Announcement

Collapse
No announcement yet.

Star Wars The Force Unleashed II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
     
    Πρέπει αντί να πας να σφάξεις τον Darth Vader να πας να σφάξεις τον Darth Sidious.


    Όοσν αφορά τα tags,άλλα είχα βάλει εγώ,μόνο ένα κράτησε ο Σομάρι το Σφαξίδι Ανελέητο.
    Carpe diem

    Comment


    • #17
       
      Αχά. Εγώ είμαι uber, τους έσφαξα και τους 2. Αλλά αυτό το προδωτικό σκουλήκι μετά μου έκανε sneak attack με την οροφή του κτιρίου και με αναισθητοποίησε. Άτιμοι Sith, ποτέ δεν πρέπει να τους εμπιστεύεσαι.
      "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

      Comment


      • #18
        Εγω απλα ειδα τα star, wars, force και unleashed και τα εβγαλα γιατι δεν εχουν νοημα. Τα tags υπαρχουν για ομαδοποιηση των topics οχι για να εχει το καθενα τα δικα του. Ενα tag που υπαρχει σε ενα μονο topic δεν εξυπηρετει τιποτα απολυτως. Και το "Σφαξιδι ανελεητο" το αφησα για τη καλτιλα και για να δειξω σε ολους οτι δεν ειμαι παντα ο κακος, τυπικος και σχολαστικος mod
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #19
           
          Ποια οροφή,ποιου κτιριού;Στο δικό μου αντιμετωπίζεις πρώτα τον Vader και μετά μπορείς να επιλέξεις αν θες να τον ξανανατιμετωπίσεις ή να αντιμετωπίσεις τον Sidious.

          Κάτι μου λέει ότι είναι εντελώς διαφορετικές εκδόσεις.
          Carpe diem

          Comment


          • #20
             
            Στο τέλος, εκεί που βρίσκεις τον Emperor και τον Darth Vader μαζί, νίκησα πρώτα τον Darth Vader και μετά τον Darth Sidius. Εκεί όμως που νομίζεις ότι τον έχεις ξεκάνει, του γυρνάς την πλάτη, και με force σου ρίχνει κομμάτια από το ταβάνι του μέρους που βρισκόσαστε πάνω σου. Ύστερα ξυπνάς σε ένα κρεββάτι αναπνέοντας βαριά α αλα Darth Vader και σου λέει ότι ο Vader τελικά ήταν πολύ αδύναμος τελικά και ότι εσύ θα λάβεις τη θέση του μέχρι να μη σε χρειάζεται άλλο και να σε εξοντώσει
            Πάντως δε θυμάμαι αν όντως είχα την επιλογή να μην παλέψω τον Darth Sidius, αλλά δε νομίζω να ήταν τόοοσο διαφορετικές οι εκδόσεις που να άλλαζαν ένα τέτοιο βασικό κομμάτι της ιστορίας


            Edit: Είδα το βίντεο του τερματισμού και
            μάλλον κατάλαβα σε ποιο κομμάτι διαλέγεις το ending.
            "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

            Comment


            • #21
              STAR WARS THE FORCE UNLEASHED 2





              Στις 26 Οκτωβρίου κυκλοφορεί η συνέχεια του πολύ επιτυχημένου Star Wars The Force Unleashed.
              Η ιστορία συνεχίζει από κει που σταμάτησε ο πρώτος τίτλος,αλλά για να μην υπάρξουν spoilers δε θα πω περισσότερα.

              Εικόνες








              Βίντεο


              Carpe diem

              Comment


              • #22
                To OP δε μου βγήκε καλό,αλλά θα το φτιάξω μετά.Τώρα θα γράψω εντυπώσεις για το ντέμο.

                Ο χειρισμός είναι αρκετά πιο άμεσος απ'ότι στο 1 και ακόμα πιο λειτουργικός.Οι νέες δυνατότητες όπως τα dash,double jump dash,jedi mind trick εκτελούνται πανεύκολα.Τα γραφικά παρουσιάζουν μεγάλη βελτίωση από το πρώτο.

