Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σκηνές από παιχνίδια που έμειναν αξέχαστες.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Είναι πρόδρομος του Heavy Rain. Interactive movie.
    Πάντως αλήθεια πόσα adventures έχεις παίξει με πραγματικούς γρίφους; Γιατί σε περιπτώσεις όπως τα Monkey Island/Gabriel Knight η δυσκολία έγκειται κυρίως στο sprite hunting (με εξαίρεση ίσως το Gabriel Knight 3). Εκτός κι αν μιλάμε για περιπτώσεις Myst όπου λύνεις γρίφους χωρίς κάποιον προφανή λόγο και σκοπό.

    Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω με τον Kirby.
    Όταν λέω γρίφους, δεν εννοώ αποκλειστικά "έχω μια μηχανή μπροστά μου με μπερδεμένα κυκλώματα και πρέπει να την κάνω να δουλέψει" (aka puzzles). Εννοώ ακόμα και τη συνδυαστική χρήση αντικειμένων σε πρόσωπα/αντικείμενα/στοιχεία του περιβάλλοντος κλπ. η οποία απαιτεί κάποιο ποσό σκέψης από τον παίχτη. Όταν τώρα στο Dreamfall ολόκληρα κεφάλαια ήταν απλά να ολοκληρώσεις διαλόγους και να πας από τη μια μεριά της πόλης στην άλλη, ε τότε fail
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #62
      Επειδή δε νομίζω πως κανείς έχει ήδη βάλει αυτές τις πραγματικά κλασικές στιγμές, απολαύστε:

      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #63
        Βλέποντας τα TR2 deaths δεν μπορούσα παρά να αναλογιστώ πόσο σαδιστές ήταν η ομάδα ανάπτυξης του τίτλου.Μα να βάζεις μια κοπελίτσα σαν τα κρύα τα νερά να πέφτει μέσα σε καρφιά,δηλητήρια,γκρεμούς κλπ...Τι πράγματα είναι αυτά.
        Carpe diem

        Comment


        • #64
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • #65
            Μπραβο ρε αυτα ειναι... η μελωδια του No Tomorrow μου χει μεινει μεχρι σημερα.. Τοσο γαληνιο κομματι και συνοδευεται απο τοσο "αταιριαστες" σκηνες.. Ωραιες αναμνησεις πραγματικα. take that RE fanboys.

            Comment


            • #66
              +10000 gia to video kai gia to comment tou Xeno.


              Ola ta SH exoun imo apo ta kalytera soundtracks se game. To SH2 to thymaste?(ritoriki erwtisi). Eixa meinei kagkelo me to story kai ti mousiki. Sxedon olo to game mia aksexasti skini itan.
              Ground_Zero:

              Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

              Comment

              Working...
              X