Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lost [Spoilers!]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Κανονικα αν ειναι να μπαινουν spoilers χωρις tags τοτε βαλε μια προειδοποιηση στο τιτλο του topic.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #17
      Originally posted by Raphael View Post
      Κοίταξε, ο Locke απο την αρχή, όσο λυπηρό και αν είναι, ήταν ανδρείκελο. Ο MIB είχε προβλέψει καιρό πριν το σχέδιο του, αυτό το 'παραθυράκι' που χρειαζόταν. Έδωσε την εντύπωση στον Locke οτι ήταν ιδιαίτερος και τον χρησιμοποίησε.
      Επίσης είναι δεδομένο πως δε μπορούσε ο ίδιος να σκοτώσει τον Jacob. Γι'αυτό προσποιήθηκε το Locke, και ο Ben ήταν το κατάλληλο θύμα αφού είναι που είναι ψυχανώμαλος, είχε και απωθημένα με τον Jacob.
      Το σίγουρο είναι πως ο MIB δεν είναι μόνο κακό και ο Jacob δεν είναι μόνο καλό. Υπάρχει και άλλη πλευρά, την οποία θα δούμε. Μη ξεχνάς πως ο Jacob έκανε κάποια όχι και τόσο καλά πράγματα. Εξ'αιτίας του σκοτώθηκε η γυναίκα του Sayid π.χ. Σίγουρα ο MIB θα έχει κάτι να πει.
      Όπως και να'χει, το παράλληλο σύμπαν ήταν μία απίστευτη αφηγηματική εφεύρεση και πρόκειται να δούμε συνταρακτικά πράγματα απο αυτό.
      Ο Terry O'Quin, ο ηθοποιός του Locke, είναι φοβερός. Πολλές φορές κοιτάζω το διάλογο του με τον Ben στο τελευταίο επεισόδιο και ανατριχιάζω.



      Δε νομίζω...Θα δείξει, αλλα δε το πιστεύω.
       

      Δεν διαφωνώ σε τίποτα με αυτά που λες. Ειδικά στο κακό-καλό. Το σόου θέλει να δείξει τον MIB σαν κακό, αλλά ίσως ο Jacob να είναι ο πραγματικός ''κακός''.
      Τώρα όσον αφορά την θεωρία μου ότι ο ΜΙΒ μπορεί να παίρνει την μορφή μόνο αυτών που πεθάναν εκτός νησιού μόλις θυμήθηκα ότι πήρε και την μορφή της Αλεξ που πέθανε στο νησί οπότε ίσως και να είναι λάθος.

      Για τον Terry O'Quin δεν το συζητάμε. Ο άνθρωπας έπρεπε να παίρνει κάθε χρόνο το emmy. Θεότητα και με το καλύτερο χαμόγελο ever.

      Comment


      • #18
        ...Δε θα το πιστέψεις.

        Originally posted by Lostpedia
        Irish-American actor Terrance "Terry" O'Quinn (born Terrance Quinn) was born and raised in Michigan. He attended Central Michigan University and the University of Iowa.
        Tέρενς Κουίκ ξερω'γω...:p

        με το καλύτερο χαμόγελο ever.


        x2

        ΥΓ: Δε χρειάζονται spoiler tags εδώ.

        Comment


        • #19
          Για τους others others πιστεύω ότι απλώς είναι το team των others που φυλάει το temple.
          Αν και υπάρχει περίπτωση να τους συνδέσουν με τους ψιθύρους που ακούγονται στο δάσος. Αν θυμάσαι όταν αρπάξαν τον Σαγίντ και τους άλλους στο temple ακούστηκαν οι κλασικοί ψίθυροι που ακούγονταν στο δάσος.

          Comment


          • #20
            Δυο ερωτήματα για το flash sideways ή παράλληλο σύμπαν:
            Σ' αυτό o Jack φαίνεται σαν να γνωρίζει τους άλλους από το αεροπλάνο ενώ αυτοί όχι?Γιατί γίνεται αυτό?Επίσης στο αεροπλάνο δεν ήταν ο desmond ενώ σε αυτό είναι.Πώς εξηγείται αυτό?
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • #21
              Γιατί γίνεται αυτό?


              Το Desmond φάνηκε να γνωρίζει απλά. Επειδή τον είχε συναντήσει, λογικά.

