Announcement

Collapse
No announcement yet.

YouTube Channel: New Upload

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To 5o video https://www.youtube.com/watch?v=io1cxgaIZXU
    Τα 2 τελευταία εκτός απροόπτου θα ανέβουν Δευτέρα και Τετάρτη.

    Comment


    • Καλή περίπτωση για τη συνέχεια πιστεύω ότι είναι και το Guacamelee! σε περιπτωση που το εχεις sub. Ειναι metroidvania και εχει αρκετο platforming. Με αυτο ασχολουμαι την τελευταια περιοδο και ορισμενα του μερη (mask orbs) ειναι αρκετα platform-challenging και πιστευω fun για lets play.

      Κατα τα αλλα παρα πολυ καλη δουλεια και εχεις βρει ωραιο ρυθμο στον λογο σου που κανει fun την παρακολουθηση!

      Comment


      • Originally posted by nooto View Post
        Καλή περίπτωση για τη συνέχεια πιστεύω ότι είναι και το Guacamelee! σε περιπτωση που το εχεις sub. Ειναι metroidvania και εχει αρκετο platforming. Με αυτο ασχολουμαι την τελευταια περιοδο και ορισμενα του μερη (mask orbs) ειναι αρκετα platform-challenging και πιστευω fan για lets play.

        Κατα τα αλλα παρα πολυ καλη δουλεια και εχεις βρει ωραιο ρυθμο στον λογο σου που κανει fan την παρακολουθηση!
        Καταρχήν ευχαριστώ για το feedback! To ότι υπάρχει για αρχή έστω και λίγος κόσμος που παρακολουθεί τα videos είνα ισημαντικό για την όποια συνέχεια μπορεί να υπάρξει.
        Το Guacamelee το έχω (να είναι καλά το Humblebundle) και θα λάβω σοβαρά υπόψιν την πρόταση σου. Βέβαια υπάρχουν και δύο πράγματα που με προβληματίζουν σχετικά με την περίπτωση του, πρώτον ότι δεν έχει το όνομα που θα τραβήξει και παραπάνω κόσμο να παρακολουθήσει κανένα video και δεύτερον ότι άμα έχει challenge όπως λες, αυτό μπορεί να του δίνει ++ σαν παιχνίδι αλλά δυσκολεύει αρκετά την διαδικασία του capture και του μοντάζ.
        Πολλά θα εξαρτηθούν κιόλας από το αν και πότε θα κάνω τελικά την αναβάθμιση στο PC, αν γίνει σύντομα τότε είναι αρκετά πιθανό να γίνει Let's play to watch dogs.

        Comment


        • Βέβαια υπάρχουν και δύο πράγματα που με προβληματίζουν σχετικά με την περίπτωση του, πρώτον ότι δεν έχει το όνομα που θα τραβήξει και παραπάνω κόσμο να παρακολουθήσει κανένα video και δεύτερον ότι άμα έχει challenge όπως λες, αυτό μπορεί να του δίνει ++ σαν παιχνίδι αλλά δυσκολεύει αρκετά την διαδικασία του capture και του μοντάζ.
          Sub σε οτι αφορα τη δυσκολια, το παιχνιδι ειναι παρα πολυ βατο και fun, αυτο που αναφερω εχει να κανει με optional πραγματα αν παει κανεις για 100% (εχει καποια challenging levels σε περιπτωση που θες να δεις το alternative endind πχ). Απο κει και περα συμφωνω πως αν υπαρχει δυνατοτητα για κατι τοσο μεγαλο οσο το Watch Dogs ας πουμε, θα ειναι super για video-lets play (ειδικα απο πλευρας views)!

          Παντως ξαναλεω οτι ειμαι πολυ fan τετοιων παρουσιασεων (και στο DK αλλα και το SOTN του Ground που το ειχα λιωσει), οταν με το καλο παρω ps4 θα συνδραμω και εγω σιγουρα!

          Comment


          • Nαι το κοίταξα λίγο περισσότερο για το παιχνίδι και από τη στιγμή που δεν πηγαίνουμε έτσι κι αλλιώς για μια λογική Pro playing αλλά σε τελείως fun πλαίσια νομίζω είναι όντως καλή περίπτωση. Κάποια στιγμή ήθελα να το παίξω το παιχνίδι οπότε πιθανώς να το κάνω άμεσα βάζοντας παράλληλα και το μικρόφωνο να γράφει

            *Έχει ήδη ανέβει το 6ο επεισόδιο του dkc ενώ τώρα ανεβαίνει και το 7ο. Το πρώτο το έχω προγραμματίσει να ανέβει αύριο στις 5 ενώ το δεύτερο θα το βάλω για Τετάρτη στις 5 πάλι.

