Announcement

Collapse
No announcement yet.

Top 20 PS1 Ganes

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Αλήθεια κάνα Red Alert / Retaliation πώς το βλέπετε, χωρούσε στη λίστα ?

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • #47
      Mα ναι! Το Retaliation που είναι κι αποκλειστικότητα του PSX!!

      είναι απ'τα λίγα παιχνίδια που μπορείς να συνδέσεις 2 τηλεοράσεις για διπλό!

      εάν το GTA ήταν μπροστά, αυτό πόσο ήταν?
      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

      Authenticity sir, authenticity. "

      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



      Comment


      • #48
        Ωραίος ρε Scat, ευχαριστώ πολύ!

        Comment


        • #49
          Originally posted by Scatman View Post
          είναι απ'τα λίγα παιχνίδια που μπορείς να συνδέσεις 2 τηλεοράσεις για διπλό!

          εάν το GTA ήταν μπροστά, αυτό πόσο ήταν?
          Θυμάμαι είχα αγοράσει το link cable ειδικά για το Retaliation και με φίλους λιώναμε ώρες ατέλειωτες σε αντικριστές οθόνες. Και το ωραίο της υπόθεσης ήταν ότι μπορούσαμε είτε να παίζουμε αντίπαλοι είτε σύμμαχοι εναντίον του CPU.

          Απ' όσο θυμάμαι και το Wipeout μου είχαν πει πως υποστηρίζει link cable αλλά δεν ξέρω κατά πόσον ισχύει κάτι τέτοιο.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • #50
            Θυμάμαι είχα αγοράσει το link cable ειδικά για το Retaliation και με φίλους λιώναμε ώρες ατέλειωτες σε αντικριστές οθόνες. Και το ωραίο της υπόθεσης ήταν ότι μπορούσαμε είτε να παίζουμε αντίπαλοι είτε σύμμαχοι εναντίον του CPU.
            Eixa kanei to idio akrivos pragma gia to Armored core Masters of arena.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #51
              Να και η λίστα :


              τα ίδια ακριβώς έκανα Phantom Duck, ατελείωτο κάψιμο.
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • #52
                Originally posted by sub_zero View Post
                Το GT 2 ήταν χειρότερο από το 1;
                Δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός αλλά νομίζω ότι το R.E άξιζε πιο πολύ να είναι στη λίστα από το R.E 2.
                Η εξάδα νομίζω δεν χωράει καμία αμφισβήτηση.
                Το Broken Sword θα χώραγε στη λίστα;
                ela mwrh arrwsteia pes ta gia to broken...kai gw mazi sou...Epishs xenogears , policenauts de xwrane???
                Deus Misereatur...
                Gloria filiorum patres i.e.m.e
                Viva los Vatos Locos

                ---------------------
                UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                Comment


                • #53
                  Η υποκειμενικότητα μόλις έφτασε στα ύψη.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Altair View Post
                    Η υποκειμενικότητα μόλις έφτασε στα ύψη.
                    mwrh palioloulou afou den exeis termatisei broken 1 ti milas
                    Deus Misereatur...
                    Gloria filiorum patres i.e.m.e
                    Viva los Vatos Locos

                    ---------------------
                    UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                    Comment


                    • #55
                      Δεν μιλάω για το Broken sword.Αλλά αν περιμένεις να χωρέσουνε στη λίστα με τα 20 καλύτερα τα Policenauts & Xenogears;Χλωμό.
                      BTW το έχω παίξει το Broken sword 1 στο DS.Δεν το τελείωσα γιατί κόλλησα και σε τέτοιους τίτλους δεν γουστάρω walkthroughs οπότε το παράτησα.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #56
                        Το Xenogears δεν θα το έβαζα σε ΤΟΡ 20 καθαρά για τον τεχνικό τομέα. Στα jRPG δίνω περισσότερη βάση στην ιστορία παρά σε οτιδήποτε άλλο (π.χ. μάχες, γραφικά κλπ), αλλά το Xenogears είχε ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ bugs που ώρες ώρες καταντούσε unplayable.

