Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • διδαξε μας κουλτουρα δασκαλε
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • <div class='quotetop'>(Scatman &#064; Jun 30 2008, 12&#58;36 AM) [snapback]30588[/snapback]</div>
      διδαξε μας κουλτουρα δασκαλε
      [/b]

      ;) Ωραίος
      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

      Comment


      • διδαξε μας κουλτουρα δασκαλε[/b]
        Κοίταξε λίγο κάτω από το avatar σου να δεις με πόσο αυτάρεσκο και φίλαυτο εμφατικό τρόπο αυτοχαρακτηρίζεσαι και μετά έλα εσύ και οι χειροκροτητές σου να μου μιλήσετε για δασκάλους...
        Πάμε τώρα όλοι μαζί δυνατά και ενωμένα να κρίνουμε την φυλετική καθαρότητα των εθνών και να μετρήσουμε σε ογκομετρικούς κυλίνδρους τα δάκρυα τους..
        Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

        Let's just all say the magic words and go back to reality.

        THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

        Comment


        • ασφαλως και αυτοχαρακτηριζομαι. Το στομα μου δεν παιρνει "μπαλα" ανθρωπους που δεν ασχολουνται μαζι μου ουτε αναλωνομαι σε ψευτοκουλτουριακες ιδεολογιες για να δειξω οτι εχω επιπεδο, για τον απλουστατο λογο οτι δεν εχω να αποδειξω τιποτα σε κανεναν.

          Αν εσυ, δεν εχεις ενταχθει ,οσο ενδεχομενως εμενα, στην κοινοτητα ωστε να μπορεις να εκφραζεσαι ανετα μεσα σε μια παρεα γνωστων κι αγνωστων, με διαθεση για δραση-αντιδραση σε σοβαρο ή παρειστικο υφος κι ακολουθεις την οδο του σνομπινγκ επειδη σε ενοχλει κατι, ειναι δικο σου προβλημα.

          Απλα την επομενη φορα να εχεις κατα νου σε ποιους απευθυνεσαι. Δεν ειναι ολοι υποχρεωμενοι οι "χειροκροτητες μου" ή μη να δεχονται τα "φιλοφρονητικα" σου
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • Συγχαρητήρια στην Ισπανία γιατί πραγματικά άξιζε την νίκη.


            Comment


            • ασφαλως και αυτοχαρακτηριζομαι. Το στομα μου δεν παιρνει "μπαλα" ανθρωπους που δεν ασχολουνται μαζι μου ουτε αναλωνομαι σε ψευτοκουλτουριακες ιδεολογιες για να δειξω οτι εχω επιπεδο, για τον απλουστατο λογο οτι δεν εχω να αποδειξω τιποτα σε κανεναν.

              Αν εσυ, δεν εχεις ενταχθει ,οσο ενδεχομενως εμενα, στην κοινοτητα ωστε να μπορεις να εκφραζεσαι ανετα μεσα σε μια παρεα γνωστων κι αγνωστων, με διαθεση για δραση-αντιδραση σε σοβαρο ή παρειστικο υφος κι ακολουθεις την οδο του σνομπινγκ επειδη σε ενοχλει κατι, ειναι δικο σου προβλημα.

              Απλα την επομενη φορα να εχεις κατα νου σε ποιους απευθυνεσαι. Δεν ειναι ολοι υποχρεωμενοι οι "χειροκροτητες μου" ή μη να δεχονται τα "φιλοφρονητικα" σου
              [/b]
              Αυτά που έγραψες είναι τόσο ημιτελή σε νόημα και βασίζονται πάνω σε ένα σωρό αποδοχές και γενικεύσεις που ειλικρινά με προβληματίζουν για την συνοχή τους και παρόλη την προσπάθεια μου δεν μπορώ να ακολουθήσω τα νοηματικά σου άλματα..
              Από και και πέρα, κανείς δεν είναι υποχρεώμενος να ακολουθεί τις "φιλοφρονήσει μου"...εγώ απλώς την άποψη μου εξέφρασα, μόνο και μόνο για μένα, σε αντίθεση με σένα που βιάστηκες να κομπάσεις για άλλη μια φορά /μήπως είσαι τελικά και community guru?/ για την εις βάθος σου ένταξη στην κοινότητα, καλύπτοντας με τον μανδύα της κοινότητας τις άστοχες προσωπικές σου επιθέσεις..
              Τέλος, αν για σένα είναι ψευτοκουλτούρα η εισαγωγή χαζών και αφελών αστείων για τον Χίτλερ και για την φυλετική καθαρότητα ορισμένων εθνών, για μένα είναι απλώς θέμα ευαισθησίας και τίποτα παραπάνω...
              Και σου τονίζω για να μην αυτοχαρακτηριστείς πάλι ως "SchattenJagers&#39;s sole enemy, albeit still a guru", ότι το αρχικό μου σχόλιο δεν πήγαινε μόνο σε σένα, αλλά στο σύνολο του εθνικιστικού παραληρήματος που παρατήρησα στο thread..
              Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

              Let's just all say the magic words and go back to reality.

              THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

              Comment


              • Επειδη λοιπον δεν τα πιανεις ευκολα κι επειδη ειλικρινα βαριεμαι βραδιατικα, λεω με πιο απλα λογια οτι βασιζεσαι στα σχολια των αλλων και κανεις παρατηρησεις εδω κι αρκετα ποστς.
                Ακουσαμε τις αποψεις σου περι ελληνιστικων, φυλετικων και διαφορων αλλων θεματων στο ποδοσφαιρο αλλα Ok&#33; Γινεσαι κουραστικος εως κι ενοχλητικος οταν το επαναλαμβανεις συνεχεια.
                Αληθεια τι θελεις να αποδειξεις οταν λες :
                Το τι παραλήρημα έχει παιχτεί σε αυτό το thread δεν λέγεται....[/b]
                Εαν εσυ δεν αντιλαμβανεσαι το χιουμορ που κανει ο καθενας,θα επαναλαβω οτι εχει να κανει με το ποσοστο ενταξης σου στην κοινοτητα. Εντελως τυχαια εδω κ πολλα ποστς θιγεσαι μονο εσυ, οι υπολοιποι τα προσπερνανε ή οταν διαφωνουν λενε τη δικη τους αποψη και ληγει εκει το θεμα.

                Δε θα αλλαξω λοιπον το στυλ μου επειδη εσυ εχεις ευαισθησιες κ "επιβαλεις" το σεβασμο τους με τον πικαντικο τροπο σου.

                Τα περι γενικευσεων που λες μαλλον αφορουν εσενα. Ενας θεος ξερει πως κατεληξες να σχολιαζεις "RPG Guru" που περαν της χιουμοριστικης φυσης του, ειχα ξεχασει οτι υπαρχει κατω απτο Nickname μου. Αλλα προκειμενου να φανεις σατυρικος, εξυπνος το επιστρατευσες σαν επιχειρημα κι αυτο/

                Οπως ειπα πιο πριν, δεν εχω να αποδειξω κατι στον καθε κουλτουριαρη που θελει να κανει αντιληπτη την παρουσια του. Εχεις να πεις κατι για αθλητισμο? Πες το. Μαθηματα ηθικης κ συμπεριφορας ομως δε θα δεχτει κανεις απο κανεναν.
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • Ρε συ Scatman τι κάθεσαι και ασχολήσαι με το "κάθε" post ελιτισμού και "σνομπ". Ασ&#39;τον να λέει, τροφή του δίνεις να συνεχίζει να μιλάει.
                  Είπε αυτό που ήθελε, παράτα το ;)

                  Edit: Πάμε Ισπανία να πανηγυρίσουμε με την κάθε Σπανιόλα γραμματεά :Ρ λολ έλεος....
                  "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                  Comment


                  • Sith, Scatman...τα είπατε και ξαλαφρώσατε έτσι?Τραβήξτε τώρα το καζανάκι.....και ο τελευταίος ας κλείσει την πόρτα της πολύτιμης "so called" κοινότητας σας, την οποία μόνο εσείς περιχαραρακώσατε τόσο ελιτίστικα, όντας έμπλεοι διακρίσεων..
                    Zήτω η κουλτούρα&#33;&#33;
                    Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                    Let's just all say the magic words and go back to reality.

                    THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                    Comment


                    • Μα κυριε συναδελφε απτην κουλτουρα, στη θολουρα των νερων του καζανακιου?
                      που πηγε το επιτηδευμενο υφος που ολοι θαυμαζανε κατα τη διαρκεια της χθεσινης εαρινης νυκτος?

                      Τελικα τα οσα ανεφερα, δεν ηταν και τοσο αστοχα. Ψευτοκουλτουρα του μπιντε κατεληξε.
                      Προφανως ο ποιητης θεωρισε πως αναφερεται σε ανδραποδα εξου κ τα σχολια του.