            Comment


            • Σκέφτεσαι να κάνεις στα αγγλικά το επόμενο για να έχεις μεγαλύτερο κοινό; Δε θυμάμαι αν το είχες σχολιάσει.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Originally posted by straier View Post
                Σκέφτεσαι να κάνεις στα αγγλικά το επόμενο για να έχεις μεγαλύτερο κοινό; Δε θυμάμαι αν το είχες σχολιάσει.
                Όχι γιατί δεν ξέρω τόσο καλά αγγλικά ώστε να μπορώ να εκφραστώ σωστά ειδικά ενώ θα παίζω παράλληλα. Θα μπορούσα να το κάνω ενδεχόμενως αλλά θα απαιτούσε αρκετή προεργασία και χρόνο ενώ και το αποτέλεσμα θα ήταν αμφίβολο. Βασικά και στα ελληνικά που έκανα τώρα δεν νομίζω ότι ήταν και κανένα φοβερό αποτέλεσμα αλλά οκ
                + ότι φυσικά δεν κολλάει στο κανάλι μας βιντεο με αγγλικό σχολιασμό για προφανείς λόγους. Ας "πιάσει" πρώτα αυτό στους Έλληνες και μετά βλέπουμε αν έχει νόημα και για κάτι παραπέρα

                Comment


                • Αν ήταν στα αγγλικά θεωρητικά έχει πολύ μεγαλύτερη πιθανότητα να πιάσει απλά επειδή το δυνητικό κοινό είναι πολύ μεγαλύτερο.
                  Βέβαια αν δεν αισθάνεσαι άνετος με τα αγγλικά σου δεν έχει νόημα ούτως ή άλλως.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι σαν κανάλι το g-o απευθύνεται ουσιαστικά σε Έλληνες αφού η βάση του είναι αυτό το φόρουμ. Το να "πιάσει" που λέμε είναι κάτι σχετικό και έχει να κάνει με το από ποια οπτική γωνία βλέπεις τα πράγματα οπότε αναλογικά δεν έχει να κάνει με το δυνητικό κοινό που υπάρχει στην κάθε περίπτωση.
                    Το μόνο παραπάνω που θα μπορούσε να φέρει το κοινό του εξωτερικού είναι λεφτά. Από τη στιγμή όμως που ξεκινάω κάτι για την πλάκα μου και τον χαβαλέ χωρίς σχέδιο χωρίς τίποτα (δεν ξέρω αν θα μπορούσε να υπάρχει και σχέδιο κιόλας δλδ) προφανώς δεν μπορώ να κοιτάω προς τα εκεί. Αυτό που διασκεδάζω/γουστάρω σε αυτή την φάση είναι αυτό το κάτι σαν προσωπικό στοίχημα μήπως ζωντανέψει κάποτε αυτό ο χώρος εδώ μέσα . Το αν στην πορεία προκύψουν άλλες προοπτικές είναι κάτι που δεν με απασχολεί.

                    Comment


                    • Exei dikio se afta pou leei o Subzero.
                      Ta agglika den einai gia emas, sthn telikh yparxoun xiliades alla ksena "let's play" kai pragmatika, exw akousei ellhnika shows pou prospathousan na exoun aphxhsh sto aggliko koino milwntas agglika kai sto telos katantousan unwatchable kai apo Ellhnes kai apo ksenous.

                      Den eida akomh ta teleftaia videos, tha ta dw avrio kai tha sxoliasw analogws
                      Na pw oti kai egw eimai fan apo "let's plays", alla tha protimousa games pou na gnwrizw.

                      Ti les gia kapoio Earthworm jim apo platforms?
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Η κουβέντα σχετικά με το κοινό είναι τεράστια και οι παράγοντες που εμπλέκονται είναι πολλοί και σε διαφορετικά επίπεδα. Χοντρικά για μένα ο βασικότερος διαχωρισμός είναι το τι είδους κοινό θες και δεν μιλάω βάσει εθνικότητας. Μιλώντας επί προσωπικού δεν θα ήθελα να κάνω κάτι το οποίο να έδινε δικαιώματα σε ένα ουδέτερο παρατηρητή να χαρακτηρίσει το χόμπι μου ως χόμπι καθυστερημένων.
                        Από εκεί και πέρα σε ότι έχει να κάνει με το κομμάτι της εκτέλεσης νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα ταλέντου, αν δεν υπάρχει τόσο ταλέντο τουλάχιστον ότι βγάζει ο Player να είναι ο εαυτός του και όχι κάτι προσποιητό (αυτό σχετικά με το πόσο μπορεί να πετύχει ένας Έλληνας απευθυνόμενος σε ξένο κοινό) και φυσικά μίας μελέτης για το τι υπάρχει εκεί έξω ώστε να μπορείς να ενσωματώνεις στοιχεία που βλέπεις από αλλού και θεωρείς καλά. Από τη στιγμή που αυτό έγινε μόδα και είναι κάτι πολύ εύκολο, λογικό είναι να υπάρξουν άπειρες προσπάθειες που πηγαίνουν άκλαυτες.

