Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ευκαιρίες! The Bargain Hunter's Thread

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Into the Breach FREE στο Epic Game Store



    Είναι εξαιρετικό παιχνίδι σπεύσατε.

    Comment


    • Μα κάνει κακό το Epic Store στο Steam. Θα ήθελα να δω σήμερα που είναι όλοι αυτοί που δεν θα έβαζαν ποτέ το Epic store στο PC τους. Α ρε κωλοτούμπες, όταν σας χαϊδεύουνε πως τα ξεχνάτε όλα.

      Comment


      • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
        Μα κάνει κακό το Epic Store στο Steam. Θα ήθελα να δω σήμερα που είναι όλοι αυτοί που δεν θα έβαζαν ποτέ το Epic store στο PC τους. Α ρε κωλοτούμπες, όταν σας χαϊδεύουνε πως τα ξεχνάτε όλα.
        Καλα ναι, σιγα σιγα ολοι ξεχνανε. Βεβαια το egs ακομα εχει ελλιπει features αλλα βελτιωνεται.

        Comment


        • Εντάξει, ο κόσμος δεν είχε πρόβλημα με το που βγήκε η υπηρεσία, όμως όταν ξεκίνησαν να παίρνουν αποκλειστικότητες που ήξεραν πως θα βγουν στο Steam και μερικές φορές μάλιστα τελευταία στιγμή, (Metro Exodus, Borderlands 3, Shenmue 3, κλπ) ε οκ, κι εμένα θα με πείραζε. Ειδικά αν είχα προ-παραγγείλει ένα παιχνίδι για την μία πλατφόρμα και μου έλεγαν λίγες ημέρες πριν «Φιλαράκι, άκυρο, θα το πάρεις μόνο στο store που δεν έχει καν search».

          Το κύριό μου πρόβλημα με το Epic Store είναι πως έχωσε ένα σωρό φράγκα για να τσιμπήσει αποκλειστικότητες και δεν έκανε τον ίδιο χαμό για να φτιάξει μία λειτουργική πλατφόρμα. Οκ, σιγά σιγά διορθώνεται, όμως αν το έφτιαχναν με την ίδια φούρια με την οποία κυνηγάνε αποκλειστικότητες, θα ήταν πολύ καλύτερα για όλους. Βέβαια τα έχω και με το Steam, επειδή αντί να το δει ανταγωνιστικά και να δώσει κι αυτό παραπάνω ποσοστά στους devs όπως η Epic (88% / 12%), επιμένει στο 70% / 30%. Προφανώς θα έχει τους λόγους του, όμως ο ανταγωνισμός θα έκανε καλό σε εμάς.

          Τέσπα, από τη στιγμή που η Epic θέλει να τσιμπήσει κόσμο, εννοείται πως θα εκμεταλλευτούμε την κατάσταση και θα τσιμπήσουμε ΟΛΑ τα τζάμπα παιχνίδια . Μέχρι στιγμής έχω παιχνιδάρες χωρίς να ξοδέψω φράγκο. Επίσης έχετε το νου σας, μέχρι την πρωτοχρονιά θα δίνουν ένα παιχνίδι ανά δύο ημέρες. Θα πιάσουμε καλή μπάζα πάλι. Και άσε όσους δεν τα παίρνουν από πείσμα, να βλέπουν με φθόνο τη βιβλιοθήκη που μαζέψαμε τζάμπα. Σε 2-3 χρόνια που θα έχει ξεχαστεί το φιάσκο, θα μετράνε μόνο τα παιχνίδια.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • Originally posted by Phantom Duck View Post

            Τέσπα, από τη στιγμή που η Epic θέλει να τσιμπήσει κόσμο, εννοείται πως θα εκμεταλλευτούμε την κατάσταση και θα τσιμπήσουμε ΟΛΑ τα τζάμπα παιχνίδια . Μέχρι στιγμής έχω παιχνιδάρες χωρίς να ξοδέψω φράγκο. Επίσης έχετε το νου σας, μέχρι την πρωτοχρονιά θα δίνουν ένα παιχνίδι ανά δύο ημέρες. Θα πιάσουμε καλή μπάζα πάλι. Και άσε όσους δεν τα παίρνουν από πείσμα, να βλέπουν με φθόνο τη βιβλιοθήκη που μαζέψαμε τζάμπα. Σε 2-3 χρόνια που θα έχει ξεχαστεί το φιάσκο, θα μετράνε μόνο τα παιχνίδια.
            θα ειναι ενα παιχνιδι καθε μερα για 12 μερες, το επομενο θα ειναι μαλλον το towerfall.

            "Come back to the store every day for a new FREE game from December 19, 2019 at 11am EST until January 1, 2020 at 11am EST. Each new FREE game is only available for that day, so don’t miss it. Fun fact! You can claim the daily free game(s) on your phone by opening up the Epic Games Store on a browser."

            Ακομα και αν δεν θελει καποιος να κατεβασει τον client μπορει να τα κανει claim απο browser, μιλαμε για 2 κλικ ξερω γω, τσαμπε is τσαμπε.

            Και ναι το egs μας εχει φτιαξει τσαμπα πολυ κυριλε collection, καλα παιχνιδια και οχι bundleware.
            Last edited by Roronoa; 20-12-2019, 11:23 AM.

