Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ευκαιρίες! The Bargain Hunter's Thread

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Όσον αφορά το μέγεθος, το κουτί της legendary είναι μεγαλύτερο του κουτιού της ίδιας της κονσόλας, επομένως σίγουρα δε βολεύει στο χώρο (προσωπικά θα είχα πρόβλημα, αφού ούτε καν σε ράφι δε χωράει). Αν ήθελα μπορούσα να το είχα από τη δεύτερη μέρα κι όλας 20? φτηνότερα, πόσο μάλιστα τώρα, αλλά εμμένω στην αρχική μου άποψη, ότι είναι μία έκδοση που δε συμφέρει, λόγω περιεχομένου (δεν έχει artbook) και λόγω χώρου. Και πάλι την limited θα αγόραζα.

    Όσον αφορά το ass, τα έχω ξαναπεί, game=40? από παντού και figure=30?. Από αυτές τις collector's που βγήκαν τώρα τελευταία πιστεύω ότι αξίζει μόνο του bioshock λόγω soundtrack. Οι κανονικές εκδόσεις θα γίνουν πιο συλλεκτικές από τις limited έτσι όπως πάμε .

    Comment


    • #47
      καλά να πάθω ο ΜΟΥΦΑΣ.πήγα κι έδωσα 120 ευρώ για τη θρυλική έκδοση όταν πρωτοβγήκε και δεν το έχω παίξει ακόμα...

      καλά να πάθω.δε γμτ...έχω σωθεί αλλού.την πάτησα εδώ.

      το πουλάω,το θέλει κανείς;κι επειδή είναι σφραγισμένο με την απόδειξη από τότε το πουλάω και πιο ακριβά μιας και είναι η συλλεκτική "ακριβή έκδοση"
      Carpe diem

      Comment


      • #48
        Kαλά κι εγώ τότε το ήθελα,αλλά τελικά κράτησα τα 120 που είχα μαζέψει κράτησα και άλλα 40? και πήρα psp...

        Λογικό να σπάζεσαι.Έλεγαν θα είναι limited αριθμημένες προλάβετε κτλ,αλλα τελικά καμμία σχέση.limited είναι αλλά γενικά,από ότι φαίνεται,αν και φέρανε πολλά κομμάτια και Ελλάδα,λίγοι θα σκάγανε 120?...Στον Παπασωτηρίου στη Στουρνάρη έχει δύο σειρές legendary και τις πουλάει ακόμη 120?-μέχρι να τις δώσουν κοψοχρονιά...Στο Πλαίσιο επίσης είχαν μείνει πολλές.

        Ακόμη και στο ebay σκάνε για 70-80? πάνω κάτω ή και φτηνότερα.Αυτό λογικα θα αλλάξει μόλις φύγουνε όλα τα κομμάτια,αλλά τελικά από ότι φαίνετια βγάλανε πάρα πολλά legendary...Το δικό μου είναι το 570κάτι χιλιάδες(loooooool)
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • #49
          Xeno απλως το φαινομενο παρατηρειται γενικα και ειμαι σιγουρος πως θα το εχεις συναντησει κι εσυ σε ατομα που ασχολουνται με τον χωρο,δε στοχευα σε εσενα προσωπικα.Μου τη δινει απλα η τακτικη πολλων οπως ειπα να εκμηδενιζουν διαφορα πραγματα μονο και μονο γιατι τους ειναι δυσκολο να τα αποκτησουν.Δευτερον και θα το πω για τελευταια φορα η Legendary εχει artbook με τιτλο 'Halo 3 Storyboards".Μπορει να μη φερει την ακριβη ονομασια ειναι ομως πολυ κοντα απο αποψη περιεχομενου αφου προκειται για σκιτσα ζωγραφισμενα στο χερι με απεικονισεις χαρακτηρων και τοπιων.Οσο για την Limited του BioShock αξιζει κυριως για τη φιγουρα του BD μιας και το CD που περιεχει δεν εχει κατι το αξιολογο να δωσει και ουδεμια σχεση εχει με το soundtrack του τιτλου.
          <div align="center">

          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

          Comment


          • #50
            Οσο για την Limited του BioShock αξιζει κυριως για τη φιγουρα του BD μιας και το CD που περιεχει δεν εχει κατι το αξιολογο να δωσει και ουδεμια σχεση εχει με το soundtrack του τιτλου. [/b]
            True

            Το cd εμενα τουλαχιστον δεν μου αρεσε και ουδεμια σχεση εχει με την εκπληκτικη μουσικη του παιχνιδιου. Απο την αλλη η φιγουρα του big daddy ειναι απλα pure piece of art...Φτιαγμενη απο μεταλο και τρομερης λεπτομεριας...