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • #57
                          Όταν λες bugs? Γιατί εγώ νομίζω ότι είναι ένα απ'τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) RPGs του PSX για λόγους σεναρίου και φυσικά χαρακτήρων που είναι οι πιο ώριμοι που έχουν παρουσιαστεί σε παιχνίδι του είδους.
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • #58
                            Ναι και γω δε θυμάμαι κανένα bug. Μπορείς να πεις κάτι πιο συγκεκριμένο; Όπως και να έχει το Xenogears με τίποτα δε χωρούσε στη λίστα. Αν και έχει από τα καλύτερα σενάρια που έχω δει σε παιχνίδι, πάσχει αρκετά σε θέμα gameplay. Το Policenauts δε νομίζω πως είχε βγει στα αγγλικά; Το Broken Sword είναι κατεξοχήν παιχνίδι PC οπότε δε νομίζω πως ταιριάζει σε αυτή τη λίστα.
                            Εντιτ: Το Parappa το είχα ξεχάσει εντελώς αλλά είναι τεράστια παράλειψη που δεν είναι στη λίστα. Δημιούργησε τη σχολή των rhythm games και επηρέασε ένα σωρό άλλα παιχνίδια σε θέμα χειρισμού από το GoW ως το Heavy Rain.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • #59
                              Ίσως να ήταν το δικό μου αντίτυπο ελαττωματικό, δεν ξέρω. Μερικά από τα πιο χαρακτηριστικά σημεία είναι πως όταν ήταν να μου πετύχει random encounter, δεν λειτουργούσε κανένα command εκτός του D-pad. Μιλάμε για περίοδο 1 sec περίπου, αλλά υπήρχε. Θυμάμαι ήμουν σε μία γέφυρα που έπρεπε να πηδήξω, και επειδή σε λίγο θα πετύχαινα random encounter, δεν λειτούργησε το jump και έπεσα κάτω. Οι κινήσεις των χαρακτήρων μερικές φορές ήταν ό,τι να ναι, όπως επίσης και η εμφάνισή τους. Επίσης κάθε φορά που ήταν να πετύχω random encounter ακουγόταν χαρακτηριστικός θόρυβος από το PSX - δεν κάνω πλάκα.

                              Δεν ξέρω πως ακριβώς να τα προσδιορίσω γι' αυτό δεν ξέρω αν γίνομαι πλήρως κατανοητός. Αυτά είναι μερικά από όσα μου έρχονται στο μυαλό αυτή τη στιγμή, αν βάλω το παιχνίδι θα θυμηθώ σίγουρα κι άλλα. Είναι η μόνη περίπτωση που παράτησα παιχνίδι λόγω τεχνικού τομέα λίγο πριν τον τερματισμό.

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • #60
                                Εξαρτάται. Εάν το έπαιξες σε copy είναι λογικό να συμβαίνουν παρατράγουδα.

                                Σε emu (που σχετίζεται με copies), μου είχε κολλήσει πολλές φορές.
                                Επίσης, μπορεί να έφταιγε το "μάτι" του PSX.

                                Θα συμφωνήσω Πάντως με straier, το Xenogears δε θα έπρεπε να είναι στη λίστα, καθαρά όμως για λόγους attraction και παρουσίασης. Γιατί σε θέμα συνολικης ποιότητας δεν είναι χειρότερο από FF7 ή LoD ή Star Ocean 2 ή και Chrono Cross που ΙΜΟ είναι καλύτερο έχει επιδείξει σαν συνολική RPG παραγωγή το PSX.

                                Επίσης, επειδή ξαναδιάβασα αυτά που έγραψε ο Loggo για αντικειμενικά κριτήρια (και συνεχίζω να διαφωνώ), βάσει αυτής της θεωρίας του, στη λίστα δε θα έπρεπε να είναι κάποια παιχνίδια πχ Tomb Raider < Tomb Raider 3 , Chrono Cross> Final Fantasy 7 για λόγους που έχουν να κάνουν με το τεχνολογικό κομμάτι.
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X