Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για Nintendo Switch, 2DS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ramparter View Post
    Φαινεται να δινει πολυ καλο grip στη κονσολα. Super cool.
    Not super.

    Comment


    • Εμένα μου θυμίζει ένα περιφερειακό που είχα πάρει για το ds που το έκανε να φαίνεται σαν χειριστήριο, του έδινε καλύτερο grip και αύξανε υποτίθεται τη μπαταρία του(μετά από λίγο χάλασε το όλο σύστημα και μόνο για το grip άξιζε για να μην πονάνε τα χέρια μου στο mario kart )
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • Κορυφαίο βίντεο!

        The illusion of free will is an illusion.

        Comment



        •  
          http://wii.nintendolife.com/news/2011/12/europe_gets_the_last_story_on_24th_february
          sigpic

          Comment


          • Μπήκα στα gamefaqs και διάβασα έτσι στα πεταχτά εντυπώσεις ατόμων που τελείωσαν το last story.Τα σχόλια που διάβασα δεν ήταν και τα καλύτερα.Κάνουν λόγο για αδιάφορο σενάριο ή τουλάχιστον τίποτα το ιδιαίτερο,μέτριουσ χαρακτήρες,σχεδόν ανύπαρκτο customisation,ωραία μουσική και ένα αρκετά αξιόλογο σύστημα μάχης με καλές ιδέες αλλά άσχημα υλοποιημένο λόγω πολύ χαμηλής δυσκολίας των μαχών.Γενικά μιλάνε για ψιλομέτριο τίτλο.


            Κρίμα.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • Αυτα τα χω δει καιρο τωρα και οντως δεν εχω καποιο hype για τον τιτλο, αλλα ισως και να μην ειναι κακο αυτο. Μπολικα αδιαφορα rpgs αυτη τη γενια, θα αντεξουμε κι αλλο ενα εφοσον ειναι προσεγμενο εστω.

              Καιρο το λενε τωρα πως το καλυτερο jRPG της γενιας ειναι το Xenoblade. Εδω δεν εχω δει τρελο ενθουσιασμο, αλλα σε ξενα fora το hype παραμενει εως τωρα απιστευτα θετικο.
              Ριξτου κι εσυ κανα βλεφαρο, θα θελα να ακουσω τη γνωμη σου οσο να ναι..

              Με τα RPGs τωρα δεν ξερω τι να περιμενουμε γενικοτερα, εδω ανακοινωσαν πριν λιγο DLC story content για το XIII-2 και ηδη αρχισε το trolling στα γνωριμα στεκια (black characters sold separately ).
              Κριμα btw και για την απουσια της Atlus απο τις μεγαλες κονσολες τελευταια - ανετα θα κανε dominate το χωρο τωρα πια που δεν υπαρχει ανταγωνισμος.
              Α και η Monolith παντως για μενα καθιερωνεται σιγα σιγα στο χωρο σε ονομα πρωτης γραμμης, παρα τους λιγους εως τωρα τιτλους της.

              Δειτε κι αυτο επ ευκαιριας, Iwata asks με συζητηση Iwata-Sakaguchi-Takahashi:


              Πολυ ωραια συζητηση και συνηθως δεν τα διαβαζω καν αυτα.

              Comment


              • τουλαχιστον σε pacing και σε content το xenoblade ειναι το τοπ jrpg αυτης της γενιας δεν χωραει συζητηση, nothing comes close , οι υπολοιποι επι μερους τομεις επισης βρισκονται σε υψηλα επιπεδα οποτε overall ειναι μαλλον το καλυτερο, αν και μεταξυ μας ο ανταγωνισμος στα jrpgs σε αυτη την γενια ειναι χαμηλος οποτε....

                Comment


                • Xeno διάβασα το ποστ σου,μην κοιτάς που δεν απαντάω,απλά λόγω έλλειψης χρόνου ξεχνάω να απαντήσω.

                  Το xenoblade το έχουμε και το έχω παίξει κανα 6ωρο.Οι εντυπώσεις μου είναι οι καλύτερες δυνατές,μιλάμε για παιχνίδι ΠΟΛΥ μπροστά στον σχεδιασμό.Μόλις έχω χρόνο θα κάνω αναλυτικό ποστ στο τοπικ του παιχνιδιού.

                  Για την ώρα έχω ενδιαφέρον νέο.Ξεκινάει από τον Μάρτιο η διάθεση dlc περιεχομένου για το 3ds.Μάλιστα επιβεβαιώθηκε ότι αυτή η πρακτική θα ξεκινήσει και στο wiiu.

                  Καλό;

                  Θα γελάσουμε πολύ από Μάρτιο και μετά.:troll:

                  Πηγή: http://game20.gr/news/nintendo-to-offer-paid-dlc-9255/


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • It's over...

                    Japan - upcoming release dates

                    1/12: Ghost Camera
                    1/12: Ace Combat 3D
                    1/19: Rhythm Thief R
                    1/19: Beyond the Labyrinth
                    1/26: Resident Evil Revelations
                    2/24: New Love Plus
                    2/16: Tekken 3D Prime Edition
                    2/16: Theatrhythm Final Fantasy
                    2/23: Harvest Moon: Hajimari no Daichi
                    3/1: Mario and Sonic at the 2012 London Olympic Games
                    3/8: Metal Gear Solid 3D
                    3/8: Hatsune Miku and Future Stars Project Mirai
                    3/8: Girl's RPG
                    3/15: Dynasty Warriors Next
                    March - Kingdom Hearts: Dream Drop Distance
                    3/22 - Kid Icarus: Uprising
                    4/19 - Fire Emblem 3DS
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • To Thetrhythm giati einai bold? Epeidh grafei FF?
                      To paixnidi den empneei poly empistosynh pantws
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Ειναι FF αρα θα το παρετε day one οι ff fans

                        (νταξει τρολλάρω λιγο)
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Άντε να βγει το redesign να παίξουμε και τίποτα στο 3DS.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Ρε βάλε το kingdom hearts 3D σε bold.Αμαρτία είναι.Προβλέπεται παιχνιδάρα!
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • Και το Beyond the Labyrinth.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X