Announcement

Collapse
No announcement yet.

Outer Worlds - Obisidian does what Bethesdon't

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Outer Worlds - Obisidian does what Bethesdon't



    Πλατφόρμα: Xbox One, PS4, PC, Switch [coming later]
    Είδος: Action RPG
    Κυκλοφορία: 25/10/2019
    Ανάπτυξη: Private Division

    Κι εκεί που λες, εχω ενα τεράστειο back log, δε θα ασχοληθώ με τίποτε καινούργιο τον Οκτώβρη, βρίσκομαι να μην έχω μετα βίας χρόνο για Ring Fit Adventure, Yooka Laylee Impossible Lair (καλα αυτο έχει ήδη μπει στην άκρη για Χριστούγεννα), να ξαναπιάνω Witcher 3 και να ενθουσιάζομαι επιτέλους με το τίτλο, και έρχεται τώρα η φίλη μας η Obsidian και φτιάχνει αυτό εδώ το διαμάντι. Τουλάχιστον δε χρειάστηκε να βάλω ξανά το χέρι στη τσέπη, να είναι καλά το Game-Pass. Με 1€ μόνο μπορείτε να βάλετε ένα μήνα Game Pass και να παίξετε το παιχνίδι αρκεί να έχετε Xbox One ή ικανό PC.

    Είμαι στις τρεις ώρες περιπου, το παιχνιδι ξεκινάει πολύ βατά στο normal, σε καθοδηγεί αρκετά αλλά ήδη έχω αρχίσει και κολλάω άσχημα. Πέρα απ' το καθημερινό μισάωρο work out στο Ring Fit, οτιδήποτε άλλο πάει στην άκρη για τώρα. Άλλωστε η συνδρομή μου λήγει σε 20 θα πρέπει μετά να αποφασίσω αν θα συνεχίσω στο gamepass, αν θα το αγοράσω ή αν θα περιμένω την έκδοση στο Switch αλλά ξεκινώντας πάλι νέο file... προβλήματα
    Do a barrel roll!

  • #2
    Ωραίος.

    Σίγουρη αγορά και από εμένα. Μου αρέσει επίσης ότι δεν είναι ένα κλασσικό open world με άπειρα πράγματα να κάνεις αλλά έχει σημαντικά μικρότερη διάρκεια αλλά με το κάθε playthorugh να είναι εντελώς διαφορετικό λόγω επιλογών που κάνεις. Λένε ότι είναι η obsidian στα καλύτερά της, κάτι το οποίο εμένα μου αρκεί, λάτρεψα ότι παιχνίδι της έχω παίξει.

    Ραμπ αν έχεις όρεξη γράφε κανένα ποστ όσο το προχωράς. Αλήθεια, αληθεύει πως οι μηχανισμοί μάχης/shooting είναι πολύ προσεγμένοι; Δεν είναι turn based, σωστά;


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • #3
      Καθόλου turn based, κανονικό real time με ένα μηχανισμό slow down time για βοήθεια. Σήμερα το ελιωσα περισσότερο από κάθε άλλη μέρα, απο λβλ 8 πηγα 14.
      Στα θετικά οι επιλογες στα quests, οι διαλογοι και οι επιλογές των διαλόγων βασει των σκιλς σου.
      Στα αρνητικά οτι απλα ακολουθείς μαρκερς και το game play είναι αρκετά επαναλαμβανόμενο.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #4
        Το τερμάτισα σε hard και μου πήρε περίπου 12 ωρες με ελάχιστα side-quests γιατι δεν ειχα πολυ χρόνο. Γενικα εκτος απο το κατ'εμε χειρότερο gunplay που εχω δει σε πρόσφατο fps και τους bullet sponge enemies (ισως φταιει και η δυσκολια που το εβαλα) ολα τα υπόλοιπα ήταν εξαιρετικά. Το γράψιμο πάρα πολυ καλο αν και το humor δεν ήταν πάντα πετυχημένο, το level design επίσης καθώς και το art (μου θύμισε λίγο bioshock)/τοπία κλπ. Με δεδομένο οτι δεν ειμαι fallout fan θα ελεγα οτι το παιχνίδι αξίζει ενα playthrough από όλους.

        Θα γράψω περισσότερα αν ασχοληθεί και κανένας άλλος.

        8.5/10

        Comment

        Working...
        X