                        Na pw oti kai egw eimai fan apo "let's plays", alla tha protimousa games pou na gnwrizw.

                        Ti les gia kapoio Earthworm jim apo platforms?
                        Υπάρχουν 2 βασικά θέματα σχετικά με το παιχνίδι που αναφέρεις. Το ένα είναι ότι πρόκειται για τίτλο που θα ενδιέφερε πολύ λίγο κόσμο. Σκέψου πχ ότι το DKC που είναι πολύ μεγαλύτερο όνομα σαν τίτλος πάνω από 30 views ουσιαστικά δεν έχει κάνει και το τελευταίο μέρος στη μία μέρα που είναι ανεβασμένο έχει μόλις 4 views. Είναι ένα ζητούμενο δηλαδή τουλάχιστον στην αρχή να γίνεται και μία όσο το δυνατόν καλύτερη επιλογή από τίτλους που να μπορούν να προσελκύσουν και κοινό. Αν τραβήξεις το κοινό σε πρώτη φάση μετά μπορείς να δημιουργήσεις και ενδιαφέρον για λιγότερο γνωστά ονόματα. Το δεύτερο και ουσιαστικότερο είναι ότι πρόκειται για ένα παιχνίδι το οποίο δεν το ξέρω πέρα από το γεγονός ότι το έβλεπα στο Gamepro και από τη στιγμή που είμαι και μόνος θα μου ήταν πολύ δύσκολο να γεμίσω το commentary του video. Sto DKC λόγω προσωπικής εμπειρίας και λόγω rare κουτσά στραβά το έβγαλα κάπως.

                        * Έχω κάποιες ιδέες για το πως θα μπορούσαμε να το σπρώξουμε το πράγμα ενώ ψήνεται και κάτι που ενδεχομένως να μπορεί να βοηθήσει αρκετά όχι τόσο το youtube αλλά το φόρουμ και την κεντρική.

                        Comment


                        • Koita ean exeis kati ypopshn sou gia na paikseis kai eisai anetos me afto tote kata thn gnwmh mou kalytera tha htan na paikseis afto to game kai na mhn sthrizesai toso stis dikes mas idees giati mono paixnidia pou goustaroume emeis tha sou proteinoume
                          Exeis dikio oti den tha fereis kosmo me afta ta games, alla aplws leme thn gnwmh mas.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Εννοείται ότι καλά έκανες και είπες τη γνώμη σου και οι προτάσεις είναι σημαντικές, αυτό που είπε ο nooto πιθανότατα θα είναι το επόμενο (ήθελα να το παίξω έτσι κι αλλιώς αλλά δεν μου είχε περάσει από το μυαλό η σκέψη να το κάνω τώρα συνδυάζοντας το και με let's play). Επίσης σίγουρα αυτό που μετράει πιο πολύ στο τέλος είναι το αν θα το γουστάρω ένα παιχνίδι να το παίξω κιόλας, απλά από τη στιγμή που έχεις αφιερώσει κάποιο χρόνο για να πεις τη γνώμη σου και να κάνεις προτάσεις θεώρησα κι εγώ σωστό να σου εξηγήσω κιόλας γιατί δεν θα μπορούσα να κάνω το συγκεκριμένο παιχνίδι χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει ότι ήταν άσχημη πρόταση ή ότι το παιχνίδι δεν αξίζει.

                            Comment


                            • Sub δυστυχώς είμαι στη δουλειά και δεν μπορώ να συνδέσω το δικό μου πισί στο ίντερνετ (θα μπορέσω στο μέλλον),οπότε δεν έχω καταφέρει ακόμα να τα δω για να προσθέσω feedback και προτάσεις.Ευελπιστώ πάντως όταν γυρίσω Αθήνα να δοκιμάσω να κάνω ένα Let's Play στο Infamous Second Son στο ΠΣ4.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • 6o μέρος: https://www.youtube.com/watch?v=ZUGFaMK9E4E
                                7o μέρος: https://www.youtube.com/watch?v=w9A2mS9K5FI

                                Comment

                                Working...
                                X