Announcement

Collapse
No announcement yet.

YouTube Channel: New Upload

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ξεκινάμε Guacamelee!

    Comment


    • Ωραιος sub! Ελπιζω να σου αρεσει το παιχνιδι!

      Εριξα γελιο με την μαρια αλα ντε μπαριο Btw μην ξεχνας να παιρνεις τις μπλε μεγαλες σφαιρες οταν καθαριζεις με τις αρενες (πχ αυτη που εμφανιζεται στο τελος του video)! Σε οτι αφορα το backtracking μην ανησυχεις δεν εχει ιδιαιτερο, overall πρεπει να γυρισεις πισω αν θες να τα κανεις ολα, αλλα το level design ειναι τετοιο που μεσω shortcuts εχεις προσβαση γρηγορα στα παντα. Το παιχνιδι ειναι μικρο γενικα κατα μεσο ορο (εγω που εκανα τα παντα μου πηρε γυρω στις 10 ωρες, ενα μεσο play πιστευω κατεβαινει καπου στο 5-6ωρο).

      Comment


      • Ναι το είδα κι εγώ όταν έκανα το μοντάζ ότι ξέχασα την σφαίρα από τη φόρα που είχα πάρει.
        Γενικά προσπαθώ να πετάω έτσι καμιά μαλακιούλα είτε φωτογραφία είτε video όπου το σηκώνει. Πάντως δεν έχω πειστεί ακόμα ότι είναι ιδιαίτερα καλά τα videakia ώστε να αξίζει κάποιος που δεν έχει σχέση με το g-o να κάτσει να τα παρακολουθήσει αν και πιστεύω ότι τουλάχιστον από πλευρά σχολιασμού το τελευταίο ήταν αρκετά καλύτερο σε σχέση με τα dkc.
        Ευχαριστώ και πάλι για το feedback!

        Edit: Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το transistor, αν τελικά το πάρω θα γίνει και αυτό αντίστοιχη σειρά.

        Comment


        • 2o μέρος: https://www.youtube.com/watch?v=NCw6UFiZPtg

          Comment


          • αξιος συγχαρητιριων ο sub zero για την ολη προσπάθεια.

            αμα έχω διάθεση λέω και γω να κάνω κάποιο βιντεο με gameplay απο το The Forest.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Einai krima pou mphke arga sto "paixnidi".
              Ean ekane tosa videos tote pou eimastan porwmenoi tha eixame kati kalo twra pistevw.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Originally posted by Ground_zero View Post
                Einai krima pou mphke arga sto "paixnidi".
                Ean ekane tosa videos tote pou eimastan porwmenoi tha eixame kati kalo twra pistevw.
                Υπάρχουν κάποια "εάν" τα οποία τίθενται σε ρεαλιστική και βάση και κάποια άλλα που όχι. Το συγκεκριμένο που θέτεις ανήκει στην δεύτερη κατηγορία και αυτό για τον πολύ απλό λόγο ότι όλο αυτό μου ήταν κάτι εντελώς ξένο. Επίσης τότε ήμασταν χύμα γενικότερα, δεν υπήρχε κάποιο πλάνο για το που πήγαινε το κανάλι. Έτσι όπως το θέτεις λοιπόν ότι θα μπορούσα να είχα κάνει τη διαφορά είναι λάθος γιατί σε αυτό το πράγμα τώρα είμαι επιεικώς μέτριος, τότε στην καλύτερη να ήμουν απλά κακός ενώ σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσα να κατευθύνω την όλη προσπάθεια ώστε να "πιάσει" γιατί κι εγώ ήμουν πιο άσχετο από αυτά σε σχέση με τους υπόλοιπους (πολύ πρόσφατα άρχισα να παίρνω μυρωδιά τι παίζει).
                Κατά τα άλλα το συγκεκριμένο κομμάτι δεν είναι κάτι που θέλει πολλά άτομα για να πετύχει, όσο ξέρω τα γνωστά ελληνικά κανάλια είναι ατομικές δουλειές. Στην ουσία τώρα, είχα μιλήσει για υλικό σε καθημερινή βάση, είμαι σε μία φάση που προσπαθώ να αυτοματοποιήσω λίγο τη διαδικασία ώστε να γίνει εφικτό. Βασικά το πρώτο μέλημα είναι όχι τόσο το καθημερινό αλλά να μαζευτεί ένα ικανοποιητικό υλικό ώστε να υπάρχει και κάτι να προωθηθεί. Μέχρι τότε απλά βλέποντας και κάνοντας...

