Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ελα στη θεση μας λιγο, σαν κονσολαδες εχουμε κανα ουσιαστικο επιχειρημα να προταξουμε; :p
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
      Την καλύτερη απάντηση την έδωσε ο Altair, ο οποίος με λίγες λέξεις περιέγραψε με έμμεσο τρόπο την μηδαμινή σημασία που έχουν αυτά που γράφετε παραπάνω (τα διάβασα και αποκόμισα ένα 0) μπροστά στην ψυχαγωγία του παίκτη ειδικά στην σήμερον ημέρα που ο μέσος καταναλώτης/χρήστης τρέχει και δεν φτάνει μέσα σε ένα 24ωρο. 30-60 καρέ, καλύτερα/χειρότερα specs, 1080p/4k ανάλυση και μπλα μπλα μπλα μπλα...βάλτε το παιχνίδι στο σύστημα που θέλετε και απολαύστε το. Τα υπόλοιπα είναι απόψεις που λίγο πολύ ξέρετε τι λένε γι' αυτές. Θα γεράσουμε και θα μιλάμε ακόμα για PC vs κονσόλες, αν δεν έχουν ενοποιηθεί όλα σε μία πλατφόρμα. Τότε βέβαια θα βρούμε άλλο χούι.

      Αν για εσενα εχουν μηδαμινη σημασια δεν χρειαζεται να διαβαζεις και να μηδενιζεις οσα γραφουμε. Για εμας μπορει να εχουν νοημα, για εσενα οχι. Σεβαστη και η δικια σου αποψη αλλα και αυτη να ξερεις ειναι στο ιδιο καλαθι με τις δικες μας. Και εμεις για παιχνιδια γραφουμε εδω μεσα.

      Comment


      • Θα γράφατε για παιχνίδια,αν είχατε παιχνίδια.

        Evans δε διαφωνώ στο να συζητάμε,αλλά να συζητάμε τα ίδια και τα ίδια με άτομα που ξέρεις την οπτική τους γωνία και ότι αυτή δεν αλλάζει,σόρρυ αλλά δε βρίσκω κάποιο νόημα.Και δεν είχα σκοπό να γράψω καν,αλλά κάποιος ανέφερε το όνομά μου,τύπου κάτσε να μπει,γι'αυτό κι έγραψα.Διαφορετικά δε θα έμπαινα καν στον κόπο.Ο λόγος απλός.Δεν έχω κάτι διαφορετικό να πω,από αυτά που λέω χρόνια τώρα.Διαβάζω ότι γράφεται εδώ μέσα από άτομα που σέβομαι την άποψή τους και αυτό είναι όλο.Διαβάζω βέβαια και απόψεις ατόμων που αν κάτσω να απαντήσω,θα αρχίσω να βρίζω,οπότε προτιμώ να απέχω.
        Last edited by Altair; 31-01-2017, 08:53 PM.
        Carpe diem

        Comment


        • Originally posted by Altair View Post
          Θα γράφατε για παιχνίδια,αν είχατε παιχνίδια.

          Evans δε διαφωνώ στο να συζητάμε,αλλά να συζητάμε τα ίδια και τα ίδια με άτομα που ξέρεις την οπτική τους γωνία και ότι αυτή δεν αλλάζει,σόρρυ αλλά δε βρίσκω κάποιο νόημα.Και δεν είχα σκοπό να γράψω καν,αλλά κάποιος ανέφερε το όνομά μου,τύπου κάτσε να μπει,γι'αυτό κι έγραψα.Διαφορετικά δε θα έμπαινα καν στον κόπο.Ο λόγος απλός.Δεν έχω κάτι διαφορετικό να πω,από αυτά που λέω χρόνια τώρα.Διαβάζω ότι γράφεται εδώ μέσα από άτομα που σέβομαι την άποψή τους και αυτό είναι όλο.Διαβάζω βέβαια και απόψεις ατόμων που αν κάτσω να απαντήσω,θα αρχίσω να βρίζω,οπότε προτιμώ να απέχω.
          για τον εαυτο σου μιλας?

          Comment


          • Ώπα, κάθε συζήτηση και καλή. Μπορεί να διαφωνούμε αλλά επιχειρήματα εγώ προσωπικά διάβασα και πολύ ωραία. Αν είναι να το κλείσουμε το φόρουμ επειδή λέμε απόψεις, και ξέρετε τι λένε γι' αυτές...

            Comment


            • Οι μόνοι που προκάλεσαν πάντως εδώ μέσα ήσασταν εσυ, Altair, και ο Ren. Τώρα η συζήτηση θα πάει στο πώς αυτό που εννοούσατε ήταν άλλο από αυτό που καταλάβανε οι άλλοι και πάει λέγοντας. Αυτό, όπως και περιττά σχόλια τύπου ποιος έχει και δεν έχει παιχνίδια, είναι ανούσιο.

              Άντε ας μη δώσουμε έκταση.

              Comment


              • Console wars με Συριζα...
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Πιο πολιτισμένα από ότι επι ΠΑΣΟΚ πάντως, πριν λίγα χρόνια θα είχε γίνει χαμός :Ρ .

                  Comment


                  • Δεν διάβασα όσα ειπώθηκαν προηγουμένως, το λέω ευθέως, θα καταθέσω απλώς τις δικές μου απόψεις.

