Announcement

Collapse
No announcement yet.

YouTube Channel: New Upload

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61


    Άψογος απλά, κάνει μπαμ ότι το παιχνίδι το έχεις κάνει master. Βγάλε και άλλα videos από άλλα Sonic .

    Comment


    • #62
      Re na kano video-strategy pos na pareis super sonic apo tin proti zone? poio programma evales gia record?
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • #63
        Originally posted by Evans View Post


        Άψογος απλά, κάνει μπαμ ότι το παιχνίδι το έχεις κάνει master. Βγάλε και άλλα videos από άλλα Sonic .
        Thanks!

        Μπορεί να κάνω κάποια στιγμή, απλά διάλεξα το πρώτο Sonic αφενός γιατί είναι, με διαφορά, το αγαπημένο μου, αφετέρου γιατί το ξέρω καλυτέρα από τα υπόλοιπα.

        Ψήνομαι πάντως για δυο runs στη Metropolis και τη Flying Battery.


        Νίκο, χρησιμοποίησα την ειδική έκδοση του Gens emulator, γνωστή ως Gens Recording.


        Δε ξέρω τι απόδοση έχουν τα FRAPS και HyperCam σε PC games, αλλά όσες φορές προσπάθησα να κανω record από emulators το αποτέλεσμα δεν ήταν καλό. Αν πας να κάνεις record σώσε το recording στον δεύτερο σκληρό, αν έχεις, και βαλε τον emulator σε High Priority. Άμα χρειαστείς κάτι, ρώτα.

        Btw, έκατσα χθες μια ωρίτσα και έβγαλα το play through του Sub-Terrania, θα ανέβει σύντομα.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • #64
          A thanks, tha to tsekaro!
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #65
            To recorder pou exei panw tou to SNES9X vgazei arista recordings ean endiaferetai kapoios na grapsei SNES game.
            Twra gia Sega emulators den eimai sigouros.

            Egw exw skopo na kanw "Let's play" tou Castlevania SOTN syntoma.
            Aplws perimenw na erthei enas filos me ton opoio exoume liwsei to paixnidi wste na ginontai kai wraia sxolia.

            A! mia anakoinwsh pou hrthe sto youtube channel kai ksexasa na sas enhmerwsw einai oti pleon mporoume na anevazoume videos ews kai 16 lepta.
            Exete to ypopshn sas.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #66
              Έλεγα να κάνω review για τον συγκεκριμένο τίτλο αλλά τελικά ανέβασα το playthrough στο YouTube.

              Κατά τη γνώμη μου, το Sub-Terrania είναι μια εξαιρετική περίπτωση shooter. Φθάνω μάλιστα στο σημείο να το χαρακτηρίσω ως ένα από τα κορυφαία της γενιάς των 16bit. Ασχολήθηκα για πρώτη φορά με το παιχνίδι πριν ενάμισι χρόνο περίπου, στα πλαίσια του όλου εγχειρήματος με τα Top-20 videos που ήθελα να φτιάξω. Πραγματικά βρήκα το Sub-Terrania μια από τις πλέον εντυπωσιακές περιπτώσεις.

              Θα έλεγα ότι το παιχνίδι «χαντακώνεται» κυρίως από δυο παράγοντες. Πρώτα απ’ όλα, από την επικής δυσκολίας καμπή μάθησής του που, δυστυχώς, αποτρέπει τον περισσότερο κόσμο από το να ασχοληθεί με το παιχνίδι. Και, φυσικά, από τους περιορισμούς του τραγικού εκείνου 3 button controller του Mega Drive, εκείνου το Batarang που δεν έπρεπε να βγει ποτέ.

              Το αφήνω εδώ, μήπως και γράψω τελικά αυτό το review κάποια στιγμή. Προς το παρόν, ιδού ένας από τους τελευταίους, δυστυχώς, τίτλους της σχολής των Gravity Shooters που κυκλοφόρησαν σε κονσόλα.





              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • #67
                Good Job!
                Phres fora!
                Perilamvanei tipote allo to programma?
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #68
                  Για τώρα δε νομίζω, εκτός αν ανεβάσω κανένα run σε κάποιο άλλο Sonic. Θα ήθελα να ανεβάσω και κάτι από Super Nintendo ή NES. Για πες που το έχεις ψάξει περισσότερο, με τον SNES9X, πως βγάζω video σε 4:3 ratio, όταν κάνω recording μου το βγάζει στο native του emulator, σε 8:7 δηλαδή.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • #69
                    Θα έλεγα ότι το παιχνίδι «χαντακώνεται» κυρίως από δυο παράγοντες. Πρώτα απ’ όλα, από την επικής δυσκολίας καμπή μάθησής του που, δυστυχώς, αποτρέπει τον περισσότερο κόσμο από το να ασχοληθεί με το παιχνίδι.
                    Αυτό ακριβώς. Είσαι ημίθεος πάντως. Εγώ κόλλησα στη 2η stage μετά απο αρκετές προσπάθειες όταν το είχα δοκιμάσει τότε που είχες βγάλει το Τop 20. Ϊσως του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία αν και με μπέρδεψε αρκετά. Σε παρόμοι στυλ πάντως τσέκαρε το PixeJunk Shooter αν μπορείς.

                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • #70
                      To PixelJunk Shooter το έχω τερματίσει 100% και είναι ένα όντως πολύ διασκεδαστικό παιχνίδι, από ότι φαίνεται πατάει στα πρότυπα του Sub Terrania, αλλά η λογική του σε κάποια σημεία μου φάνηκε ελαφρώς διαφορετική. Αρκετά πιο generic μηχανισμοί για μάχη, ενώ δίνει ιδιαίτερη βαρύτητα στα στοιχεία του περιβάλλοντος και σε κάποιες απλούς γρίφους. Αν πάρεις PS3 νομίζω ότι πρέπει να το παρεις αμέσως, σε γενικές γραμμές είναι πολύ διασκεδαστικό και έχει πραγματάκια να κάνεις.

