Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cine - news

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine - news

    The Dark Knight

    --ΕDΙΤ--
    H WB κατέβασε από youtube το trailer, όμως μπορείτε να δείτε ένα οff screen footage εδώ:
    http://www.megaupload.com/?d=WNA0GDQ0
    http://www.sendspace.com/file/307fiv

    Why so serious?

    Trailer

    κλικ στην εικόνα

    2 νέα movie posters
    http://www.aintitcool.com/images2007...ightintbig.jpg
    http://www.judao.com.br/wp-content/uploads...utro_poster.jpg

    Indiana Jones IV

    Movie Poster

    κλικ στην εικόνα
    NDS themes

  • #2
    Δεν ξέρω για εσάς, εγώ μόλις είδα ότι ήρθε στη Θεσσαλονίκη το Persepolis και μου έπεσε το σαγόνι. Χτες τελειώσα και τον πρώτο τόμο του κομικ και σήμερα πάω να αγοράσω το δεύτερο και να βγάλω εισιτήριο.

    Επίσης, 20 Δεκεμβρίου είναι η πρεμιέρα του Blueberry Nights (Wong Kar Wai, με Natalie Portman - in love -, Rachel Weisz, Jude Law - άσχετο -). Βασικά σε κάποιες αίθουσες θα παιχτεί από τις 19 και παίζει να βρω πρόσκληση να πάω να το δω τότε (τα connet ). Τέλεια, χριστουγενιάτικη, κινηματογραφο-κατάσταση ^_^ .

    Comment


    • #3
      Προσπερνώ το ξέσπασμα κουλτούρας του Εvans -αν και το Persepolis ήθελα κι εγώ να το δώ αλλά το έπαιζε σε χάλια cinema...
      Eίδα το Cassandra's Dream του Woody Allen και ήταν αρκετά καλό.Μου έκαναν εντύπωση οι ερμηνείες των Farrell και McGregor,δεν τους περίμενα τόσο καλούς τους είχα συνηθίσει σε πιο blockbuster παραγωγές.Ειδικά ο Farrell απέδειξε πως το έχει.Με εξέπληξε ευχάριστα.Από κει και έπειτα κλασικές επιλογές σε μουσική και πλάνα,νευρωτική και νευρική ατμόσφαιρα σε σημεία και story requiemιστικο.Όλα καλά--->όλα τελικά καταρρέουν.Δε μου άρεσε το τέλος,πολύ κλισέ και αναμενόμενο και κάπου χαλάει,imo την συνολική καλή εντύπωση.Για εμένα σε καμμία περίπτωση δεν ήταν καλύτερα του Match Point.

      Μετά έιδα το Elizabeth:The Golden Age.Μετριότητα,ό,τι πρέπει για 11-1 που πήγα κινηματογράφο και ήθελα κάτι χαλαρωτικό.Λίγο τα μπαμ μπουμ στο τέλος με χάλασαν.Μπλάνσετ,Rush πολύ καλοί όπως πάντα,ο Clive Owen σε χλιαρά επίπεδα.Διεκπεραιωτική σκηνοθεσία,της λογικής άντε να τελιώνουμε,κακοί Ισπανοί καθολικοί-καλοί Προτεστάντες Άγγλοι.Είχε τις στιγμές του αλλά χλιαρό στο σύνολο.Προτιμηστε το πρώτο...

      Σκεφτόμουν να πάω να δω το 3d εφιάλτη των Χριστουγέννων αλλά θα προτιμήσω τη ζεστασιά του σαλονιού μου...Μου την έχει βαρέσει κάπου αυτή η υπερέκθεση της ταινίας,η οποία αρχικά είχε περάσει απαρατήρητη και τα studio Disney την είχαν σχεδόν αφορήσει αρχικά.Ρε πώς αλλάζουν οι καιροί κουκλάκια,τσάντες,κοσμήματα κτλ κτλ.Το αξίζει ωστόσο μιας και πρόκειται για πολύ καλή αλληγορία πάνω στο πνεύμα των γιορτών και το φαίνεσθαι.Θα συνιστουσα και τα Corpse Bride,Βatman Returns και Charlie's chocolate Factory.Εγώ αυτά θα δω πάντως μέσα στην εβδοάμαδα.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #4
        Αnother big fan of Tim Burton .

        Comment


        • #5
          18/01/2008: AVPR

          Μέχρι τότε, δεν υπάρχει ζωή.
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • #6
            Eγω ειδα και το American Gangster.
            Νταξει ο Washington σταθερη αξια,russel crow καλος αλλα απο κει και περα η ταινια ηταν ενα 2ωρο βασανιστηριο.Τραβηγμενες και πολυ αργες σκηνες,αργη εξελιξη κλπ.Σχεδον με πηρε ο υπνος.Καλα που ειχε και 5 λεπτα πιστολιδι προς το τελος(τα μονα λεπτα δρασης στη ταινια) και ξυπνησα λιγακι.

