Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Mario Galaxy 2 - ɹǝʌǝɹoɟ ǝɥʇ ɟo ǝɯɐƃ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Απ' τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει το SMG. Μου έδωσε την αίσθηση της τελειότητας, της πληρότητας.
    Περισσότερα τέτοια παιχνίδια θέλει η Ninty ρε γαμώτο..

    Comment


    • #17
      Οι πηγες μου για αλλη μια φορα ηταν εγκυρες, το gamers odyssey πρωτο διαθετει πληροφοριες για το story του παιχνιδιου:
      The latest Super Mario Galaxy 2 pics came from Famitsu, and those pages featured both a note from Peach to Mario, as well as a story summary. Now we have those tidbits translated.
      Peach's Invite:
      Dear Mario,
      Do you fancy watching the shooting stars, whilst eating cake?
      I'll be waiting at the castle.
      Peach.
      Στοιχημα οτι το cake ειναι ψεμα...

      Επισης:
      Story summary
      'This is one more stardust fairytale. Only once in a hundred years does stardust fall on the mushroom kingdom. As such, Peach invites Mario to the castle to watch. On his way over, Mario spots a mysterious light. He cautiously approaches it, and finds... a small, lost baby star. The star - 'Baby Chico' - follows Mario to the castle, but what is waiting for them there is...'
      It appears that Baby Chico can use a spin attack to take out enemies, so the little guy should be quite helpful.
      Huge spoilers, I know, σας χαλασα ολη τη διασκεδαση τωρα.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #18
        Κάστρο; ΚΑΣΤΡΟ; T3H ULTIMATE HUB RETURNS?

        ΟΚ η Ν έθεσε τον πηχη άπειρα πιο ψηλά από το Θεό, θέλω το τέλειο, απλά.

        Comment


        • #19
          Evans ειλικρινα δε μ' αρεσει καθολου που το λεω αλλα οχι μονο καστρο αλλα ουτε hub δεν υπαρχει στο Galaxy 2.
          Μονο ενα navigation αναμεσα στις πιστες.


          Και δεν ειναι μονο η εικονα, υπαρχει και σχετικη δηλωση. Πιθανον το καστρο να ειναι απλα μερος της εισαγωγης και μονο.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #20
            Kαλά γιατί το κάνουν τόσο λάθος; Ρε γμτ είμαι ο μόνος που θέλει ένα επικό hub όπως του SM 64; Το θεωρώ τελείως προφανές μάλλον .

            Comment


            • #21
              Κι εγώ μαζί σου είμαι.

              Ένα σωστά δομημένο, ουσιώδες και επιβλητικό hub μετράει πάρα πολύ. Το κάστρο στο Super Mario 64 ήταν αριστουργηματικά δομημένο σε όλους τους τομείς. Από τον σχεδιασμό καθεαυτό, μέχρι το concept της παρουσίασης των επιπέδων. Μάλλον η Nintendo υπέκυψε στις φωνές για μεγαλύτερη αμεσότητα και απεγκλωβισμό του pacing.
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • #22
                Οντως το καστρο στο 64 τα σπαγε. Στο SMG ηταν απλα για να υπαρχει, μου ειχε φανει υπερβολικα αδιαφορο.
                Η παραλειψη του στο SMG2 ακουγεται σαν πισωγυρισμα, αλλα οκ τι να πω, ας ειναι το υπολοιπο παιχνιδι καλο και δε θα τα χαλασουμε εκει.
                Αλλωστε στο SMG σχεδον σε καθε αστερι αλλαζε ελαφρως η πιστα και γινοταν καπως γραμμικο, σε αντιθεση με το 64 που ηταν πιο ανοικτο και ελευθερο απο καθε αποψη.

                Comment


                • #23
                  Αντε να φτιαξουμε λιγο το κλιμα με μερικα scans





                  EDIT

                  neogaf approves these scans
                  Random gaf member #1
                  Just seen the scans, this pretty much sums up my reaction:

                  Random gaf member #2
                  I'll admit I've been a little bit lukewarm about this one, but seeing those scans has made me a believer.

                  HYPE
                  Random gaf member #3
                  I can't believe how fun this game looks. They really went crazy with the design this time.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #24
                    Πω πω, το σημείο που το γυρνάει σε κλασικής αισθητικής 2D Mario τα σπάει.
                    Είδα επίσης ότι σε ένα screen ο Mario είναι χωρίς καπέλο, απαιτώ να είναι δουλειά του εκνευριστικού γύπα από το 64.

                    Αγαπάμε γύπα 64.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • #25
                      Δες καλυτερα, το καπελο ειναι πανω απο το κεφαλι του Mario, το κραταει το Luma. Τα scans αυτα ειναι εμφανως απο την εισαγωγη, καποια μλκ εχει γινει και ο Mario βρισκεται σε ενα πλανητη, συναντα το ασπρο Luma επειτα το μωβ κι επειτα του δειχνουν το πλοιο-πλανητης-κεφαλι mario με το οποιο θα πανε να βρουν τη πριγκιπισσα - ναι ολα αυτα τα καταλαβα απο τις εικονες, μιλαμε για σεναριο με βαθος.

                      Προσωπικα ο γυπας μου την εσπαγε απιστευτα αλλα θελω καποια στιγμη να δω να επιστρεφουν ολοι οι παλιοι χαρακτηρες απο τα mario.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #26
                        Πωωωωωω διάολe τι βλέπουν τα ματάκια μου!
                        Ακυρo το red dead redemption.
                        I attack sharks
                        when i smell them bleed
                        I dont go swimming
                        water just wants to be around me.

                        Comment


                        • #27
                          Στο Ιαπωνικο site εγινε update με μερικα κλιπακια και καποιος τα ανεβασε ολα μαζι στο Youtube
                          Enjoy
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #28
                            Κι αλλο Power Up εγινε γνωστο χωρις ομως να το χουμε δει ακομη σε λειτουργια:
                            Cloud Mario!!!



                            Απ' οτι βλεπω προσπαθουν πραγματικα να βαλουν πολλα νεα πραγματα στο game ωστε να δικαιολογησουν το Sequel κι οχι να ειναι απλα ενα Galaxy 1.5.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #29
                              Άψογος ο Cloud Mario!
                              Πότε κυκλοφορεί Ευρώπη είπαμε;

                              Comment


                              • #30
                                11 Ιουνίου

                                Comment

                                Working...
                                X