Announcement

Collapse
No announcement yet.

Top 20 Sega Saturn Games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Scatman View Post
    η
    H δική μου άποψη λέει ότι παιχνίδια όπως τα [...] Sonic R [...] έπρεπε να είναι στη λίστα.

    NOT!
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #17
      Δεν εχω δει ακομα τη λιστα, αλλα αν ειναι να μπει ενα fighting στο Sat, αυτο ειναι το VF2 ρε παιδες. Εκτος απ' το gameplay, μιλαμε για το τελειο port από τα arcades. Υψηλη για τοτε αναλυση (πάνω κάτω 480p παρακαλώ) και 60fps, μιλαμε αριστούργημα.
      Γενικά συμφωνώ με τοn τρόπο επιλογής των παιχνιδιών στις λίστες του Loggo, τα top του σε κάθε κονσόλα έχουν από όλα μέσα, shooters, platforms, rpgs κτλ!
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • #18
        Δυστυχώς RyuGR αυτό δεν αληθεύει. H Virtua Fighter 2 έκδοση δεν ήταν arcade perfect όπως ισχυριζόταν αρκετοί ~ιδίως παλιότερα~.

        H Arcade perfect port κυκλοφόρησε πριν μερικά χρόνια στο PS2. Τα ίδια ισχύουν και για το Sega Rally.

        Πάντως είναι κοντά στο arcade και τα 2.
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • #19
          Τα έχω δει και τα 2 από κοντά. Χωρίς να θυμάμαι πως ήταν στα arcade, το VF2 στο Saturn δείχνει εκπληκτικό. Μάλιστα το είδα και σε LCD που υποτίθεται ότι έπρεπε να "χάνει" αρκετά. Το μοντέλα έχουν ανάλυση που ξεφεύγουν από τα υπόλοιπα παιχνίδια της εποχής και το frame rate ειναι 60 fps! Αυτά τα στοιχεία μου αρκουν να για το ξεχωρίσω τεχνικά. Δεν υπήρχαν άλλα παιχνίδια τότε με παρόμοια χαρακτηριστικά.

          Το Sega Rally απ' την άλλη είχε το γαμάτο το gameplay, αλλά... 30fps (ενώ στα arcade 60). Μικρό το κακό βέβαια, καθώς δεν υπήρχε απαίτηση άπό το λαό για κάτι παραπάνω.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment

          Working...
          X