Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αθλητισμός!

    Θέμα για ποδόσφαιρο, μπάσκετ, τέννις, βόλει, πινγκ πονγκ, σκάκι, μπάντμιντον, κρίκετ, χόκεϊ επί χόρτου, πυγμαχία, τζούντο. ξιφασκία, τοξοβολία, και γενικά οποιοδήποτε σπορ. Προβλέπω να κατακλύζεται από ποδοσφαιρικά ποστς, αλλά δε μπορεί να λείπει από κανένα φόρουμ.

    1) Να έχετε υπόψη σας πως το παρόν θέμα είναι αποκλειστικά για χαλαρή κουβεντούλα και ανάλυση σε κόσμια πλαίσια. Ο χαβαλές και τα πειράγματα σαφώς και επιτρέπονται, αλλά ο ιντερνετικός χουλιγκανισμός, οι ύβρεις και οι στείρες αντιπαραθέσεις θα λείψουν, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Δυστυχώς έχουμε όλοι μας πικρή πείρα από τέτοιες συζητήσεις, αλλά μας έχω εμπιστοσύνη.

    2) Καλό είναι οι τρέχοντες συζητήσεις να γίνουν εδώ. Θα ανοίγονται θέματα για μεγάλες διοργανώσεις ή για να συζητήσετε την πορεία του Γαύρου στο τελευταίο πρωτάθλημα (ΜΟΝΟ του Γαύρου, ακούς Λινκ???) και τα προβλήματα στα διοικητικά του ΠΑΣ Γιάννενα, αλλά η κουβέντα για το χθεσινό ή αυριανό αγώνα παρακαλώ να γίνεται εδώ.

    Από μεριάς μου...ΕΛΑ ΡΕ ΓΑΥΡΕ ΑΡΡΩΣΤΙΑ!!! 3 - 0 εντός και συνεχίζουμε!!! Αν μας κάτσει και η συνέχεια, θα κάνουμε το μπαμ!

    Ασπρόμαυρη, πορτοκαλί, κίτρινη, με φτερά, με λακούβες ή όπως αλλιώς...Η μπάλα σε σας!
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

  • #2
    Απλα να πω για τους φιλους της F1 οτι ο Alonso επιστρεφει στη Renault, και το κενο του στη McLaren αναπληρωνει ο Kovalainen. Ανταλλαγη θεσεων δηλαδη.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #3
      Βαλσαμώστε τον Darko. Έχει και γαμάτο όνομα. Θα μπορούσε να ήταν πρωταγωνιστής σε videogame.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Σήμερα και αύριο είναι ημέρα "Κυπέλλου-UEFA" για τις ελληνικές ομάδες.Σε 1η φάση,σήμερα,ο Άρης έχει πάρα πολύ δύσκολο έργο στο Μόναχο ενάντια στην Bayern.Εγώ προσωπικά έχω να του ευχηθώ καλή επιτυχία μιας και μέχρι την έως τώρα παρουσία του στον θεσμό πιστεύω ότι του αξίζει αυτή η πρόκριση.Καλή επιτυχία και πρόκριση επίσης στην ΑΕΚ στον Πανιώνιο και βέβαια στην ομάδα μου,τον Παναθηναϊκό(ελπίζω να πάρουμε έστω μία ισοπαλία γιατί αν βγούμε δεύτεροι με τις ομάδες που..."κατεβαίνουν" από το Ch.League δεν μπορώ να φανταστώ να αποκλείουμε κάποια από αυτές αν δεν αλλάξει κάτι δραστικά).

        Επίσης,μιας και έχει ήδη αποκλειστεί,ελπίζω η Λάρισα να καταφέρει να πάρει ένα καλό αποτέλεσμα στην έδρα της με την Νυρεμβέργη γιατί πραγματικά έστω και 1 βαθμό στους ομίλους τον αξίζει.Μην ξεχνάμε ότι αυτή η Λάρισα κατάφερε να αποκλείσει ομάδα της Premier League και μάλιστα πολύ φορμαρισμένη,την Blackburn.Αυτά τα ολίγα
        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

        Comment


        • #5
          Καλα μιλαμε οτι χθες ηταν τραγικη ημερα...

          Αντε ο Αρης επαιζε με την Bayern, ομαδα η οποια ειναι μεσα στις 10 καλυτερες του κοσμου κτλ κτλ κτλ. Βεβαια αυτο δεν μπορει να δικαιολογησει το γεγονος οτι ο Κωστας Χαλκιας εκανε την χειροτερη εμφανιση στην καριερα του, φεροντας απολυτη ευθυνη για τα 4 πρωτα γκολ της Βαυβαρικης ομαδας (και συγκεκριμενα του Luca Toni). 6-0 το συνολον, σε μια μερα οπου ο Αρης θα μπορουσε να ειχε προηγηθει ΑΝΕΤΑ με το πλασε του Ivic, το οποιο με το νυχι του δαχτυλου του δεξιου του ποδιου απεκρουσε ο Oliver Khan. Λογω της νικης της Μπραγκα απεναντι στον Ερυθρο Αστερα με 2-0 ο Αρης αποχερετα αδικως την διοργανωση, αφου δεν καθαρισε το παιχνιδι με την Μπραγκα εντος εδρας και εμεινε στο 1-1.

