Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamers Odyssey Radio

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gamers Odyssey Radio

    Παρασκευή 12/3, ώρα 20:00 δοκιμαστική εκπομπή. Όσοι πιστοί...
    Link http://gamersodyssey.listen2myradio.com/

    * Είναι απλά δοκιμή για να δούμε κάποια πράγματα και για να έχετε μία εικόνα του τι μπορεί να γίνει πάνω κάτω ώστε να δώσετε ιδέες.

  • #2
    Mporoume na paroume meros kai emeis, h einai kati pou kanonizetes eseis?
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #3
      Όπως είπα και στο πάνω ποστ, το αυριανό δεν είναι τίποτα επίσημο και θα είμαι μόνος μου. Στο αν είναι δυνατό να υπάρξει φωνή και από άλλους μέσω Internet για το συγκεκριμένο, θα το δούμε στην πορεία (αν υπάρξει πορεία κιόλας).

      Comment


      • #4
        E nai afto thelw na mathw poio poly.
        An kati tetoio einai dynaton tha exei poly fash.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #5
          Τέλειωσε η πρώτη δοκιμαστική εκπομπή. Νομίζω όλα πήγαν καλά τουλάχιστον σε ότι έχει να κάνει με το τεχνικό μέρος. Αν πιστεύετε ότι αξίζει να συνεχίσει κάτι τέτοιο κάντε κριτική, δώστε προτάσεις και ιδέες για το τι άλλο μπορεί να γίνει.

          Σήμερα το πρόγραμμα κύλησε κυρίως με μουσική (παίξαμε από sonic μέχρι metal gear και από mario techno remix μέχρι god of war) λόγω του ότι ήμουν μόνος μου. Όσες παραγγελιές είδα στο chatbox ικανοποιήθηκαν. Επίσης το μενού είχε κάτι από Τζούλια (πιστεύω καταλαβαίνετε ποιος ζήτησε να γίνει η συγκεκριμένη αναφορά) και Γκαλίνοβιτς...

          Η μπάλα σε εσάς (που θα έλεγε και ο Titus).

          Comment


          • #6
            Ελειπα και δεν ακουσα τιποτα, κατι μου λεει οτι κανεις δεν μπηκε στο κοπο...
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #7
              Μπορεί να γίνει κάποιου είδους συνομιλία και να μεταδοθεί ως τέτοια εκπομπή;

              Comment


              • #8
                Πω κι εγώ τώρα το είδα και το έχασα!
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Πολύ ωραίο το ραδιόφωνο.

                  Σε κάποια φάση διέκρινα ένα lag στο description του επόμενου κομματιού. Καλό είναι να βάλεις ένα description να ξέρουμε ποίο κομμάτι έρχεται μετά.

                  Ακόμα καλύτερο θα είναι να ξεφορτωθείς τις διαφημιστικές βλακείες που ήταν στο site μέσα. Και ακόμα πολύ καλύτερα θα ήταν να έβαζες το ραδιόφωνο στο site του gamers-odyssey και μάλιστα πάνω από το chat room. ;) Το έχουν κάνει τόσα sites αυτό ως και το pressure-radio.co.uk.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by TannoSake View Post
                    Ακόμα καλύτερο θα είναι να ξεφορτωθείς τις διαφημιστικές βλακείες που ήταν στο site μέσα.
                    Δεν ηταν δικο του το site για να βγαλει τις διαφημισεις. Πραγματι ομως θα ηταν καλα αν μπορουσε να γινει η δουλεια μεσα στο gamers odyssey. Αλλωστε εχουμε server.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • #11
                      μου άρεσε πάρα πολύ, γνώμη μου είναι κάθε φορά να σχολιάζεται και απο ένα τόπικ, ώστε να υπάρχει και κάποιο βασικό θέμα, επίσης όχι τόσο μουσική πρώτον αλλά και να συμμετέχουν δύο άτομα ώστε να αναπτύσσεται διάλογος.

                      Comment


                      • #12
                        αλλά και να συμμετέχουν δύο άτομα ώστε να αναπτύσσεται διάλογος.


                        Ναι, έχω φάει το κόσμο να γράφω posts ή στο chatbox αλλά κανείς ποτέ δε μπαίνει στο κόπο να απαντήσει. Ίσως όλοι είναι απασχολημένοι με το εισαγωγικό βιντεάκι...

                        Comment


                        • #13
                          As ksekinhsoume me ta xeiropiasta pragmata prwta kai meta pame se kati poio fantastiko
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #14
                            Μπα, εγώ ονομάζω χειροπιαστό το να γίνει κάτι τέτοιο γιατί θα' χει πολύ φάση.
                            Όλο αυτό με τα logos απλά το ονομάζω ανόητη αργοπορία.

                            Comment


                            • #15
                              Όχι και έτσι ρε Raph. Τα παιδιά αρκεί που ασχολούνται, σιγά μην τους βάλουμε και deadline.
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment

                              Working...
                              X