Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Evans View Post
    Δε χάνεις τα trophies, τα παίρνεις κανονικά και όταν γίνεις signed in, γίνονται sync με τους servers.
    Παρόλο που δεν εμφανίζονται στην οθόνη;

    Comment


    • Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Τι εννοείς;

      Comment


      • Λογικά θα δουλεύει όπως το Xbox Live.

        Παίρνεις κανονικά τα achievements ακόμα και αν δεν είσαι συνδεδεμένος και την επόμενη φορά που συνδεθείς σου ανανεώνει το gamerscore.

        Comment


        • Εγώ παίζω κανονικά offline και μου δείχνει πως παίρνω τα τρόπαια...
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Ναι μάλλον κάνω λάθος, σόρρυ.

            Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Μπορείς να είσαι signed in χωρίς να είσαι συνδεδεμένος στο internet;

            Comment


            • Signed in στο PS3 account σου ναι, signed in στο Playstation Network προφανώς όχι.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Σήμερα μου ήρθαν κάποιοι τίτλοι για psp.Ο ένας από αυτούς κολλάει απίστευτα.Όταν πάω να μπω από το μενού του psp στο παιχνίδι,μου βγάζει μια γκρίζα οθόνη για πολύ ώρα.Μέχρι που βαριέμαι και πατάω Home.Εκεί μου βγάζει "Please Wait" και κολλάει εντελώς.Ο μόνος τρόπος για να βγω είναι να βγάλω την μπαταρία.Οι απορίες μου είναι οι εξής.

                1)Λέτε να πάθει τίποτα το psp άμα βγάζω συνέχεια την μπαταρία για να κλείνει;Όχι ότι έχω σκοπό να το ξανακάνω,άλλωστε χέστηκα για τον τίτλο,μέσα στο πακέτο ήταν,δεν σκοπεύω ποτέ να ασχοληθώ μαζί του.Απλά ρωτάω καλού κακού να ξέρουμε τι γίνεται.

                2)Υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί το δισκάκι;Μου κάνει τρελή εντύπωση που κολλάει.

                Τρίτη απορία σε τέτοιο θέμα σήμερα.Μήπως να βάλω μία και στο θέμα για pc;Aλλά θα είναι σπαμ εκείνη.
                Carpe diem

                Comment


                • To PSP den tha pathei, isws h Bataria, alla afta ta pragmata einai ftiagmena gia na antexoun, opote den tha exeis provlhma an den to kaneis kana 1000 fores thn mera.

                  Den kserw poio einai to provlhma me to UMD sou, valto mesa, valto na paiksei kai asto merikes wres, ean den mpei sto paixnidi, vgalto epitopou kai peta to.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • To PS3 ενός φίλου κάνει χόνια όταν παίζει (η εικόνα εννοώ). Το δοκίμασε σε διαφορετικές TVs και με διαφορετικά καλώδια. Έχει ακούσει κανένας τίποτα;

                    Comment


                    • Προβληματικη καρτα γραφικων;
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Μόλις μου είπε ότι σε μία άλλη TV που το δοκίμασε έπαιξε κανονικά, οπότε μάλλον θέμα της τηλεόρασης ήταν. Που θα έφταιγε το PS3, n00bz these days.

                        Comment


                        • Egw aporw pou exoume Sony helpdesk vasika.
                          Ground_Zero:

                          Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                          Comment


                          • Για κάποιο λόγο το Ps3 μου έχει 6GB χαμένα, οπότε λέω να κάνω ένα backup, ένα format και μετά ένα restore. Κάνω backup, κάνω format (quick), τα GB πουθενά και μετά το restore βλέπω ότι τα saves των LBP και Demon's Souls δεν περάστηκαν, ούτε και όλα τα installed παιχνίδια και τα game data (ενώ περάστηκαν τα videos LOL). Τα αρχεία που έγιναν backup τα κράτησα, αλλά είναι σε μία μορφή archivesXX.dat.

                            Ξέρει κανένας τίποτα; Κάποια στιγμή στο restore μου έβγαλε ένα σπουδαίο fail μήνυμα, ίσως να μη μεταφέρθηκαν τα saves του DS και του LBP, επειδή κόλλησε ακριβώς σε έκεινο το σημείο.

                            Κάνει που κάνει κάτι η Sony γαμώτο, ας το κάνει ολόσωστα.

                            Comment


                            • Τι ακριβώς εννοείς 6GB χαμένα; Κάτι μου λέει πως έκανες φορμάτ χωρίς κανένα λόγο...
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • kala re evans ti les


                                kapoia gb ta pairnei etsi ki alliws gia to OS. emena to 80ari, 74gb einai.


                                kai to 20ari 360, 14gb eleuthera exei.
                                Ground_Zero:

                                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                                Comment

                                Working...
                                X