                      Αρκετα απο εμενα, τουλαχιστον χαμογελασα.
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • Μα κυριε συναδελφε απτην κουλτουρα, στη θολουρα των νερων του καζανακιου?
                        που πηγε το επιτηδευμενο υφος που ολοι θαυμαζανε κατα τη διαρκεια της χθεσινης εαρινης νυκτος?

                        Τελικα τα οσα ανεφερα, δεν ηταν και τοσο αστοχα. Ψευτοκουλτουρα του μπιντε κατεληξε.
                        Προφανως ο ποιητης θεωρισε πως αναφερεται σε ανδραποδα εξου κ τα σχολια του.

                        Αρκετα απο εμενα, τουλαχιστον χαμογελασα.
                        [/b]
                        Για να ασχοληθεί κανείς με τις πνευματικές σας αφοδεύσεις, αναγκαστικά έρχεται κοντά σε απόνερα και θολερές περιδινήσεις που καταλήγουν στα βρώμικα νερά των υπονόμων..
                        Οι συνεχείς αυτο-επιβεβαιώσεις σου είναι πολύ αστείες..είδες καγχάζω και εγώ..
                        Μάλλον έχεις την ανάγκη να τροφοδοτείς συνέχεια το υπερτροφικό σου εγώ για να αισθάνεσαι συνέχεια guru (και μην γελιέσαι...η δήθεν πλακίτσα, λανθάνοντα στοιχεία αλήθειας εμπεριέχει) και δικαιωμένος κριτής των άλλων..
                        Καλά βέβαια το συνεχές σου παραλήρημα εναντίον της κουλτούρας, πρέπει να έχει βαθύτατες αιτίες..
                        Μήπως σε πήρε στο κυνήγι κάποιος πολιτιστικός σύλλογος από νταβραντισμένους κουλτουριάρηδες?
                        Και πολλά είπαμε....Τα λέμε εκ νέου στην κοινότητα&#33;&#33;χαχα
                        Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                        Let's just all say the magic words and go back to reality.

                        THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                        Comment


                        • Το αφησα το θεμα να δω ποσο περα θα παει αλλα οκ, μιση σελιδα εφυγε ετσι...
                          Αν θελετε να συνεχισετε, ας γινει αυτο μεσω ΡΜ.

                          Υ.Γ.

                          Να λειπουν οι αναφορες σε Χιτλερ κτλ ανεξαρτητως αν αυτα γινονται για πλακα ή σοβαρα.. Δε με νοιαζει το γιατι είπωθηκε τι και δε θελω να μαθω, αλλα ειμαι υπερ του better safe than sorry. Κοινως οταν ξερω πως κατι που θα γραψω ειναι πολυ πιθανο να παρεξηγηθει, τοτε δεν το γραφω καν.

                          Comment


                          • λολ

                            το τελευταιο ηταν και το καλυτερο. ΚΑΙ ψυχολογος&#33; μια χαρα..

                            ΕΝΤΙΤ :

                            ΜΗΝ τρελαθουμε πια Xenovagrant, ελεοζ. Για να παρεξηγηθει κανεις με αυτην την αναφορα θα πρεπει να ειναι δε ξερω κι εγω τι, μη μου απτου εις το επακρον&#33; Ποσο μαλλον οταν τονιζω οτι το εκανα με ευθυμος υφος.
                            Στα 100 μελη 1 παρεξηγηθηκε, για ονομα δλδ.
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • ΚΑΙ ψυχολογος&#33;
                              [/b]
                              Close but not accurate..Ψυχίατρος είναι το σωστό..(και Θεού θέλοντος.. )

                              Τουλάχιστον, χαίρομαι που αν μη τι άλλο, η ευαισθησία διακατέχει και άλλους από εδώ...

                              Φεύγω τώρα...έφτασε επιτέλους η special edition του Okami για το Wii&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;
                              Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                              Let's just all say the magic words and go back to reality.

                              THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                              Comment


                              • Μην γινόμαστε υπερβολικοί, έχει δίκιο o Scatman. Ότι ο Χίτλερ είναι ο Χίτλερ δεν σημαίνει ότι οποιαδήποτε αναφορά σε αυτόν είναι προσβλητική ή προκαλεί το κοινό άισθημα.

                                Τα όσα επακολούθησαν, απλά δεν θα έπρεπε να υπάρχουν. Άμα έχετε τόση κάψα να τα γράψετε όλα αυτά τουλάχιστο αντί για το reply πατήστε το send pm...

                                Comment

                                Working...
                                X