Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ramparter View Post
    Cities Skylines

    Τι γαμημενο κολλημα ειναι αυτο; [...]
    Μου χει καει τοσο ο εγκεφαλος που ενα βραδυ εβλεπα στον υπνο μου οτι σχεδιαζα δρομους.
    Έτσι. Η υγιής ενασχόληση είναι για τους φλώρους.

    Comment


    • Αξίζει φίλε Raf να υπάρχεις για ένα video game κι ας είναι να σε κάψει.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Ωραίος. Τώρα μου κόλλησε το Πόρτο Ρίκο.

        Comment


        • Dragon ball z kakarot στο ps4 δακρύζουν και τα τσιμέντα μιλάμε για animation μυσταγωγία !

          Last edited by majorfox; 17-01-2020, 06:55 PM.

          Comment


          • εκανα τελικα την επιλογή και αγόρασα το Steelbeasts Pro. Παντα μου άρεσαν οι tanks sims. Περιμένω να μου στείλουν και το φλασάκι με την πλήρη άδεια και το έντυπο manual και μέχρι να έρθουν μου δίνουν 30 μέρες προσωρινό License. Ειναι από τα λίγα παιχνίδια που δεν υπάρχει crack και μάλιστα προκαλούσαν άτομα να το σπάσουν, κάτι το οποίο δεν κατάφερε κανείς.

            Eντάξει, η διαφορά είναι τεράστια σε σχέση με ότι κυκλοφορεί ή κυκλοφόρησε παλιότερα στα tank sims. Eχει αρκετά μοντέλα τανκ, αρκετους χάρτες και αποστολές ενώ μπορείς να κάνεις και τους δικούς σου. Ακόμα και εντολές με ελληνικές φωνές βάλαν ή από απλες φωνες ή από στρατιωτικούς. Αν έρθει το manual θα επενδύσω λίγο περισσότερο χρόνο. Απίστευτη λεπτομέρεια.


            Comment


            • 3ekivisa pali to DS3, meta apo mikri pausi apo ta soulborne. Gael kai Nameless King dev paleuodai akoma.Episis de boro na katalabo giati balane stoixeia tou Bloodborne sto DS3 .Dev fainetai logiko enas ipotis me 200 kila panoplia na xoropidaei san petalouda.

              Comment


              • Ξεκίνησα το Celeste. Ωραία πίξελ και χειρισμοί

                Comment


                • Αγόρασα το dlc για το Kingdom Hearts III και το ξαναρχισα στο critical.

                  Το διασκεδάζω πολύ περισσότερο τώρα από όταν το έπαιξα πρώτη φορά, θα γράψω περισσότερα πολύ σύντομα στο σχετικό θέμα.


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Το σημαντικό ερώτημα όμως είναι, αξίζει τα 30€; Εγώ γι' αυτό δεν το πήρα.

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • Κοίτα, ακόμα δεν πέρασα στο περιεχόμενο του dlc και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Όταν το κάνω θα απαντήσω αναλυτικά. Αυτό που ακούω από τους περισσότερους πάντως είναι πως είναι αξιόλογο dlc μεν υπερτιμημένο δε.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • Kunai
                        KUNAI is a quirky, fast-paced action platformer. You play as Tabby, a tablet who joins the fight against a robot uprising. Use your kunai and ninja parkour skills to stop Lemonkus, the A.I.-gone-evil that almost wiped out all human life.


                        Καλουτσικο mv ειδικα αν σας κεντρισει την προσοχη το art του, τα controls ειναι solid με μονη εξαιρεση για εμενα το αχρείαστο R2/L2 των kunai, θα μπορουσε να ειναι map και ενα button και να αλλαζε αναλογα με την κατεύθυνση στο dpad/analog. Παρ'ολα αυτα μπορω να πω οτι μου αρεσει αρκετα και δεν βλεπω κατι game breaking, οι φανς του ειδους να του ριξουν μια ματια σίγουρα.

                        Comment


                        • Τίμιο φαίνεται, μπαίνει στη wishilist και βλέπουμε.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • Resident Evil 4 (Switch)

                            ​​​Το πορτ είναι πρόχειρο και υπερτιμολογημένο (30€ χωρίς έκπτωση) αλλά το ήθελα γιατί ήταν απ'τα γκέιμς που είχα αγαπήσει. Παίζεται πολύ ευχάριστα, οπτικά στέκεται καλά και έχει χορταστική διάρκεια.

                            Comment


                            • Crash Bandicoot N-Sane Trilogy: αφού ξεμπέρδεψα με το Resident Evil 4 και με το μικρό backlog, πάω για 100% το Crash 2 και 3.

                              Comment


                              • Star Wars: Jedi Fallen Order. Το παιχνίδι ήταν μεγάλη έκπληξη. Συνδυάζει πολλά στοιχεία platforming και puzzle από τα Tomb Raider, εμπλουτισμένο με Star Wars στοιχεία όπως διπλά άλματα, force pull-push , και leveling στοιχεία από τα Soulborne. Έχεις και ένα ρομποτάκι για να αναλύει το lore του overworld. Οπτικοακουστικά το game είναι super. Πολύ καλή single player εμπειρία.

                                Στα αρνητικά, δεν έχει αρκετές περιοχές για εξερεύνηση (γύρω στους 5-6 πλανήτες) και χανόμουν εύκολα στις τοποθεσίες γιατί ο χάρτης δε βοηθάει ιδιαίτερα(είναι πιο πολύπλοκος από αυτόν στα Metroid Prime). Σ’αυτό το θέμα θα έπρεπε να είναι πιο βατό, και να μη χρειάζεσαι πτυχίο τοπογράφου για να πας απτο ένα μέρος στο άλλο. Επίσης είναι σχετικά σύντομο, γύρω στις 20-25 ώρες για να τα μαζέψεις όλα, μαζί με grinding για όλα τα skills, και μπαγκάρει αρκετά.

                                Γενικά, το game είναι αυτό που θέλουν οι fans. Επικές μάχες με τους μάγκες με τα φωτόσπαθα, surprise cameo από κάποια μορφάρα απτο σύμπαν του Star Wars, και ένα πρωταγωνιστή που φέρνει ιδιαίτερα στον Shaun White.

                                TL;DR: 9/10.

                                Street Fighter V:Champion Edition. Μετά από αρκετά καιρό, και μιας και η βγήκε η καινούργια έκδοση, αποφασίσαμε να κάνουμε ένα δώρο για του Αγίου Βαλεντίνου. Πραγματικά, το έχουν βελτιώσει απίστευτα. Στην τελευταία έκδοση περιλαμβάνονται τα πάντα μέχρι και την 5η season, πίστες, χαρακτήρες και κουστούμια εκτός από τα special. Το loading έχει μειωθεί αρκετά, όπως και το input lag, που έχει πέσει σε επίπεδα SF 4. Χρειάστηκε 4 χρόνια, αλλά πλέον έχει γίνει πολύ καλό SF. Για όποιους δεν έχουν ασχοληθεί , για 25 ευρώ, είναι καλή ευκαιρία.

                                TL;DR: 8->9/10.΄

                                Comment

                                Working...
                                X