Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 丹野
    replied
    Final Fantasy XV, και τώρα που πήρα το Mad Catz TE2 fightstick θα παίξω το Guilty Gears xrd Revelator σαν άνθρωπος.

    Κάποια στιγμή θ' αλλάξω το λουκ του fightstick μου.

    Leave a comment:


  • Ren_of_Heavens
    replied
    Originally posted by enwsiths View Post
    Χθες ξαναπιαστηκα με το καλυτερο rpg (μαζι με το witcher 3) αυτης τηε γενιας, ητοι xenoblade chronicles x. Ειχα ηδη 45 ωρες και ειμαι level 28. Το ειχα αφησει για λιγο καιρο στις γιορτες και τωρα το συνεχιζω...το παιχνιδι απλα τα ΣΠΑΕΙ...
    Συμφωνώ. Από Ιαπωνική μεριά είναι η καλύτερη πρόταση που έχει η παρούσα γενιά (τα Soul series είναι άλλη κατηγορία από μόνα τους). Μόνο το πρώτο Xenoblade το θεωρώ καλύτερο λόγω θεματολογίας και story. Anyway, η Nintendo με την Monolith software έχει πετύχει διάνα διότι η ποιότητα των παιχνιδιών της εταιρείας από Baten Kaitos και Soma Bringer μέχρι Xenoblade είναι υψηλή. Αναμένω με μεγάλο ενδιαφέρον το πραγματικό sequel του Xenoblade στο Switch για να πάρω το σύστημα μαζί με το Zelda.

    Leave a comment:


  • enwsiths
    replied
    Χθες ξαναπιαστηκα με το καλυτερο rpg (μαζι με το witcher 3) αυτης τηε γενιας, ητοι xenoblade chronicles x. Ειχα ηδη 45 ωρες και ειμαι level 28. Το ειχα αφησει για λιγο καιρο στις γιορτες και τωρα το συνεχιζω...το παιχνιδι απλα τα ΣΠΑΕΙ...

    Leave a comment:


  • Ramparter
    replied
    Originally posted by Ryu_gr View Post
    Roronoa είδα τερμάτισες το Shantae and the Pirate's Curse. Αν θες πες εντυπώσεις.

    Στην αρχή που το έπαιξα λίγο δεν με κράτησε, απλά προχωρούσες και βάραγες (με την κοτσίδα, οκ αυτό του το δίνω). Γενικά αν το παιχνίδι δεν σε βάζει από την αρχή σε εγρήγορση βαριέμαι εύκολα.
    Δηλ. απλά να προχωράω και να εξουδετερώνω εχθρούς χωρίς καμμία δυσκολία με την ελπίδα να γίνει πιο challenging στη συνέχεια απλά δεν το έχω, εκτός αν έχει πολύ πειστική ατμόσφαιρα.

    Τίμια animations και 2D γραφικά πάντως, για τα pixelated sprites όμως δεν είμαι σίγουρος, προτιμώ τα "καθαρά".
    Εγω παντως το προχωρησα και καποια στιγμη η δυσκολια πηγε στο αλλο ακρο, αμεσως μετα το πρωτο boss που εφυγα με ενα καραβι.

    Leave a comment:


  • Roronoa
    replied
    Ειναι metroidvania style και απο τα καλυτερα imo. Το gameplay εχει διαφορες εκπληξεις και εχει λιγουλακι ψαξιμο, collectibles κτλ αλλα δεν ειναι και ιδιαιτερα δυσκολο στις μαχες γιατι εχεις παρα πολλα heal items, αλλα και παλι εχει κομματια που ειναι δυσκολα. Aκομα εχει πολυ χιουμορ και γενικα το βρηκα πολυ απολαυστικο. Μπορεις να δοκιμασεις να το παιξεις και χωρις heal items αν θες της εξτρα προκληση αλλα δεν θα το βγαλεις ποτε XD

    Το καινουργιο shantae 1/2 genie hero εχει "καθαρα" γραφικα και πρεπει να ειναι το καλυτερο της σειρας, το pirate's curse στις ριζες του ειναι 3DS game ;)

    Leave a comment:

Working...
X