Announcement

Collapse
No announcement yet.

Crash Team Racing: Nitro Fueled

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Crash Team Racing: Nitro Fueled

    EU PSN STORE [40€]
    SKROUTZ [40€]
    Launch on: PS4 / X1 / Switch

    ΤΟΜΠΟΛΑ






































    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

  • #2
    Θα χαθώ από προσώπου Γης, δεν θα με βλέπει ο ήλιος, θα με ξεχάσει ο έξω κόσμος. Αν δεν έχετε νέα μου για μερικές συνεχόμενες εβδομάδες, μην ανησυχείτε, θα λιώνω στα online leaderboards. Το πολύ πολύ να παραμελήσω προαιρετικές ζωτικές λειτουργίες (φαΐ, ύπνος, τουαλέτα, τέτοια ψιλοπράματα). Αν κάποια στιγμή μπείτε online και δεν με δείτε μέσα, στείλτε κανένα άνθρωπο στο σπίτι. Θα με βρει εύκολα, ή στον καναπέ θα έχω σωριαστεί, ή στην πολυθρόνα.

    Με το συγκεκριμένο παιχνίδι θα ξεκινήσω streaming επισήμως μου φαίνεται. Σημειώστε:
    Twitch is the world's leading video platform and community for gamers.

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • #3
      Πραγματικά η activision βρήκε τον τρόπο να βγάζει εύκολο χρήμα.Εχοντας λιώσει άπειρα το περιμένω πώς και πώς και από εδώ και πέρα ελπίζω και σε ένα remaster του crash bash

      Comment


      • #4








        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #5
          Από σήμερα και επισήμως εξαφανίζομαι από προσώπου Γης, rip. Όσοι θέλετε να με βρείτε, θα είμαι στα online leaderboards. Το πρώτο 10ωρο θα κάτσω να το ξεψαχνίσω, και αργότερα θα εξετάσω πολύ σοβαρά το streaming, αναλόγως με το αν θα βρω πληροφορίες που πιστεύω ότι θα ενδιαφέρουν κόσμο κλπ.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • #6

            Comment


            • #7
              Blue Fire (σαν να λέμε σούπερ ντούπερ τούρμπο) σε όοοοολη τη διάρκεια του Hot Air Skyway από την αφεντιά μου. Ξεπατώθηκα λίγο επειδή οι μηχανισμοί δεν είναι ακριβώς ίδιοι με το αυθεντικό, όμως του παίρνω τον αέρα σιγά σιγά




              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • #8
                Λεει τπτ σα παιχνιδι ή το παιζετε επειδη δεν ειχατε mario kart τοτε και νομιζατε οτι ειναι καλο;
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #9
                  Είναι remaster του παλιού με πίστες από τα επόμενα οπότε από υλικό είναι πιταρισμένο. Είναι κλώνος Diddy Kong Racing σε setup. To μόνο αρνητικό είναι οτι τρέχει στα 30 fps.

                  Comment


                  • #10
                    Κατ' εμέ, και πέρα από την πλάκα, η σειρά για τα cart της εποχής πάει CTR > Diddy Kong Racing > Mario Kart 64. Στο Mario Kart έχω ρίξει αρκετές δεκάδες ώρες, όμως το CTR αν το έκανες μάστερ, είχε πολύ μεγαλύτερους και πιο βαθείς μηχανισμούς. Κάτι που για να έρθουμε και στο remake, δεν κατάφεραν να αποδώσουν 1:1. Το παλιό ήταν έργο τέχνης, στο καινούργιο υπάρχουν και αρκετές προχειροδουλειές. Από την άλλη όμως, στο καινούργιο υπάρχει μηχανισμός που μπορείς να κρατήσεις το Blue Fire, κάτι που δεν γινόταν στο παλιό (τότε ονομαζόταν Ultimate Sacred Fire), το οποίο είναι μακράν ό,τι καλύτερο μπορούσε να συμβεί στο CTR. Χάρηκα πολύ, γι' αυτό και έλιωσα την πίστα με Blue Fire.

