Announcement

Collapse
No announcement yet.

PC Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τι monitor εχεις?? Δοκιμασες σε αλλη οθονη??

    Comment


    • Αφου στην ΙΔΙΑ οθονη, σε xp δεν εμφανιζει το προβλημα...
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Το τροφοδοτικο μηπως δεν τραβαει? ποσταρε full specs και στο guru 3d αλλιως να μαντεψουμε δεν γινεται..

        Comment


        • To psu skeftika kai egw... alla einai ipotithetai 600ari... kata t'alla, i5, 12gb ram, windows 7
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Αν έχεις single-link DVI καλώδιο, δοκίμασε DVI-D dual-link που υποστηρίζει παραπάνω bandwidth.



            Μπορεί όμως να μην είναι αυτή η λύση διότι και το single-link διάβασα ότι υποστηρίζει μέχρι 1080p.
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • Ναι καλυτερα απεφυγε καλωδια τυπου hdmi to DVI και τετοια, ενα DVI-D η HDMI.. 600w PSU ειναι οκ για αυτα αλλα τι μαρκα ειναι? Μηπως ειναι κανενα παλιο αμφιβολης ποιοτητας και κανει κολπα, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο αφου απο drivers εισαι οκ(και στο monitor αν εχει)..

              Δοκιμασε κανενα stress test οπως αυτο να δεις πως παει, http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

              Comment


              • will do
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Ζύγισες το psu; Αν ζυγίζει λιγότερο απο 3,45683333333 kg δεν προκειται να σηκωσει την 7770.

                   

                  Comment


                  • παιδες χρειαζομαι τα φωτα σας.
                    τις τελευταιες 3-4 μερες οταν ξεκιναω το pc μετα απο 5 λεπτα λειτουργιας παγωνει και δεν ανταποκρινεται τιποτα (ποντικι, πληκτρολογιο) και το λαμπακι που γινεται κοκκινο οταν γινονται διεργασιες παραμενει ανενεργο. παταω το reset και μου βγαζει το menu για το τι ειδος startup θελω να κανω. κανω σε safe mode και απο κει κανω restart (για normal εκκινηση) και το pc δουλευει κανονικα.
                    ξερει κανεις αν ειναι θεμα software ή hardware?
                    το κολλημα εμφανιζεται οταν αναβω το pc μετα απο αρκετη ωρα που ειναι κλειστο.
                    εχω windows 7.
                    το τελευταιο install που εκανα πριν αρχισει να εμφανιζεται το προβλημα ειναι οι καινουργοι drivers της nvidia για την καρτα γραφικων (310.70).
                    sigpic

                    Comment


                    • Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα. Το κουλό ήταν πως το παρουσίαζε όταν ήταν συνδεδεμένο το DVD-RW στην μητρική. Δεν έχω βρει κάποια μόνιμη λύση ώστε να μην παρουσιάζεται όταν το έχω συνδεδεμένο, όμως όταν το έχω εκτός, λειτουργεί κανονικά. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά την αναβάθμιση που αγόρασα νέα μητρική και κάρτα γραφικών, επομένως ίσως και σε εσένα να είναι κάτι αντίστοιχο, δεν ξέρω.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • 99% θέμα hardware και το πιθανότερο είναι να φταίει το τροφοδοτικό σου. Αυτό να ελέγξεις πρώτα.

                        Comment


                        • Originally posted by kakashi_gr View Post
                          παιδες χρειαζομαι τα φωτα σας.
                          τις τελευταιες 3-4 μερες οταν ξεκιναω το pc μετα απο 5 λεπτα λειτουργιας παγωνει και δεν ανταποκρινεται τιποτα (ποντικι, πληκτρολογιο) και το λαμπακι που γινεται κοκκινο οταν γινονται διεργασιες παραμενει ανενεργο. παταω το reset και μου βγαζει το menu για το τι ειδος startup θελω να κανω. κανω σε safe mode και απο κει κανω restart (για normal εκκινηση) και το pc δουλευει κανονικα.
                          ξερει κανεις αν ειναι θεμα software ή hardware?
                          το κολλημα εμφανιζεται οταν αναβω το pc μετα απο αρκετη ωρα που ειναι κλειστο.
                          εχω windows 7.
                          το τελευταιο install που εκανα πριν αρχισει να εμφανιζεται το προβλημα ειναι οι καινουργοι drivers της nvidia για την καρτα γραφικων (310.70).
                          Το έχω πάθει κι εγώ το πρόβλημα. Είναι θέμα hardware. Λογικά θα κάηκε ο σκληρός δίσκος σου. Άνοιξε το να δεις αν έχει ΟΝΤΩΣ καεί. Το έπαθα 2 φορές εγώ. Αλλιώς, είναι σίγουρα το τροφοδοτικό σου που δεν το τροφοδοτεί καλά με αποτέλεσμα να κολλάνε τα πάντα.

                          Πρώτα σιγουρέψου ότι πρέπει να έχουν ανοίξει τα windows 7 κανονικά. Εφόσον το έκανες reset πριν προλάβουν να ανανεωθούν, αυτό έπαθες. Περίμενε κάποια ώρα μέχρι να σιγουρευτείς ότι έχουν ανοιχτεί τα Windows 7 κανονικά. Ο φίλος μου τεχνικός έτσι μου είπε.

                          Αν όντως κάηκε ο σκληρός σου, κάλου-κάκου ζήτα να σου δώσουν έναν νέο σκληρό πιο μεγάλο που να συγχωνεύει όλους τους σκληρούς που είχε μέσα για να μην τριτώσει το κακό μετά.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by 丹野 View Post
                            Το έχω πάθει κι εγώ το πρόβλημα. Είναι θέμα hardware. Λογικά θα κάηκε ο σκληρός δίσκος σου. Άνοιξε το να δεις αν έχει ΟΝΤΩΣ καεί. Το έπαθα 2 φορές εγώ. Αλλιώς, είναι σίγουρα το τροφοδοτικό σου που δεν το τροφοδοτεί καλά με αποτέλεσμα να κολλάνε τα πάντα.

                            Πρώτα σιγουρέψου ότι πρέπει να έχουν ανοίξει τα windows 7 κανονικά. Εφόσον το έκανες reset πριν προλάβουν να ανανεωθούν, αυτό έπαθες. Περίμενε κάποια ώρα μέχρι να σιγουρευτείς ότι έχουν ανοιχτεί τα Windows 7 κανονικά. Ο φίλος μου τεχνικός έτσι μου είπε.

                            Αν όντως κάηκε ο σκληρός σου, κάλου-κάκου ζήτα να σου δώσουν έναν νέο σκληρό πιο μεγάλο που να συγχωνεύει όλους τους σκληρούς που είχε μέσα για να μην τριτώσει το κακό μετά.
                            You can run, but he can't hide. See our videos a month earlier at http://www.collegehumor.com and follow us on http://www.twitter.com/collegehumor
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Somari, άσε τις βλακείες και τα trolls, γιατί τώρα πια είσαι ξεπερασμένο troll. Εδώ μιλάω σοβαρά και του έδωσα λύση στο πρόβλημα του.
                              sigpic

                              Comment


                              • Όπως ορίσει η επαε.
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X