεον και κανενα φορουμ οσα ενεργα μελη και να εχει δεν θα στο αλλαξει αυτο.

                                Comment

                                Working...
                                X