                Comment


                • Mwre kalh douleia kaneis den teithetai zhthma.
                  Ase me emena na lew ta dika mou.
                  Ean asxoloumastan ligo perissotera atoma tha mporousame na dhmoiourghsoume perissotero endiaferon anametaksy mas gia mia arxh.
                  Gia paradeigma egw twra vlepw na anevazeis tosa videos kai thelw na kanw kai egw alla exw douleia kai otan erxetai h wra thelw aplws na xalarwsw (tha ta kanw kapoia stigmh alla na dw pote tha einai ).

                  Epishs isws ean asxoloumastan ligo poio sovara me to thema, na eixa skeftei na valw diafhmhseis sta video mas ligo nwritera kai isws na ekana ligo parapanw kopo kai na katevaza ola mas ta videos pou einai copyrighted gia thn mousikh kai na ta anevaza ksana me diaforetiko hxo wste na mhn einai axrhsta.

                  Kserw polla ta "ean"
                  Kserw epishs oti den wfelei se tipota na skeftomai ti tha mporousa na eixa kanei, edw einai to "just saying" pou leme
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Mwre kalh douleia kaneis den teithetai zhthma.
                    Ok μάλλον δεν είμαι και το καταλληλότερο άτομο για να κρίνω καθώς είμαι αρκετά αυστηρός με τον εαυτό και επίσης σαν θεατής δεν τρελένομαι κιόλας για let's play video οπότε αυτό με κάνει ακόμα πιο αυστηρό αφού για να με κρατούσε εμένα κάτι τέτοιο θα έπρεπε να ήταν πολύ καλό και να είχε τόσο γέλιο όσο και σοβαρό σχολιασμό.

                    Ean asxoloumastan ligo perissotera atoma tha mporousame na dhmoiourghsoume perissotero endiaferon anametaksy mas gia mia arxh.
                    Gia paradeigma egw twra vlepw na anevazeis tosa videos kai thelw na kanw kai egw alla exw douleia kai otan erxetai h wra thelw aplws na xalarwsw (tha ta kanw kapoia stigmh alla na dw pote tha einai ).
                    Αυτό που λες ισχύει σίγουρα αλλά αφορά μόνο όσους θα συμμετείχαν ενεργά και όχι το g-o σαν σύνολο. Γενικά το αν θα πετύχαινε κάτι τέτοιο είναι ανεξάρτητο σε πολύ μεγάλο βαθμό από τον χώρο εδώ.

                    Epishs isws ean asxoloumastan ligo poio sovara me to thema, na eixa skeftei na valw diafhmhseis sta video mas ligo nwritera kai isws na ekana ligo parapanw kopo kai na katevaza ola mas ta videos pou einai copyrighted gia thn mousikh kai na ta anevaza ksana me diaforetiko hxo wste na mhn einai axrhsta.
                    Εντάξει αυτό είναι άλλη υπόθεση τελείως. Βασικά 2 videos είναι που θα είχε νόημα να γίνει αυτό, του dreamcast (το οποίο βασικά δεν έχει φάει άκυρο τελείως απο το youtube, μπορούν να μπουν διαφημίσεις αν δηλώσεις και καλά ότι η μουσική είναι δικό σου cover ή κάτι τέτοιο) και του psx το οποίο τραβάει πάρα πολλά views. Ακόμα και από τα υπόλοιπα κάτι ψιλά βγαίνουν πάντως, ίσως να μπορούν να καλύψουν οριακά και την ετήσια συνδρομή του server. Κατά τα άλλα πάντως δυστυχώς ακόμα και σοβαρά να ασχοληθείς είναι πολύ δύσκολο να βγαίνει ένα ποσό που να το λες έστω χαρτζιλίκι.