              Ο Desmond είναι στο αεροπλάνο απλά επειδή δεν υπάρχει νησί πια. Και έτσι βρέθηκε στη πτήση. Δε ξέρουμε γιατί. Και δε ξέρουμε που πήγε μετά.

              Comment


              • #22
                ο μουσιας μπορει να μπει σε καθε νεκρο που δεν εχει ταφει, ειναι αποδεδειγμενο

                Comment


                • #23
                  Αν θάψουνε τον Locke;

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Peripterapper View Post
                    ο μουσιας μπορει να μπει σε καθε νεκρο που δεν εχει ταφει, ειναι αποδεδειγμενο
                    Ναι αλλά την Αλεξ δεν την θάψανε;
                    Δεν πολυθυμάμαι αλλά νομίζω ναι.

                    Comment


                    • #25
                      Δεν είναι ακριβώς αποδεδειγμένο, είναι μία καλή θεωρία όμως.

                      Comment


                      • #26
                        Όχι ο Jack φάνηκε να γνωρίζει και τους υπόλοιπους στο flash sideways.Εμένα μου φαίνεται ότι σαν να τους ήξερε από κάποια άλλη ζωή αυτή που τους γνώρισε στο νησί.Ο Desmond πιστεύω θα μας εκπλήξει σε αυτή τη season για άλλη μια φορά.Θα είναι ο συνδετικός κρίκος ανάμεσα στα παράλληλα σύμπαντα.
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • #27
                          ρε ψηλε ο τζακ του αεροπλανου δεν ξερει κανεναν,το ντεσμοντ μπορει να τον θυμαται απο παλια στο γηπεδο που ετρεχαν,

                          Comment


                          • #28
                            Eμένα μου έδινε την εντύπωση σε κάθε έναν που έβλεπε ότι τον θυμόταν.Σίγουρα μόνο στο des το είπε αλλά μου φάνηκε σαν να ζούσε ένα είδος dejavu.
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • #29
                              Δε σε παρεξηγώ, ο Jack πάντα είχε αυτό το ζαβό ύφος.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by paixtis View Post
                                Eμένα μου έδινε την εντύπωση σε κάθε έναν που έβλεπε ότι τον θυμόταν.Σίγουρα μόνο στο des το είπε αλλά μου φάνηκε σαν να ζούσε ένα είδος dejavu.
                                Όλα είναι πιθανά paixti. Ακόμα αρχή της σεζον είναι.

                                Το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι:

                                1) το πόσο διαφορετικές θα ήταν οι ζωές τους αν δεν έπεφτε το αεροπλάνο (και αυτό πιστεύω είναι που κυρίως θέλουν να δείξουν με αυτό το παράλληλο σύμπαν).
                                Ο Λοκ σε αναπηρικό καροτσάκι, δύσμοιρος και μόνος, Ο Τσάρλι πρεζάκι του κερατά, η Ρόουζ και ο Μπερνάρντ ερωτευμένοι αλλά όχι για πολύ λόγω του καρκίνου και φυσικά η Κέητ αιώνια φυγάς.

                                2) Το πόσο τραγικός χαρακτήρας είναι αυτός ο Λοκ αν το καλοσκεφτείς. Μια ζωή μόνος, δυστυχισμένος, βρίσκει τον πατέρα του που του κλέβει το νεφρό, χάνει την γυναίκα του λόγω εμμονής με τον πατέρα του, ο πατέρας του τον πετάει από το παράθυρο, μένει παράλυτος και όταν πέφτει στο νησί και νοιώθει ότι επιτέλους έχει έναν σκοπό αποδεικνύεται (αν δεν αλλάξει κάτι) ότι όλα ήταν ένα κόλπο για να χρησιμοποηθεί το σώμα του ως δοχείο.
                                Ειδικά αυτό που είπε ο ΜΙΒ στον Μπεν, ότι η τελευταία σκέψη του Λοκ πριν πεθάνει ήταν ''δεν καταλαβαίνω'' και αν αυτό είναι ότι πιο λυπηρό έχει ακούσει ποτέ εμένα με διέλυσε.

                                3) Τι γυναικάρα είναι αυτή η Κέιτ, ειδικά όταν φοράει αυτά τα ταγιεράκια.

                                Comment

                                Working...
                                X