Announcement

Collapse
No announcement yet.

Competitive Gaming

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Επειδή δεν έχουμε thread για το Injustice το βάζω εδώ



    Και ένα 15λεπτο gameplay από το EVO του καλοκαιριού


    Πλέον αντί για block button πατάς απλά πίσω για άμυνα (καιρός ήταν) και έχουμε Street Fighter style επιθέσεις, law, medium και heavy. Κατά τ' άλλα το παιχνίδι φαίνεται ολοένα και καλύτερο, απείρως καλύτερα γραφικά από το Mortal Kombat, πίστες που ο κάθε χαρακτήρας έχει διαφορετικά πλεονεκτήματα κλπ. Πολύ badassιλίκι, καμία σχέση με το απαράδεκτο Mortal Kombat VS DC που είχαν φτιάξει πριν καιρό.

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • με την προσφατη κυκλοφορια σε psn και xbla του darkstalker resurrection , 2 θρυλοι των fighting games ο sakonoko και ο daigo σε ενα μικρο documentary στο famitsu

      [YOUTUBEHD]5acB9x8G5-U#![/YOUTUBEHD]

      Comment


      • Έβλεπα βιντεάκια από Ultimate Mortal Kombat 3 και θυμήθηκα πόσο υπέρτατη παιχνιδάρα είναι αυτή η παιχνιδάρα και πόσο πολύ κατάφεραν να τα σκατώσουν από το MK 4 και ύστερα. Μιλάμε για τραγική αποτυχία αφού είχαν ήδη βρει μια πάρα πολύ πετυχημένη φόρμουλα


        Shock VS L.I. Joe


        Και ένας βιασμός ChrisG VS REO


        Τα Mortal Kombat Arcade Kollections που βγήκαν αφ' ενός δεν έχουν το Trilogy, αφ' εταίρου έχω διαβάσει πως είναι πολύ πρόχειρες μεταφορές. Στο PC τουλάχιστον επιβεβαιώνω πως πρέπει να κάνεις πατέντες για να καταφέρεις να συνδέσεις ένα οποιοδήποτε χειριστήριο πλην του Χ360, το online είναι ψιλο-για-τα-μπάζα και γενικά δεν λέει και πολλά.

        Ζω και αναπνέω για τη στιγμή που θα βγάλουν μία ρετουσαρισμένη εξ' αρχής αξιόλογη HD έκδοση MK Trilogy με practice mode, αξιόλογο online και δε συμμαζεύεται. Δεν κοστίζει να ελπίζω

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • Proswpika meta to MK9 den vlepw logo yparkshs allou MK.
          Vlepw tis kainouries ekdoseis enos fighting game san to latest patch tou kathe titlou, opote mou einai adynaton na me fantastw na paizw prohgoumenes ekdoseis.
          But then again it might be just me.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Κι εγώ συνήθως έτσι είμαι όμως κάτι δεν μου κάθεται καλά με το MK9. Δεν μπορώ να το προσδιορίσω, λίγο τα ανύπαρκτα hit effects, λίγο το animation που κινούνται σαν μηχανικοί χαρακτήρες (πάγιο πρόβλημα των 3D MK), λίγο οι αλλαγές κινήσεων, λίγο λίγο μαζεύεται. Εννοείται πως είναι αιώνες καλύτερο από τους 3D προκατόχους του, όμως δεν με γεμίζει όσο θα ήθελα. Και από την άλλη έχω άχτι να βγει επίσημα μία καλή 2D έκδοση Εδώ κάθονται και παίζουν mame roms σε τουρνουά επειδή τα kollections δεν την παλεύουν

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • λίγο τα ανύπαρκτα hit effects, λίγο το animation που κινούνται σαν μηχανικοί χαρακτήρες
              Plaka kaneis etsi?
              Afta einai provlhmata twn paliwn MK oxi tou 9 (kai den milaw gia ta 3D twra).
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • phantom τα παλια mk ειναι οσο broken δεν φανταζεσαι, ειδικα το trilogy, βεβαια οκ αν θες να κανεις τον χαβαλε σου μια χαρα αλλωστε περι ορεξεως...ηταν διασκεδαστικα fightings στον καιρο τους

