Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Katse, eipes tainia odhgishs.
    Exei dhladh odhgish mesa afthn th fora?
    Giati ta prwhgoumena 6 aplws den...

    Mono ypervoliko CG kai amerikano car chace scenes pou eite nikaei aftos pou pataei poio poly to gazi, eite nikaei aftos pou den peftei panw ston allon na ton vgalei ektos dromou.

    San tainies drashs einai ok, alla gia odhgish oxi.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • ειπα για εναν και μονο λογο.
      ο οποιος λογος ειναι μεσα στο spoiler tag
      αλλα σου προτεινω να δεις ΟΛΟΚΛΗΡΗ τη ταινια πριν το ανοιξεις.
      sigpic

      Comment


      • Εγώ είδα το σπόιλερ πρώτα και τώρα ανυπομονώ να το δω.Πριν ούτε που με ένοιαζε.
        Carpe diem

        Comment


        • Όλη η σειρά σπέρνει όχι μόνο το 6.
          Αχχχχ, Fast and the Furious, κόντρες στα Λιμανάκια και Need for Speed Underground 2 με παρεούλα να προσκυνάμε κάθε φορά που ακούγαμε το Riders on the Storm απο τον Snoop Dog να παίζει. Αυτές ήταν εποχές...

          Comment


          • για καποιο λογο ποτε δεν τα συμπαθησα τα fast and furious αν και το 6 μου αρεσε σιγουρα περισσοτερο απο τα 3 προηγουμενα, παντως καθαρα ταινιες οδηγησης δεν τα λες

            και οι δικιες μου βαθμολογιες

            Batman - 9
            Batman Returns - 10
            Batman Forever -3
            Batman & Robin - 2
            Spawn - 3
            Blade - 6
            Blade 2 - 6
            Blade: Trinity - 5
            X-Men - 7
            X-Men 2 - 7
            X-Men: The Last Stand - 7
            X-Men: First Class - 8
            X-Men:Wolverine - 3
            Spider-Man - 7
            Spider-Man 2 - 8
            Spider-Man 3 - 3
            Daredevil - 7
            Hulk - 5
            Punisher (2004) - δεν το εχω δει
            Punisher:War Zone - δεν το εχω δει
            Catwoman - 2
            Elektra - 5
            Fantastic Four - 6
            Fantastic Four 2 - 5
            Superman Returns - 4
            Ghost Rider - δεν το εχω δει
            Ghost Rider 2 - οτι ποιο αθλιο εχω δει
            Iron Man - 7
            Iron Man 2 - 7
            Iron Man 3 - 8
            The Incredible Hulk - 7
            Batman Begins - 8
            The Dark Knight - 10
            The Dark Knight Rises - 6
            Green Lantern - 2
            Thor - 7
            Captain America - 8
            Avengers - 9
            Amazing Spider-Man - 7
            Man Of Steel - 9
            Watchmen - 9
            Hellboy - 5
            Hellboy 1

            Comment


            • Τελικά το Watchmen είναι πατάτα ή όχι;

              Comment


              • για προτεινετε ρε παιδια καμια ταινια οδηγησης που να τη θεωρειτε καλυτερη απο τα fast and furious για να παρακολουθησω που μου αρεσουν?
                και μη πειτε τα transporter γιατι συμφωνα με αυτα που ειπατε τα ιδια "σκατα" ειναι.
                sigpic

                Comment


                • Ου ρε, τα Hellboy είναι γαμάτα , ειδικά το 2 είναι πολύ καλό (δεν είναι για ευρεία γούστα όμως είναι η αλήθεια). Στα υπόλοιπα δεν έχω να πω κάτι γιατί είναι και θέμα γούστου, απλά έμενα μου άρεσε πιο πολύ το Batman Begins και Blade (και το 2 δεν ήταν κακό) και θεωρώ το X-men 2 αρκετά καλύτερο από τα άλλα (εκτός του First Class). Επίσης το Superman Returns για εμένα δεν είναι κακή ταινία (ειδικά η σκηνοθεσία), αλλά παραήταν βαρετό.