          Ο Πανιωνιος;;;

          Με 2-0 μπροστα στο 25, καταφερε να χασει απο την Bordaux με 2-3 και να αποκλειστει κι αυτος απο την συνεχεια του Κυπελλου UEFA! Τσαμπα ολες οι καλες εμφανισεις, τα σχολια του ευρωπαϊκου τυπου για την ομαδα της Νεας Σμυρνης, τσαμπα οι ελπιδες, τσαμπα ολα! Κριμα γιατι ειδικα ο φετινος Πανιωνιος εχει δειξει οτι μπαινει μεσα στο γηπεδο και μασαει σιδερα! Κριμα και παλι κριμα.

          Για σημερα το μενου δεν προβλεπεται να ειναι διαφορετικο, καθως ξερουμε οτι ο Παναθηναϊκος ειναι περασμενος και απλα παει για την πρωτια στον ομιλο που θα του βγαλει κληρωση με ομαδα που δεν θα προερχεται απο το Champions League, η AEΛ παει χωρις αγχος και με τα ποδια ελευθερα κοντρα στην Νυρεμβεργη για να αποχαιρετησει με το κεφαλι ψηλα την διοργανωση και να δειξει το τι μπαλα μπορει να παιξει, ενω το κυριως πιατο ειναι σιγουρα η κοντρα μεταξυ της ΑΕΚ και του Κιτρινου Υποβρηχιου της Βιγιαρεαλ, η οποια χωρις τον Μπλανκο θελει την νικη σημερα στην Αθηνα για να ειναι σιγουρη για την προκριση της.

          Καλη επιτυχια στις ομαδες μας, και ελπιζουμε η ΑΕΚ να κανει τον ασο και να περασει στην επομενη φαση.
          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

          Comment


          • #6
            Με τον Πανιωνιο ξενερωσα απιστευτα...
            Εχασε απειρες ευκαιριες να βαλει αλλα 2-3 γκολ και στο τελος εχασε.
            Νομιζω οτι με Χ περναγε.

            Comment


            • #7
              Για τον Αρη δεν μπορω να πω τιποτα
              η Μπαγερν ειναι πολυ μεγαλη ομαδα και ο Ριμπερι παιχταρας και χθες μαμαγε και εδερνε

              αλλα για τον Πανιωνιο δεν μπορω να μην πω οτι αυτοκτoνησε και δεν μπορω να πιστεψω οτι δεν κρατησε τουλαχιστον το χ


              αντε να δω και μας με την βιγιαρεαλ

              Comment


              • #8
                Καλα χθες ο Ribery τον εκανε τον Vangjeli π*****α καμια σαρανταρια φορες... Τελος παντων, πολυ ασχημη μερα για τον Αρη...
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • #9
                  Σήμερα και αύριο είναι ημέρα "Κυπέλλου-UEFA" για τις ελληνικές ομάδες.Σε 1η φάση,σήμερα,ο Άρης έχει πάρα πολύ δύσκολο έργο στο Μόναχο ενάντια στην Bayern.Εγώ προσωπικά έχω να του ευχηθώ καλή επιτυχία μιας και μέχρι την έως τώρα παρουσία του στον θεσμό πιστεύω ότι του αξίζει αυτή η πρόκριση.Καλή επιτυχία και πρόκριση επίσης στην ΑΕΚ στον Πανιώνιο και βέβαια στην ομάδα μου,τον Παναθηναϊκό(ελπίζω να πάρουμε έστω μία ισοπαλία γιατί αν βγούμε δεύτεροι με τις ομάδες που..."κατεβαίνουν" από το Ch.League δεν μπορώ να φανταστώ να αποκλείουμε κάποια από αυτές αν δεν αλλάξει κάτι δραστικά).

                  Επίσης,μιας και έχει ήδη αποκλειστεί,ελπίζω η Λάρισα να καταφέρει να πάρει ένα καλό αποτέλεσμα στην έδρα της με την Νυρεμβέργη γιατί πραγματικά έστω και 1 βαθμό στους ομίλους τον αξίζει.Μην ξεχνάμε ότι αυτή η Λάρισα κατάφερε να αποκλείσει ομάδα της Premier League και μάλιστα πολύ φορμαρισμένη,την Blackburn.Αυτά τα ολίγα
                  [/b]
                  Couldn't agree more.Με καλύπτεις απόλυτα.Κρίμα όχι για την ήττα του Άρη με 6-0 από αυτήν την Bayern(παρά τις αθλιότητες του Χαλκιά πιστεύω πως ο Άρης δεν άξιζε κάτι περισσότερο από την ήττα),αλλά γιατί ο Άρης με τις εμφανίσεις που έκανε από την αρχή του θεσμού με τη Σαραγόσα πραγματικά άξιζε να περάσει στους 32.Αλλά τι να πεις...Ο Γιαννακόπουλος φταίει για όλα... ΄

                  Σχετικά με τον Πανιώνιο εγώ είχα βγει με παρέα για να δούμε τον Άρη και σε Teletext έιχαμε δει ότι ο Πανιώνιος κέρδιζε 2-1.Όλα καλά κι όλα ωραία,ερχόμαστε σπίτι μου στο τέλος να παίξουμε κανά Pro και κανά Wii Sports,ανοίγουμε την τηλεόραση...2-3 ο Πανιώνιος.Ουδέν σχόλιο...
                  Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                  Comment


                  • #10
                    Δεν γινονται αυτα ρε...στο 94 το φαγαμε
                    Α ρε Βυντρα!!!!