                παντως για το mk9 υπαρχει πολυ δυνατη offline σκηνη εδω στην ελλαδα, μαζι με αγγλια ειναι οι ποιο ενεργες στην ευρωπη, και απο οσο γνωριζω θα γινει το transition απο tous ελληνες mkades στο injustice και παιζει να το πιασουνε και καποιοι sfades, tekenades και marvelades

                Comment


                • Originally posted by Ground_zero View Post
                  Plaka kaneis etsi?
                  Afta einai provlhmata twn paliwn MK oxi tou 9 (kai den milaw gia ta 3D twra).
                  Θα συμφωνήσω με Phantom το animation στο MK9 δε μου κάθεται καλά (στα 2D μου φαινόταν μια χαρά), αλλά γενικά έχει γραφικάρες και η εικόνα σαν σύνολο μ' αρέσει.
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • Otan leme animation anaferomaste sthn kinhsh etsi?
                    Oxi sto sxedio, gia na kserw oti milame gia to idio pragma.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Ναι κίνηση εννοώ. Στα 2D ίσα ίσα μου φαινόταν και ομάλη και αυτό λογικά επειδή έκαναν κινηματογράφιση και μετά ψηφιοποίηση των sprites, δηλ. ήταν πραγματικοί ηθοποιοί τα sprites! Στο ΜΚ9 πολλές κινήσεις μου φαίνονται σπαστές.
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Hmmm I dont see it, emena mou fenetai POLY xeirotero to animation sta palia, isws na eimai mono egw.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Και γω να σου πω την αλήθεια τώρα που ξαναείδα λίγα σκηνικά από 2D ΜΚ δεν θα το λεγα και ομαλό πλέον . Μαλλον επειδή ήταν 2D και το έπαιζα πολλά χρόνια πριν μου φαινόταν top για τότε. Στο ΜΚ9 επειδή είχαν βγει πιο πριν 3D games με τρελό animation μου έκανε κάπως κακή αίσθηση το αντίστοιχο του ΜΚ9. Τέσπα, μάτι είναι αυτό και συνηθίζει, και αρνητική εντύπωση να έχεις μετά φεύγει με τον καιρό αν σ' αρέσει και ασχοληθείς.
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • kala to epipedo tou animation sta 2D fighting games den mporei na ftasei paixnidia opws to Tekken kai to Soulcalibur, poly apla epeidh einai poio grhgora pou shmainei oti exoun poly ligotera frames sthn diathesh tous gia na vgaloun kinhsh.

                            O Jin tou Tekken Tag 2 as poume einai isws o poio fovera animated xarakthras pou exw dei sthn zwh mou, akolouthoun o Steve Fox, o Howarang kai epeita oi ypoloipoi.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Ναι, αυτό που λέει ο ryu εννοώ. Ότι οι χαρακτήρες του MK 9 (και του Injustice απ' ό,τι βλέπω με μια πρόχειρη ματιά) δεν έχουν τόσο ομαλή κίνηση όσο του Tekken π.χ. Τα 2D τα κρίνω σύμφωνα με την εποχή τους και όντως τώρα που ξανάβλεπα τα βιντεάκια οι κινήσεις δεν ήταν ούτε κατά διάνοια όσο fluent θυμόμουν από παλιά. Αλλά ναι, μάτι είναι και συνηθίζει αν ασχοληθείς πολύ, απλά δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με τα προαναφερθέντα. Μόνο κάτι ξέμπαρκα βιντεάκια από τουρνουά βλέπω πού και πού

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • πρεπει να ειδα το trailer και 20 φορες OMG IS THIS REAL LIFE NEW GG!!!!


                                Arc System Works is proud to announce the upcoming Guilty Gear title at their "Arc System Works Festival", which took place in the Yokohama Pacifico venue on 5/19/2013.
                                Be sure to stay tuned, as Daisuke Ishiwatari takes the director's chair once again, to bring you, THE latest installment to the beloved fighting franchise:Guilty Gear Xrd -SIGN-!


                                [YOUTUBEHD]NKGPhKu3jNg#![/YOUTUBEHD]

                                Comment

                                Working...
                                X