                    Γενικά, κάπου το έχασαν στην απόδοση των μηχανισμών, κάπου πρόσθεσαν, πέταξαν και ένα σωρό πίστες, παίκτες και customization, και γενικά σαν συνολικό αποτέλεσμα για εμένα που το έχω λιώσει και θεωρώ πως είμαι κομματάκι πιο απαιτητικός από τον πολύ κόσμο, είναι μπόμπα. Παίζει από 8/10 και πάνω. Το μόνο κακό είναι που οι νέοι μηχανισμοί πετσόκοψαν το Sewer Speedway, την καλύτερη πίστα του παλιού που τώρα δεν μπορείς να κουνηθείς, και πως η Activision το έχει στήσει έτσι ώστε να βασίζεται πολύ στα microtransactions στο Pit Stop, τα οποία θα προσθέσουν στο παιχνίδι αργότερα, αφού βγουν τα reviews που θα τους αποθεώνουν, σκουπίδια οι τύποι. Τέσπα, το καλό είναι πως είναι διακοσμητικά και δεν έχει αντίκτυπο στο gameplay, επομένως δεν τους δίνουμε φράγκο και είμαστε ωραίοι.
                    Last edited by Phantom Duck; 30-06-2019, 10:47 PM.

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • #11
                      Κύριοι, λίγο την προσοχή σας. Σήμερα βγήκε το Grand Prix, μία σειρά από δοκιμασίες που θα κρατήσουν κάνα μήνα, όπου μπορείς να ξεκλειδώσεις ήρωες, στολές, οχήματα κλπ. Οι περισσότεροι θα τελειώσουν αυτές τις δοκιμασίες μέσα στο χρονικό περιθώριο του ενός μήνα. Εγώ όμως επειδή δεν είμαι οι περισσότεροι, έκατσα και τα έβγαλα όλα σήμερα. Τελικά ήταν εφικτό (αν είσαι τίγκα καμμένος).


                      Θέση: 46/275.121


                      Πάω να κάνω ένα μπάνιο για να φύγουν οι καπνοί που βγαίνουν από τα αυτιά, να χαλαρώσουν τα τρεμάμενα ιδρωμένα χέρια και να ξεχαστεί το μυαλό από τους ήχους των μηχανών. Thanks for listening my TED talk.
                      Last edited by Phantom Duck; 04-07-2019, 01:14 AM.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #12
                        46ος παγκοσμίος ρε σκύλε?


                        Τώρα είδα την γραμμή από κάτω, παντοδύναμος!
                        Last edited by ChrisTop; 04-07-2019, 09:53 PM.

                        Comment


                        • #13
                          Εντάξει, αυτά είναι πόντοι που παίρνεις από δοκιμασίες, όχι τα κανονικά leaderboards. Τα αντικειμενικά σκορ θα είναι αυτά που θα βγουν στο τέλος του μήνα, όπου και θα είμαι πολύ πιο κάτω, επειδή πολλοί θα κάνουν τελικά όλες τις δοκιμασίες. Εγώ απλά τις έκανα day one, αυτό είναι το μεγαλύτερο επίτευγμα και όχι τόσο η θέση . Αν και στα κανονικά leaderboards, δεν υπάρχει κάποιο rank σύστημα, απλά όσο παίζεις, τόσο περισσότερους πόντους μαζεύεις, επομένως πρώτοι δεν είναι μόνο όσοι βγαίνουν πρώτοι, αλλά και αυτοί που λιώνουν 24/7. Όπως και να 'χει, έχω πάθει παράκρουση με το παιχνιδάκι, βλέπω στον ύπνο μου τι πρέπει να κάνω για να παίρνω σωστά συγκεκριμένες στροφές, έχω μάθει ένα σωρό glitch & bugs τα οποία δεν έχει νόημα επειδή τα patchάρουν αλλά βρίσκουμε άλλα, και γενικά περνάω μπόμπα, όνειρο ζωής αυτό το remake
                          Last edited by Phantom Duck; 04-07-2019, 10:39 PM.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment

                          Working...
                          X