                  @ChrisTop :

                  Οσο και να μην άρεσε σε κάποιους το Watchmen, πατάτα δεν είναι σε καμία περίπτωση. Ειδικά το Ultimate Cut ήταν πολύ καλό. Η ταινία όμως θεματικά και μόνο παραμένει για περιορισμένα γούστα, δεν είναι η κλασική ταινία κόμικ που θα πάνε να την δουν ένα τσούρμο άτομα και θα γουστάρουν, ούτε όμως θα πάνε να την δουν και οι συμβατικοί-κλασικοί cinefil-moviegoers που δεν γουστάρουν comicbook movies.

                  Σαν adaptation είναι καλύτερη από το V for Vendetta, απλά το Vendetta είναι πολύ πιο πιασάρικο θεματικά, εξ ου και άρεσε περισσότερο σε αυτούς που δεν είχαν διαβάσει το γκραφικ νοβελ πριν δουν την ταινία, ενώ το watchmen το είδαν σχεδόν μόνο όσοι το είχαν διαβάσει ή τουλάχιστον ήξεραν πολύ καλά περί τίνος πρόκειται, για τους άλλους παραήταν περίεργο.

                  Comment


                  • Den yparxei kalh tainia odhgishs etsi opws thn thelw akrivws, alla mporeis na dokimaseis to Initial D:

                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Originally posted by ChrisTop View Post
                      Τελικά το Watchmen είναι πατάτα ή όχι;
                      Θα συμφωνήσω με Solid.
                      Για μένα είναι top, στο στυλ που γουστάρω. Ήθελα να δω και στο Superman στοιχεία από την ατμόσφαιρα του Watchmen, μιας και είναι ο ίδιος σκηνοθέτης, αλλά δεν το έκανε (το έπαιξε εκ του ασφαλούς με πιο συμβατικές σκηνές) και αυτό με χάλασε λίγο.
                      Όποιος ενδιαφέρεται ας δει το Ultimate Cut, είναι πολλές ώρες γιατί εκτός από τις extra σκηνές παίζει ενδιάμεσα και το animation Black Freighter (άαααρρωστο) με τη φωνή του Gerald Butler.
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Originally posted by kakashi_gr View Post
                        για προτεινετε ρε παιδια καμια ταινια οδηγησης που να τη θεωρειτε καλυτερη απο τα fast and furious για να παρακολουθησω που μου αρεσουν?
                        και μη πειτε τα transporter γιατι συμφωνα με αυτα που ειπατε τα ιδια "σκατα" ειναι.
                        LeMans του 1971 με το Στηβ ΜακΚουίν. Εξαιρετική.

                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • Ειδα το fast 6, ουτε καγκουρας ειμαι ουτε μου αρεσουν τα αυτοκινητα αλλα τα fast and furious ηταν παντα κατι σαν guilty pleasure για εμενα.. Η ταινια μου άρεσε πολυ και σιγουρα θα δω το 7, δεν ξερω αν ειναι ταινια οδηγησης η δρασης αλλα ειναι σιγουρα πετυχημένη σε αυτο που κανει..

                          8.5/10

                          Comment


                          • ειδα το lone ranger.
                            αν και λιγο μεγαλη ταινια (140 λεπτα) δε βαρεθηκα σε κανενα σημειο.
                            απο τις πιο ευχαριστες φετινες ταινιες.
                            ο τζονυ ντεπ για αλλη μια φορα δεινει ρεστα και σηκωνει ολη τη ταινια πανω του σαν "τοντο" τον σαλεμενο ινδιανο.

                            δε θα μπορουσε να λειπει και η μουσικη σημα κατατεθεν.

                            sigpic

                            Comment


                            • Τον καιρό που είμαι εδώ,έχω δει 3 ταινίες μόνο.

                              Black Sheep 5/10
                              Extraordinary Measures 6.5/10
                              12 Monkeys 10/10
                              Carpe diem

                              Comment


                              • ειδα το parker.
                                οχι απο τις καλυτερες ταινιες του σταθαμ
                                 
                                αν και σαπακιαζει κοσμο με πολυ βαρια τραυματα και κουτσενοντας
                                αλλα ουτε και μουφα.
                                απλα βλεποταν.
                                σταθαμ δωσε transporter 4 και crank 3 στον λαο σου (το expendables 3 εννοειται οτι θα βγει γιαυτο δε το αναφερω)
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X