                    Comment


                    • #11
                      Δεν γινονται αυτα ρε...στο 94 το φαγαμε
                      Α ρε Βυντρα!!!!
                      [/b]
                      ΄
                      Αν θυμάσαι και πέρσι με την RC Lens ο Βύντρα είχε κάνει ένα άκυρο πέναλτι και άνοιξε το δρόμο για την ήττα μας στη Γαλλία.Και γενικά αυτό το παιδί από τη μία γκάφα στην άλλη είναι.Δίνει λάθος πάσες στην άμυνα,χάνει εύκολα την μπάλα και συνέχεια δοκιμάζει άσκοπες και άστοχες γιόμες οι οποίες έχουν στόχο το...πουθενά.Τέλος πάντων...Χθες αν και παίξαμε για ένα διάστημα καλά,καλή άμυνα,αντεπιθέσεις και όλα τα σχετικά,από ένα σημείο και έπειτα κάναμε πολλά ανούσια λάθη,"πουλήματα" της μπάλας και αφήναμε την Ατλέτικο να πλησιάζει στην περιοχή μας πολύ συχνά.Το βρίσκω,όμως,πολύ φτηνό να τρώμε ένα τέτοιο γκολ,με αυτόν τον τρόπο στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ είχαμε καταφέρει να μην δεχτούμε 2ο γκολ μέχρι τότε.Κρίμα...

                      Κατά τα άλλα 5 ήττες αυτήν την εβδομάδα και ο απολογισμός 3 αποκλεισμοί.Λες και κάποιος ήθελε να μας εκδικηθεί για το εκπληκτικό 5 στα 5 που είχαμε καταφέρει την 1η αγωνιστική της διοργάνωσης...

                      P.S.Με Chelsea κληρώθηκε ο Ολυμπιακός για την φάση των 16 του Ch.League.Πολύ δύσκολη κλήρωση,αλλά ποτέ μη λες ποτέ.Όλα γίνονται στην μπάλα.Σε λίγο γίνεται και η κλήρωση του Κυπέλλου Uefa και θα κάνω edit να περάσω και τους αντιπάλους της ΑΕΚ και του Παναθηναϊκού.

                      P.S.2 Η ΑΕΚ κληρώθηκε με την ισπανική Χετάφε και ο Παναθηναϊκός με την σκωτσέζικη Rangers.Pas mal...Pas mal...
                      Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                      Comment


                      • #12
                        Αν θυμάσαι και πέρσι με την RC Lens ο Βύντρα είχε κάνει ένα άκυρο πέναλτι και άνοιξε το δρόμο για την ήττα μας στη Γαλλία.
                        [/b]
                        Πως δεν το θυμαμαι...
                        Ακριβως στο ιδιο σημειο ηταν αλλα μεσα στην περιοχη...
                        Και στις 2 περιπτωσεις ειχαμε το ιδιο αποτελεσμα.Και στις 2 περιπτωσεις φταιει ο Βυντρα για την ηττα.
                        Και ο ΟΤΕ γενικοτερα

                        Comment


                        • #13

                          Και στις 2 περιπτωσεις ειχαμε το ιδιο αποτελεσμα.Και στις 2 περιπτωσεις φταιει ο Βυντρα για την ηττα.
                          Και ο ΟΤΕ γενικοτερα
                          [/b]

                          Χαχαχαχα.Φοβερός Προσωπικά πιστεύω πως κάναμε Terra-λάθος που δεν τον δώσαμε το καλοκαιράκι στην Χέρτα Βερολίνου,τον Βύντρα.Αυτοί σκοτώνονταν να τον πάρουν κι εμείς τους κάναμε νάζια.Τον λουστήκαμε τώρα και χαιρόμαστε κι από πάνω! 1000 φορές προτιμώ τον Νίλσσον που είναι αρκετά φορμαρισμένος φέτος.
                          Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                          Comment


                          • #14
                            Ο Βύντρα αποτελεί την ευροκαταστροφή του Παναθηναικού... Εντωμεταξύ έκανε το χέρι μόλις έλεγα ότι σήμερα έπαιξε καλά και θέλει μόνο μεγάλους αντιπάλους όπως ο Αγκουέρο και ο Ρονι για να αποδώσει...
                            "... και αν είστε κάποιος άρχοντας και παρεξηγηθείτε στα οργανά μου μια χαρά χωράει να γραφτείτε..."

                            Comment


                            • #15
                              Mην κακολογείτε τον Λουκά τον Βύντρα... έχει ψυχολογικά και για αυτό μετά δεν αποδίδει καλά...

                              Comment

                              Working...
                              X