            Comment


            • Ακόμα καλύτερα, δεν θα παραπονεθώ

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • Το One X εχει 299 στο microsoft.com/de-de/ και σε καποια αλλα ευρωπαικα sites. Μαντεψτε ποιος το αγορασε μολις.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Originally posted by Ramparter View Post
                  Το One X εχει 299 στο microsoft.com/de-de/ και σε καποια αλλα ευρωπαικα sites. Μαντεψτε ποιος το αγορασε μολις.
                  Καλη τιμη αλλα αξιζει οταν το νεο θα βγει σε 1 χρονο και θα ειναι full BC?

                  Comment


                  • Μα κάνει κακό το Epic Store στο Steam. Θα ήθελα να δω σήμερα που είναι όλοι αυτοί που δεν θα έβαζαν ποτέ το Epic store στο PC τους. Α ρε κωλοτούμπες, όταν σας χαϊδεύουνε πως τα ξεχνάτε όλα.
                    Σε ποιους απευθύνεσαι και τι έλεγαν;

                    Comment


                    • Originally posted by Roronoa View Post

                      Καλη τιμη αλλα αξιζει οταν το νεο θα βγει σε 1 χρονο και θα ειναι full BC?
                      Κοιτα να δεις σκεφτηκα τρια πραγματα.
                      1. Ειναι αναβαθμιση σε σχεση με αυτο που εχω, οχι μονο σε γραφικα και αναλυση αλλα και στο χωρο, τα 500 γεμιζουν για πλακα κι ολο πρεπει να σβηνω και να κατεβαζω
                      2. Η νεα γενια ερχεται του χρονου αλλα θα ναι τσουχτερη στην αρχη, οποτε σιγουρα δε θα παιρνα το πρωτο χρονο, 2022 το νωριτερο
                      3. Εκτιμω οτι μπαινουμε σιγα σιγα στην εποχη του scaling κι οτι πολλοι τιτλοι στην αρχη τουλαχιστον θα ναι cross gen. Αυτο ειναι ενα προσωπικο στοιχημα και θα δειξει ποσο μεσα θα πεσω.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Originally posted by Ramparter View Post

                        Κοιτα να δεις σκεφτηκα τρια πραγματα.
                        1. Ειναι αναβαθμιση σε σχεση με αυτο που εχω, οχι μονο σε γραφικα και αναλυση αλλα και στο χωρο, τα 500 γεμιζουν για πλακα κι ολο πρεπει να σβηνω και να κατεβαζω
                        2. Η νεα γενια ερχεται του χρονου αλλα θα ναι τσουχτερη στην αρχη, οποτε σιγουρα δε θα παιρνα το πρωτο χρονο, 2022 το νωριτερο
                        3. Εκτιμω οτι μπαινουμε σιγα σιγα στην εποχη του scaling κι οτι πολλοι τιτλοι στην αρχη τουλαχιστον θα ναι cross gen. Αυτο ειναι ενα προσωπικο στοιχημα και θα δειξει ποσο μεσα θα πεσω.
                        Θα υπαρχει cross gen στην αρχη αλλα η cpu της τωρινης γενιας με της νεας θα ειναι η μερα με την νυχτα, αλλα 2 χρονια θα σε βγαλει λογικα. Ενταξει στην χειροτερη το πουλας αν παρεις το νεο λολ. Απλα αν βγει και μικρο μοντελο series x οπως λενε με specs κοντα στο X θα εχει αρκετα προσιτη τιμη, αλλα δεν θα ειναι 4Κ λογικα.

                        Comment


                        • Raf ότι είπε ο Phantom Duck είναι όλη η ουσία. Απλώς γκρίνιαξα διότι για άλλη μια φορά σε αυτή την βιομηχανία, ένα σεβαστός αριθμός καταναλωτών (ας αρκεστούμε στο vocal minority) κρίνει/καταδικάζει κυρίως αρνητικά από το πρώτο λεπτό χωρίς να δει την πορεία ενός καινούριου εγχειρήματος.

                          Ραμπίδη το παλιό πλέον Xbox One θα το πουλήσεις;

                          Comment


                          • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                            Raf ότι είπε ο Phantom Duck είναι όλη η ουσία. Απλώς γκρίνιαξα διότι για άλλη μια φορά σε αυτή την βιομηχανία, ένα σεβαστός αριθμός καταναλωτών (ας αρκεστούμε στο vocal minority) κρίνει/καταδικάζει κυρίως αρνητικά από το πρώτο λεπτό χωρίς να δει την πορεία ενός καινούριου εγχειρήματος.

                            Ραμπίδη το παλιό πλέον Xbox One θα το πουλήσεις;
                            Ε ναι, ισως το δωσω στον αδερφο μου. Αν το πουλησω θες να σε ενημερωσω;
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Όχι αγορίνα, έχω ήδη το Hybrid Elite και θέλω να το στείλω. Ευχαριστώ πάντως για την σκέψη.

                              Comment


                              • Οπως ειχαμε πει το EGS δινει τσαμπε games καθε μερα αυτες τις μερες, σημερα δινει το FTL

                                Comment

                                Working...
                                X