Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αυτόν τον καιρό ακούω KISS (σκέφτομαι τον Azrael να φωνάζει "Παππού!!!" :phil: ).

    Αν και υπάρχουν απ' την δεκαετία του '70, άρχισαν να με ενδιαφέρουν όταν άκουσα πριν 2 χρόνια το Detroit Rock City που είναι ένα από τα τραγούδια στο πρώτο Rock Band. Μου άρεσε πολύ και άρχισα να ψάχνω τι άλλα τραγούδια είχε βγάλει το συγκρότημα στα 35 χρόνια που υπάρχει. Βρήκα αρκετά άλλα κομμάτια που μου αρέσανε και απο τότε τους παίζω αρκετά χωρίς να είμαι και φανατικός κιόλας.

    Πριν από λίγες μέρες ήρθανε για συναυλία στα μέρη μου και πήγα να τους δω. Όπως είπα, δεν είμαι και φανατικός τους θαυμαστής αλλά η συναυλία ήταν με διαφορά η καλύτερη που έχω παέι, ήταν ένα εκπληκτικό show και εκπληκτική ζωντανή εμφάνιση.

    Είχαν απίστευτο αέρα, λάμψη, αυτοπεποίθηση, ένιωθες οτι έβλεπες πραγματικούς Hollywood superstars! Η σκηνή, τα κοστούμια, τα κόλπα που κάναν είταν άψογα. Και τα τραγούδια βέβαια δεν πήγαιναν πίσω, Detroit Rock City, Love Gun, I Was Made For Loving You (είπε κανείς disco-rock???), Calling Dr Love κλπ.

    Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


    Το βρίσκω δύσκολο πλέον να ενθουσιάζομαι με συναυλίες καθώς έχω δει τόσες πολλές τα τελευταία 20 χρόνια που δύσκολα μου κάνει κάτι εντύπωση. Από Iron Maiden, Paul Di'Anno, Skunkworks (τους θυμάται κανείς??), Scorpions, Michael Schenker, Deep Purple, Metallica, Black Sabbath, Mark Knopfler, 3 Doors Down μέχρι Massive Attack, George Michael, Tori Amos, Πυξ Λαξ, Καίτη Γαρμπή, Μιχάλη Χατζηγιάννη και Britney Spears , έχω δει πολλά και διάφορα.

    Το ηθικό δίδαγμα: όποιος έχει χρόνο ας ψάξει κανα DVD με συναυλίες των KISS και αν σας δωθεί ποτέ η ευκαιρία να τους δείτε ζωντανά μην την χάσετε - ακόμα και αν δεν ξέρετε κανένα τραγούδι τους!

    Comment


    • Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


      Comment


      • Originally posted by Burai_Fighter View Post
        Πω το πρώτο τα έσπασε!!!

        Αζρα δεν ξέρω αν τo έχεις ακούσει αλλά παίξει μια God of War με τo επόμενo


        Ναι ρε οι Hibria τα σπανε!


        Το εχω ακουσει αυτο, ειναι το καλυτερο τραγουδι του δισκου. Γενικα το αλμπουμ δε μου αρεσε, πολυ τσιφτετελι ρε παιδι μου


        Παρε κ αυτο, κολλαει στο gow επισης

        Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.






        --Παππου!!! Θυμαμαι οταν βγηκε το a matter of life and death των Maiden εγραφες το εχω ακουσει 20 φορες και δε μου αρεσει τοσο και τετοια. Ξερω οτι τους εχεις δει πολλες φορες live, εγω μονο 2. Μετα εγραφες οτι ειχες παει μπουζουκια στη Γαρμπη!Επος!

        Αρε εισαι μεγαλος τσολιας! Κοιτα οι KISS εχουμε μερικα ωραια τραγουδια. Αυτο το γουσταρω πολυ(για πολλους και διαφορους λογους )


        Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.





        Yeah yeah!!!!
        Ground_Zero:

        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

        Comment


        • Comment






          • «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Μου αρέσει έτσι όπως τα συνδιάζεις όλα μαζί


              Comment


              • Είμαι πολυσυλλεκτικός ακροατής

                Αγόρασα πρόσφατα τα δυο τελευταία( Killing the Dragon και Magic) ενώ το VS the world το έχω καιρό αλλά τώρα κάθισα να το ακούσω. xD

                Δεν ξεχνώ και τους Crippled Black Phoenix, έννοια σου ;)
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Nevermore - The Obsidian Conspiracy


                  Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Έκανα πλάκα στο Ράφαελ αλλά τελικά κόλλησα ο ίδιος

                    Τζόνι Χάλιντέι κυρίες και κύριοι. Γάλλος γεροροκάς και τρομερό είδωλο στις γαλλόφωνες χώρες, με πάνω από 110 εκατομμύρια δίσκους και καριέρα 50 χρόνων, με αρκετές παρουσίες και στον κινηματογράφο. Περισσότερα στη wikipedia, και απολαύστε στυλ...

                    Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


                      Α στο διάλο, με συγκίνησαν τα κωλολούλουδα

                      Comment


                      • Από γερο-ροκάδες ένας έχει το στυλ, o Bryan Ferry εννοείται

                        Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


                        χλιδορόκ
                        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                        Authenticity sir, authenticity. "

                        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                        Comment


                        • Το ειχα πρωτοακουσει σε ενα trailer του star για το Big Bang Theory - οχι πως κολλαει ιδιαιτερα
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Να σαι καλά το ψαχνα...
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Πολύ όμορφο remix σε ένα ούτως ή άλλως όμορφο κομμάτι
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Sodom

                                Better Off Dead,Sodom,M-16,Code Red


                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X