Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamers Odyssey στο YouTube

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Καλοτάξιδο λοιπόν!

    Οι moderators θα συνεννοηθούμε για το ποιοί και πώς θα αναλάβουν το κανάλι. Είμαστε ανοιχτοί σε εκδηλώσεις ενδιαφέροντος, όπως ο Somari, αλλα τα τυπικά θα τα ανακοινώσουμε όταν κατασταλάξουμε.

    Εσείς μπορείτε να αρχίσετε να μαζεύετε υλικό.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #32
      Xreiazomaste Logo kai fondo, epilkste ena.

      Somari esy pousai kalos sto photoshop kane ena logo Gamers Odyssey na to valoume avatar kai ena fondo pou na grafei Gamers-Odyssey deksia kai aristera.

      Otan ginei afto, tha hthela na mathw me poio tropo dhmosievoume videos gia na vgalw ta dika mou.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #33
        Prin viasteite gia na anevasete...

        Endiafereste na ta kopsoume se katrigories? Reviews, klp... kai na ftriakso ena intro-logo gia tin kathe katigoria?
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • #34
          Αυτό με τα Intro στα video με προβλημάτιζε κι εμένα. Σε αυτό που έχω φτιάξει, έχω βάλει ένα αλλά δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο.

          Όσον αφορά το λογότυπο πάντως, φοβερή σύμπτωση, καθώς βρήκα πριν λίγες μέρες σε έναν φορητό σκληρό κάποια ξεχασμένα πράγματα, συμπεριλαμβανομένων κάτι λογοτύπων που είχα κάνει σε beta μορφή για την περίοδο που κάναμε τον διαγωνισμό.


          Αν σας αρέσει, ας το χρησιμοποιήσουμε.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • #35
            Παρα πολυ καλο, το χαλαει νομιζω λιγο το μαυρο ορθογωνιο οπως ξεφευγει αρκετα αριστερα και κατω.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #36
              Δεν είναι άσχημο, θυμίζει και youtube.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #37
                Πολυ καλο logo Loggo (shit omg what did I just say)...
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • #38
                  Prepei na kanete kai ena tetragwno gia na mpei avatar.
                  To makrosteno mporei na mpei kai allou.

                  Oson afora tis eisagwges twn video, entaksei oson afora ta apo edw kai pera videos, ti ginetai me ta hdh anevasmena?

                  Eideika afta pou eixa kanei egw gia FF exoun hdh eisagwgh.
                  Xwria pou to Castlevania review einai arkivws mesa sta oria xronou tou Youtube...
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Ramparter View Post
                    Παρα πολυ καλο, το χαλαει νομιζω λιγο το μαυρο ορθογωνιο οπως ξεφευγει αρκετα αριστερα και κατω.
                    Ναι ήτανε πάνω στη τρέλα της έκφρασης, βέβαια προσωπικά μου ψιλοαρέσει που φεύγει, αλλά OK. Όποιος θέλει να κάνει μικροαλλαγές ας τις κάνει ελεύθερα (το έχω και σε μεγαλύτερη ανάλυση). Μεγάλες αλλαγές πάντως δε μπορώ να κάνω, γιατί τόσα χρόνια μετά δεν έχω ούτε το πρόγραμμα (Corel), ούτε τις γραμματοσειρές, ούτε τίποτα.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • #40
                      Kαταρχάς, εξαιρετικό λογότυπο. Απλό, όμορφο, χωρίς υπερβολές όπως ακριβώς πρέπει να είναι.

                      Πολύ καλή ιδέα επίσης, πριν από κάθε video να υπάρχει μία screen με αυτό και να λέει κάτι σαν brought you by Gamers-Odyssey.com.

                      Κακά τα ψέματα, το youtube αποτελεί μία εξαιρετική διαφήμιση πόσο μάλλον όταν το γεμίζουμε με ενδιαφέροντα videos.

                      O Somari πρότεινε κάτι πολύ σημαντικό :
                      Endiafereste na ta kopsoume se katrigories? Reviews, klp... kai na ftriakso ena intro-logo gia tin kathe katigoria?
                      και νομίζω πρέπει να γίνει έτσι γιατί πχ στο δικό μου κανάλι έχω 115 videos τα οποία είναι gameplays, trailers κτλ κτλ ανακατεμένα-αλλαλούμ.

                      Τέλος, ευχαριστώ που είμαι στα υπόψιν αλλά δυστυχώς έχω το blog, το youtube μου, το saturn site και μάλλον θα ανοίξω ένα Blog Για να έχω οργανωμένα τα game uploads μου οπότε θα μου είναι λίγο δύσκολο να έχω και το κανάλι του odyssey στη διαχείριση μου.

                      Πάντως καλό είναι να ορίσετε συγκεκριμένα άτομα στη διαχείριση του και κατόπιν συνενόησης να μας δίνουν την άδεια να ανεβάσουμε videos στο κανάλι.

                      Εγώ προσωπικά θα μπορούσα να συνεισφέρω με retro trailers που έχω στο αρχείο μου για παλιά κλασσικά και μη παιχνίδια.
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • #41
                        Θα κοιτάξω να δω πως μπορώ να τα κόψω σε κατηγορίες στο youtube όπως πχ το κάνουν στο CH channel.Αλλιώς playlists.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #42
                          Λοιπόν, έκοψα λιγάκι το ορθογώνιο και πειραματίστηκα πάνω σε ένα εικαστικό για το φόντο του channel.













                          Somari, πες κάνα hint για να μη λαγκάρει πολύ το video που κάνω στο Movie Maker. Σε ένα από τα video που φτιάχνω, υπάρχουν σημεία που γίνεται πολύ εκνευριστικό (ειδικά σε κάποια transitions). Όταν κάνω preview μέσα στο Movie Maker είναι ok, όταν όμως δοκιμάζω να τρέξω το σωσμένο αρχείο, λαγκάρει.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • #43
                            Δε καταλαβα το νοημα να βαλεις το logo δυο φορες, μετα προσεξα οτι ειναι 2 διαφορετικες εικονες, αφησε και κανενα κενο ρε
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Loggo View Post
                              Somari, πες κάνα hint για να μη λαγκάρει πολύ το video που κάνω στο Movie Maker. Σε ένα από τα video που φτιάχνω, υπάρχουν σημεία που γίνεται πολύ εκνευριστικό (ειδικά σε κάποια transitions). Όταν κάνω preview μέσα στο Movie Maker είναι ok, όταν όμως δοκιμάζω να τρέξω το σωσμένο αρχείο λαγκάρει.

                              99% είναι ο υπολογιστής σου,του έχεις δώσει μεγάλη ανάλυση.
                              Για δοκίμασε να το κωδικοποιήσεις σε "1.0 mbps".

                              Αλλιώς δοκίμα να το ανεβάσεις εσυτσωλήνας, 99% θα φτιάξει.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • #45
                                Λοιπόν, ανέβασα ένα preview (Top-20 NES games) για δες πως πάει το video, ειδικά σε κάποια σημεία λαγκάρει πολύ.

                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X