                    Αρχικά να πω πως δεν υπάρχει πιο ηλίθια, παράλογη, άκυρη, άτοπη, ανόητη κτλ κτλ σύγκριση όσο αυτής της κονσόλας και των υπολογιστών. Οι πρώτες είναι απλά μηχανήματα που φτιάχτηκαν για έναν ορισμένο σκοπό ενώ οι υπολογιστές είναι πολυμηχανήματα που μπορούν να κάνουν τα πάντα και παρέχουν τη δυνατότητα να παίξουμε ΚΑΙ παιχνίδια.

                    Τώρα οι συζητήσεις για το ποια από τις δύο προτάσεις είναι καλύτερη για gaming απλά δεν έχουν νόημα για εμένα, ο καθένας ζυγίζει τα υπέρ και τα κατά που έχει η κάθε πλευρά και επιλέγει αναλόγως. Δεν υπάρχει ιδανική/ καλύτερη επιλογή αλλά αυτή που βολεύει καλύτερα τον καθένα. Το να προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι το μηχάνημά μας είναι καλύτερο ή/και έχει καλύτερα παιχνίδια είναι κάτι ανούσιο και δεν έχει νόημα.

                    Προσωπικά έχω παίξει πολλά pc games και ορισμένα από αυτά είναι και από τα αγαπημένα μου. Για εμένα το pc gaming δεν είναι το να παίζεις τα ίδια παιχνίδια που κυκλοφορούν και στις κονσόλες με καλύτερα γραφικά και υψηλότερο frame rate αλλά το να έχεις πρόσβαση σε games που εκδίδονται μόνο στο pc. Αναφέρομαι σε crpgs, adventures, simulations, turn based strategies, real time strategies κτλ κτλ. Τίτλοι όπως baldurs gate, might and magic, vampire the masquerade, civilization και icewind dale δηλαδή. Αυτές οι παιχνιδάρες είναι που προσδίδουν χαρακτήρα στο pc gaming και ΟΧΙ ο ανώτερεος τεχνικός τομέας που έχει γίνει καραμέλα.

                    Για να μην παρεξηγηθώ, δεν θεωρώ λάθος το να θέλει κανείς να βλέπει καλύτερα γραφικά. Το να δίνεται έμφαση όμως στον τεχνικό τομέα είναι, κάτι που γίνεται κατά κόρον (όχι εδώ μέσα απαραίτητα, γενικά μιλάω) και για αυτό τα λέω αυτά.

                    Τέλος, να πω ότι θεωρώ θετικότατο το γεγονός πως πολλά παιχνίδια που παραδοσιακά ήταν αποκλειστότητες των υπολογιστών κυκλοφορούν και στις κονσόλες έστω και με περιορισμούς στον τεχνικό τομέα. Αντί να χαρούμε που πλέον μπορούμε όλοι να έχουμε πρόσβαση σε όλες τις κατηγορίες games με την αγορά ενός μόνο μηχανήματος γκρινιάζουμε κιόλας.


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • Originally posted by Evans View Post
                      Οι μόνοι που προκάλεσαν πάντως εδώ μέσα ήσασταν εσυ, Altair, και ο Ren. Τώρα η συζήτηση θα πάει στο πώς αυτό που εννοούσατε ήταν άλλο από αυτό που καταλάβανε οι άλλοι και πάει λέγοντας. Αυτό, όπως και περιττά σχόλια τύπου ποιος έχει και δεν έχει παιχνίδια, είναι ανούσιο.

                      Άντε ας μη δώσουμε έκταση.
                      Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν. Έγραψα μια φράση με την οπτική μου γωνία,κάποιος την κατάλαβε,κάποιος άλλος όχι.

                      Επίσης αυτό που έγραψες ήταν προκλητικό.Εσύ στοχοποιείς χρήστες με το ποστ σου.Όχι εμείς.
                      Last edited by Altair; 31-01-2017, 10:23 PM.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Originally posted by Altair View Post
                        Θα γράφατε για παιχνίδια,αν είχατε παιχνίδια.
                        Που βρισκω παιχνιδια???, θελω παιχνιδιααααα plz πειτε μου συντομα θελω να παιξω κατι για να απανταω και εγω "δεν με νοιαζουν αυτα που λετε, γεια σας παω να παιξω το Χ παιχνιδι"

                        Αλλα δεν εχω παιχνιδια..

                        Comment


                        • Originally posted by i have no equal View Post
                          που βρισκω παιχνιδια???, θελω παιχνιδιααααα plz πειτε μου συντομα θελω να παιξω κατι για να απανταω και εγω "δεν με νοιαζουν αυτα που λετε, γεια σας παω να παιξω το χ παιχνιδι"

                          αλλα δεν εχω παιχνιδια..
                          έχεις ps4,άρα έχεις και παιχνίδια.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Instructions unclear, δεν βλεπω παιχνίδια στο ps4 μου..

                            Comment


                            • Instructions unclear, δεν βλεπω παιχνίδια στο ps4 μου..
                              Final Fantasy 15's first two big DLC episodes have been dated, with musclebound hunk Gladiolus leading the charge with …


                              Πρεπει να περιμενουμε μεχρι τον Μαρτιο χαχαχαχαχαχ

                              Comment


                              • Originally posted by nooto View Post
                                http://www.eurogamer.net/articles/20...episodes-dated

                                Πρεπει να περιμενουμε μεχρι τον Μαρτιο χαχαχαχαχαχ
                                OBJECTION

                                11.07.2017 το Zodiac Age

                                The rest is trivial.

                                Comment

                                Working...
                                X