            Γενικα,πολυ βαρια και αργη ταινια (2μιση ωρες) και την περιμενα πιο "δυνατη" και εντονη διοτι περιμενα να δω μια ταινια στο κλασσικο υφος αυτων που ασχολουνται με μαφια/εμποριο ναρκωτικων κλπ αλλα τελικα επεσα εξω.
            Ευτυχως που την "νοικιασα",διοτι αν την εβλεπα και στο σινεμα ,μαλλον θα εκλαιγα τα λεφτακια μου διοτι να κοιμηθω μπορω και τσαμπα στο σπιτι μου

            Comment


            • #7
              Οι Capcom και Sony Pictures Entertainment Japan αποκάλυψαν ότι ξεκινούν την παραγωγή του Resident Evil: Degenaration, της πρώτης CG animated ταινίας που θα βασιστεί στο γνωστό action horror franchise...
              Δείτε μερικές ολοκαίνουριες εικόνες εδώ : http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=217450

              Comment


              • #8
                Εγώ πάλι, σε στιγμές καμενίλας και χαβαλέ, πήγα και είδα το Hitman. Το περίμενα άθλιο, μα τελικά αποδείχτηκε μια πολύ χαλαρωτική και σχετικά μουράτη περιπέτεια με πολύ πιστολίδι. Να προειδοποιήσω πάντως πως το στυλ δεν είναι "Silent assasin" αλλά "mass murderer". Έχει αρκετά καλή πλοκή για το είδος, συνεχή δράση, πάαααρα πολύ καλή μουσική, ενώ έχει πάρει και χρησιμοποιήσει αποτελεσματικά πολλά σημεία από το παιχνίδι. Κάποιες σκηνές δράσης είναι παρμένες από τις πίστες του παιχνιδιού, ο ηθοποιός περπατά όπως ακριβώς ο Agent 47 στο παιχνίδι, ενώ και το σενάριο είναι αρκετά πιστό. Οι κουλαμάρες, οι τρύπες και τα στάνταρ εφέ ήταν ελάχιστα, και υπήρχε ένας αναπάντεχος βαθμός ρεαλισμού. Μόνο μην περιμένετε κάτι παραπάνω από μια καλογυαλισμένη b - movie με σφαιράτη και μουράτη σκηνοθεσία, έναν όχι κλασσικό κεντρικό χαρακτήρα, και σίγουρα άνω του μετρίου ερμηνείες.

                Συνιστάται, και να ξέρετε ότι θα περάσετε ευχάριστα. Κατά τη γνώμη μου, η καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη ταινία βασισμένη σε video game, πέρα από προσωπικά κολλήματα τύπου Mortal Kombat (που ως γνωστόν είναι παραγωγής Βελγίου).
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • #9
                  Resident Evil: Degeneration trailer
                  http://youtube.com/watch?v=RIJfeaPjJrg

                  Comment


                  • #10
                    Εγώ είδα το Ορφανοτροφείο.

                    Μια χαρά ψυχολογικό...μεταφυσικό...περίεργες καταστάσεις....γενικά μια χαρά
                    Είχε ένα βασικό στοιχείο των θρίλλερ. Σε κράταγε όλη την ώρα χωρίς στιγμές κοιλιάς και ύπνου.

                    Ν απω το τέλος...να το πω...ε? να το πω?
                    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                    Comment


                    • #11
                      The Dark Knight HD Trailer
                      http://www.atasteforthetheatrical.co...ap/default.htm


                      joker .gif---> http://i17.tinypic.com/6t4neaq.gif
                      NDS themes

                      Comment


                      • #12
                        Πολύ τον πάω τον Jocker το νεότερο. Φαίνεται να 'χει μπει για καλά στο κλίμα :icon_twisted:
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          ε; Τι είναι αυτό, η συνέχεια απ΄το Batman Begins (που στο τέλος υπονοεί για τον Joker);

                          Comment


                          • #14
                            Yep. Παίζει και μια συνέντευξη κάπου στο internet με τον ηθοποιό που θα ενσαρκώσει τον Two-Face, λογικά στη 3η ταινία.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Den paw katholou to makeup tou, parola afta fenetai na einai TELEIOS gia Joker, etsi opws ton kserw apo ta comic (ontas megalos Joker fan), anypomonw giafth thn tainia.

                              Exei kaneis kati gia thn kainouria Indiana Jones tainia? Apoti fenetai o Dr jones exei kai mathith
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment

                              Working...
                              X