            Μμμ οι limited εκδοσεις ισως να ειναι και κοροιδια τελικα...παρ&#39;ολα αυτα bioshock , mass effect , halo 3 (μου αρεσει πολυ το Art με τον αριθμο του καθε μερους ) τα εχω ολα σε limited lol

            Βtw ο μονος λογος που θα αγοραζα την legendary του Halo 3 ειναι επειδη φοβομουν την προβληματικη limited. Ογκωδης και ακριβη

            Comment


            • #51
              Το cd είναι ουσιαστικά ένα EP με remixes.Πιστεύω περισσότερο συλλεκτικό,αν θέλετε,από το OST.Ωστόσο ο songoku έχει δίκιο όσον αφορά ότι το ζήτημα ΕP είναι καθαρά θέμα γούστου.

              Το ζητούμενο για τις limited/collector&#39;s,ωστόσο,πρέπει να είναι η ποιότητα του περιέχομένου και θα πρέπει να δικαιολογούν τα παραπάνω ? που δίνει ο καταναλωτής.Του Portrait of Ruin η 20th anniversary ήταν value for money,για παράδειγμα,και ήταν όντως limited(παραήταν βασικά lol)


              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #52
                Η προσφορά ισχύει μόνο για κάτοικους ΗΠΑ αλλά για όσους έχουν οικογένεια / φίλους εκεί μπορείτε να πάρετε μια δωρεάν ετήσια συνδρομή στο πολύ καλό περιοδικό EGM από το Joystiq. Εγώ έβαλα να πηγαίνει στην αδελφή μου

                Comment


                • #53
                  Η προσφορά ισχύει μόνο για κάτοικους ΗΠΑ αλλά για όσους έχουν οικογένεια / φίλους εκεί μπορείτε να πάρετε μια δωρεάν ετήσια συνδρομή στο πολύ καλό περιοδικό EGM από το Joystiq. Εγώ έβαλα να πηγαίνει στην αδελφή μου
                  [/b]
                  Ειχα συνδρομη σε αυτο το χαρτι τουαλετας επι δυο χρονια.Αποφυγετε το παιδες,πραγματικα θα ηταν πεταμενα χρηματα να επενδυσετε σε αυτο το εγγραφο.Τωρα οσο για τα περι κατοικιας κτλ εγω δεν ειχα κανενα προβλημα με την εγγραφη και καθε μηνα το ειχα στην πορτα μου.
                  <div align="center">

                  "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                  Comment


                  • #54
                    Ειχα συνδρομη σε αυτο το χαρτι τουαλετας επι δυο χρονια.Αποφυγετε το παιδες,πραγματικα θα ηταν πεταμενα χρηματα να επενδυσετε σε αυτο το εγγραφο.Τωρα οσο για τα περι κατοικιας κτλ εγω δεν ειχα κανενα προβλημα με την εγγραφη και καθε μηνα το ειχα στην πορτα μου.
                    [/b]
                    Νομίζω δεν διάβασες προσεκτικά τί έγραψα. Η συνδρομή είναι ΔΩΡΕΑΝ (σε ποια πεταμένα χρήματα αναφέρεσαι;) αλλά η προσφορα ισχύει ΜΟΝΟ για κατοίκους των ΗΠΑ (οπότε άσχετο το οτι εσύ έκανες συνδρομή πέρα από την συγκεκριμένη προσφορά και σου ερχότανε). Δεν σου είπα οτι δεν θα στο στείλουν αμα πληρώσεις για την συνδρομή

                    Για την ποιότητα του περιοδικού είναι θέμα γούστου. Εγώ το διαβάζω συχνά και το βρίσκω πολύ καλό.

                    Comment


                    • #55
                      Προσωπικά θα συμφωνήσω με τον FiOth.....χαρτί τουαλέτας με τα όλα του.

                      Comment


                      • #56
                        τουλάχιστον είναι τζάμπα-διαβάστε προσεκτικά το ποστ του μαρβελ
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #57
                          Με συγχωρεις φιλε MarVell,δικο μου το λαθος δεν προσεξα πως μιλησες για δωρεαν συνδρομη.Ναι,υποθετω πως σε αυτη την περιπτωση δε βλαπτει να μπορεις να παρεις και μια παραπανω γνωμη αν και πιστευω ακραδαντα πως το συγκεκριμενο εγγραφο ειναι παντελως παρακμιακο...
                          <div align="center">

                          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                          Comment


                          • #58
                            http://www.nintendo.gr/news/showmediano.asp?arid=1092

                            To ποστάρω κι εδώ μιας και σε αυτό το θέμα ανήκει κανονικά.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #59
                              woooooow&#33; μπραβο ρε Burai

                              Comment


                              • #60
                                http://www.nintendo.gr/news/showmediano.asp?arid=1092

                                To ποστάρω κι εδώ μιας και σε αυτό το θέμα ανήκει κανονικά.
                                [/b]
                                Thanks ρε Burai&#33;&#33;&#33;



                                έεεεεεεεεεφυγαν....
                                3 styli
                                1 adapter

                                και...
                                ΕΧCΙΤΕ ΤRUCK&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;

                                γλυκοκοιτάω και το Jam sessions

                                Y..Γ Να ευχαριστήσω και τον WML επίσης&#33;
                                NDS themes

                                Comment

                                Working...
                                X