                      Comment


                      • #71
                        Ευχαριστώ για τη πρόταση παιδιά, το γνωρίζω το PixelJunk Shooter και είτε το πιστεύετε είτε όχι, αυτό το παιχνίδι, μαζί με τα Uncharted και LittleBigPlanet είναι, για μένα, οι βασικότεροι λόγοι που θα ήθελα να έχω PlayStation 3.

                        Burai σε καταλαβαίνω απόλυτα, προσωπικά έφτυσα αίμα μέχρι να μάθω να παίζω, στην αρχή ακόμα και η πρώτη πίστα μου φαινόταν βουνό. Μαζοχισμός; Πιάσμα; Δε ξέρω τι ήταν, αλλά από τη πρώτη στιγμή μου έδειξε ο τίτλος ότι είχε potential και δεν ήθελα να τον αφήσω.

                        Κρίμα που το άφησες πριν την τρίτη αποστολή, από εκεί και μετά θεωρώ ότι ανεβαίνει ακόμα περισσότερο με την εισαγωγή των puzzles κλπ.

                        Το παιχνίδι πάντως, καθεαυτό, δεν είναι τόσο δύσκολο όσο λένε. Η μεγαλύτερη δυσκολία έγκειται στο να περάσει κανείς από το στάδιο του learning curve, μετά όλα είναι πολύ απλά, μέχρι τον τελευταίο κόσμο τουλάχιστον (Missions 7,8,9), όπου αναλαμβάνει δράση το batarang του Mega Drive. Έπρεπε οπωσδήποτε να είχαν χρησιμοποιήσει το 6 button controller στο Sub-Terrania.

                        Πάντως αν ποτέ αποφασίσεις να του δώσεις μια δεύτερη ευκαιρία, θα πρότεινα να μη χρησιμοποιήσεις το default control scheme του παιχνιδιού. Ευτυχώς στα options υπάρχει επιλογή για button configuration, η οποία και θεωρώ ότι βοηθάει. Γενικά αν αποφασίσει κάνεις να πιάσει το παιχνίδι, θα του πρότεινα να πειραματιστεί πρώτα με το button configuration.


                        Θα φτιάξω ένα σχέδιο με τα controls που χρησιμοποίησα εγώ στο 360 pad.

                        EDIT

                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • #72
                          oh thanks. Καλά ούτως ή άλλως με το fightpad παίζω τα games σε emus. Το ίδιο έκανα και στο Ranger X όπου οκ το 3button pad δε βοηθά καθόλου. Θα το ξαναπιάσω σίγουρα- δε θέλω να αφήνω ανοιχτούς λογαριασμούς με retro games. Απλά στην παρούσα φάση παίζω τα Rocket Knight και Alien Soldier οπότε καταλαβαίνεις, πού να χωρέσει το Sub Terrania?
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • #73
                            Apoti fenetai mallo den poreis na allakseis to aspect ratio...
                            Toulaxiston oxi se emena.
                            Exw grapsei mono mia fora apo SNES9X kai mou eixe meinei oti grafei kala, oxi to aspect ratio
                            An vreis esy kati pes to kai se mena.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Burai_Fighter View Post
                              oh thanks. Καλά ούτως ή άλλως με το fightpad παίζω τα games σε emus. Το ίδιο έκανα και στο Ranger X όπου οκ το 3button pad δε βοηθά καθόλου. Θα το ξαναπιάσω σίγουρα- δε θέλω να αφήνω ανοιχτούς λογαριασμούς με retro games. Απλά στην παρούσα φάση παίζω τα Rocket Knight και Alien Soldier οπότε καταλαβαίνεις, πού να χωρέσει το Sub Terrania?
                              Πω, βλέπω έχεις πάρει σβάρνα τη βιβλιοθήκη του Mega Drive!:resp:

                              Όντως είσαι κομπλέ με αυτά που παίζεις, είπαμε, κρατάς τη Retro σημαία ψηλά στο forum!

                              Btw, το Ranger-X είναι μια περίπτωση που θεωρώ ότι έχει αρκετά κοινά με το Sub-Terrania, κι αυτός εξαιρετικός τίτλος. Εκεί όμως το έκαναν σωστά, μιας και υπάρχει επιλογή και για το 6 button pad.


                              Originally posted by Ground_zero View Post
                              Apoti fenetai mallo den poreis na allakseis to aspect ratio...
                              Toulaxiston oxi se emena.
                              Exw grapsei mono mia fora apo SNES9X kai mou eixe meinei oti grafei kala, oxi to aspect ratio
                              An vreis esy kati pes to kai se mena.
                              Κρίμα ρε γαμώτο γιατί, κατά τ' άλλα, το recording που κάνει είναι όντως άψογο.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • #75
                                Μια εισαγωγη στο Gameplay του Final Fantasy XIV (In Greek)



                                Mporeite na to deite se megalyterh analysh apo to Youtube, den tha xasete.

                                Distyxws to mikrofwno mou akomh suckarei opote anexteite ta "parasita".
                                Proteinw se osous endiaferontai na doun to video twra konta giati mporei la lavoume mhnhma apo thn SE gia na to katevasoume

                                Vgainoun para poly grhgora kainouria patches gia to paixnidi (kathe 2 evdomades) kai allazoun polla pragmata, opote oti vlepete mporei na mhn isxyei ton allo mhna.
                                Afto einai aplws ena mini gameplay video gia na deite to paixnidi etsi opws to paizw egw.

                                Have fun.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X