                Το ντέμο ξεκινάει με μια εισαγωγική σκηνή με τον Darth Vader.Ακολουθεί ένα απλό tutorial που όμως είναι αρκετό για να μάθει κάποιος τα βασικά.
                Αμέσως μετά ακολουθεί ένα ψιλοαδιάφορο set piece (mini game) που όμως καταλήγει στην μαζική καταστροφή από tie fighters.Εκεί ξαναπαίρνουμε τον έλεγχο του χαρακτήρα μας και αρχίζουμε να σπέρνουμε τον όλεθρο στον όχλο από stormtroopers που έρχεται κατά πάνω μας.Εκεί βλέπουμε πως κάποιες από τις νέες δυνατότητες είναι αρκετά χρήσιμες.
                Συγκεκριμένα,υπάρχει ένα είδος stormtrooper που κραδαίνει ένα lightning staff.Η χρήση της Δύναμης κρίνεται απαραίτητη,αν θέλουμε να ελαχιστοποιήσουμε τις απώλειες της μπάρας ζωής μας.Η εύκολη λύση είναι φυσικά η χρήση jedi mind trick.Με αυτό είτε θα αλληλοσκοτωθούνε,είτε θα φουντάρουνε από τον πρώτο γκρεμό που θα βρούνε.Πέρα από stormtroopers θα συναντήσουμε κάτι γιγάντια droids,Καθώς επίσης και AT-ST.Θα συναντήσουμε επίσης ιπτάμενους stormtroopers,οι οποίοι αντιμετωπίζονται πιο εύκολα με force lightning.Έχει μάλιστα τρελό γέλιο να τους βλέπεις να μην μπορούνε να πετάξουνε σωστά και να πέφτουν ο ένας πάνω στον άλλο.
                Μέχρι το τέλος του ντέμο θα ακολουθήσουν κάποια set pieces τα οποία περιλαμβάνουν μια καταδίωξη από ένα σκάφος (δε θυμάμαι ονομασία σόρρυ),την καταστροφή ενός πύργου ρίχνοντας πάνω του tie fighters,έναν μίνι γρίφο καθώς την μάχη που ανέφερα προηγουμένως ενάντια στα AT-ST.
                Ξέχασα να αναφέρω πως υπάρχει ένα super mode ala God of War(πιέζεις μέσα τους 2 αναλογικούς για να το ενεργοποιήσεις) κατά τη διάρκεια του οποίου έχεις άπειρη χρήση της Δύναμης και πολύ πιο ισχυρές επιθέσεις.Τα 2 lightsabers δεν φαίνεται να προσφέρουν τίποτα παραπάνω σε σχέση με το 1,πέρα από μια ωραία φιγούρα του πρωταγωνιστή.
                Το λάτρεψα το ντέμο και κυρίως το jedi mind trick το οποίο φοβόμουν πως θα υλοποιηθεί και αν θα είναι ευκολόχρηστο.
                Λάτρεψα επίσης τις ατάκες που λέει ο χαρακτήρας και μετά τις επαναλαμβάνουν οι καημένοι stormtroopers προτού στραφούν ενάντια στους συντρόφους τους ή στον κοντινότερο γκρεμό.Δεν γράφω καμία να μη σας το χαλάσω.

                Η 26η Οκτωβρίου είναι κοντά.
                Carpe diem

                Comment


                • #23
                  Δε θέλω να ξενερώσω κόσμο, αλλά διάβασα το κόμικ του παιχνιδιού που κυκλοφορεί ήδη. Για το σενάριο, το μόνο που έχω να πω είναι...εχμ. Βέβαια εμένα δε μου άρεσε ούτε του πρώτου μέρους, επειδή κάνει κλασσικές φιγούρες του Star Wars να φέρονται εκτός του κανονικού και να τρώνε ξύλο από έναν ανθυποΣίθ. Το κόμικ ήταν μάπα και σαν artwork, είχε κάποιες συζητήσιμες σεναριακές εξελίξεις, και είχε πολύ μα πάρα πολύ Boba Fett.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • #24
                    Μην αγχώνεσαι.Εγώ γούσταρα τόσο που δε με νοιάζει ότι και να διαβάσω.Αν μπορείτε μόνο φτιάξτε μία το ποστ μου ώστε να φαίνονται οι εικόνες και τα βίντεο.
                    Έπαιξε κανείς άλλος το ντέμο ή ακόμα;
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #25
                      Εφτιαξα λιγο το OP, νομιζω οτι δε χρειαζονται spoiler tags παρα μονο οταν ειναι πολλες οι εικονες.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #26
                        Thanks Rampo.Κατέβασε και το ντέμο τώρα να γουστάρεις.
                        Carpe diem

                        Comment

                        Working...
                        X