                    Kserw polla ta "ean"
                    Kserw epishs oti den wfelei se tipota na skeftomai ti tha mporousa na eixa kanei, edw einai to "just saying" pou leme
                    Το εννοούσα λίγο διαφορετικά. Για να καταλάβεις τι θέλω να πω 2 παραδείγματα. "Το 2008 η κεντρική σελίδα ναυάγησε... αν είχα γράψει 5 άρθρα παραπάνω θα μπορούσε να είχε σωθεί". Και πάλι μετά η ίδια πρόταση μόνο που αντί για 2008 βάλε 2013. Και τα 2 "αν" είναι μόνο που το δεύτερο θα μπορούσα να το είχα πραγματοποιήσει ενώ το πρώτο όχι γιατί το 2008 δεν είχα τον αέρα του να γράφω reviews.

                    Και τέλος κάτι σαν συνέχεια της από πάνω παραγράφου μαζί με ένα γενικότερο σχόλιο. Βλέποντας το τώρα (που πλέον υπάρχουν και αρκετοί άλλοι πετυχημένοι από τους οποίους βλέπεις τι κάνουν) το κανάλι δεν είχε κάποιο συγκεκριμένο προσανατολισμό. Ήταν περισσότερο μία μίξη από videos που μεμονωμένα αν τα πάρεις είναι οκ αλλά δεν έχουν κάποια συνέχεια/συνοχή ώστε να μπορούσαν να προσελκύσουν σταθερό κοινό οπότε ακόμα και περισσότερα videos να είχαμε κάνει τότε, δύσκολα θα είχε πετύχει το κανάλι. Για αυτό το λόγο κιόλας το ανέβασμα του walkthrough του bs 5 ήταν άνευ ουσίας και μάλιστα σκέφτομαι μήπως θα έπρεπε να κατεβεί κιόλας.
                    Ένα θετικό πάντως (κυρίως τα top 20 του loggo είναι υπεύθυνα για αυτό) είναι ότι αυτή τη στιγμή υπάρχουν 470 περίπου subscribers. Από ουσία (δηλαδή views) είναι σαν να μην υπάρχουν καθώς είναι ξένοι στη συντριπτική πλειοψηφία τους αλλά αποτελούν και ένα είδος κράχτη για το κανάλι. Άμα δηλαδή κάνεις ένα σχόλιο σε κάποιο άλλο κανάλι (αυτός μάλλον είναι ο καλύτερος τρόπος διαφήμισης) και ο άλλος δει ότι έχεις κοντά 500 subscribers και 130 videos θεωρεί ότι κάτι μπορεί να έχει αυτό το κανάλι που να αξίζει.

                    Comment


                    • Nai re ok enweitai pws kerdos den prokeitai na vgei pote.
                      Aplws tote pou thyxthke to thema me ta lefta tou server lew re na parei afou to exoume pou to exoume gia na dokimasw na dw an vgainei tipote kai sthn telikh ontws kati tha einai pistevw se vathos enos xronou apo twra.

                      BTW nomizw pws den to kseroun kai polloi apo ta paidia edw oti exoume valei to kanali tou Youtube na mazevei lefta apo ta videos se mia prospatheia na doume ti tha mazeftei sto telos tou xronou

                      Sourpraiz!
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Επίσης να πούμε ότι από το μισό Μάρτη και τον Απρίλιο έχουμε φτάσει στο αστρονομικό ποσό.... των 6.03 ευρώ

                        Comment


                        • Ανέβηκε από χθες και το 3ο μέρος αλλά ξέχασα να το ποστάρω εδώ

                          Comment


                          • Παιδιά έχω πολλά βίντεο που τα τρέβηξα καθώς έπαιζα διάφορα παιχνίδια στο play4 και σκέφτομαι να τα ανεβάσω στο κανάλι του φορουμ. Μεταξύ αυτών είναι και κάποια παιχνίδια που παίξαμε με τον ryu στο street fighter 5. Για να γίνει αυτό όμως, από ότι ξέρω, πρέπει να είμαι ένας από τους διαχειριστές στο κανάλι του φορουμ, έτσι δεν είναι; Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με youtube.:p


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Εγώ έφτιαχνα το βιντεάκι (edit κανονικά με το Sony Vegas, έβαζα την εισαγωγή και τα όλα του), και το έστελνα στον Ground Zero απλά για να το ανεβάσει.
                              Last edited by Phantom Duck; 12-08-2016, 12:11 AM.

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • Έχει καιρό να μπει ο Ground Zero, πού είναι ο άρχοντας; Είναι σε ταξίδι;
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X