Announcement

Collapse
No announcement yet.

Deus Ex: Human Revolution

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Πάρτε νέο βίντεο με μουσικάρα ξανά.
    Carpe diem

    Comment


    • #17
      Εχω ψηθει ασχημα προσωπικα με το παιχνιδι. Μετα απο καιρο (απο ΠΑΡΑ πολυ καιρο μαλιστα) φαινεται οτι μπορουμε να περιμενουμε εναν τιτλο νεας γενιας με σαφως πιο σοβαρο περιεχομενο και με το καταλληλο στησιμο.

      Βεβαια ολα αυτα ειναι ελπιδες παρα σιγουρια, αλλα Deus Ex ειναι ρε γμτ, ας μην ειναι fail...
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • #18
        Το χειρότερο που μπορεί να συμβεί είναι ένας κλώνος του πρώτου Deus Ex που έχει υποστεί μερική καζουαλοποίηση, με την έννοια της απλοποίησης και του ρετουσαρίσματος κάποιων μηχανισμών προς χάριν ευκολότερης πρόσβασης στο gameplay. Οτιδήποτε λιγότερο από αυτό θα είναι απογοήτευση, αν και προσωπικά δεν το πιστεύω, παρακολουθώντας όλα τα developer's που έχουν βγει προς αυτό που περιέγραψα στην αρχή τείνω. Αν τώρα μας εκπλήξουν ευχάριστα, ακόμα καλύτερα!
        sigpic

        Comment


        • #19
          απεναντιας φετος ητανε η χρονια που βγηκανε αρκετοι τιτλοι με ''σοβαρο περιεχομενο''

          εχω την αισθηση οτι δεν πρεπει να εχουμε παραπονο

          να πω και εγω οτι ειναι ο πλεον αναμενομενος τιτλος για μενα το 2011 επιπλεον to human revolution κουβαλαει βαρυ ονομα στις πλατες του οποτε οι προσδοκιες ειναι μεγαλες

          αυτη η cyberpunk αισθητικη του συνδυασμενη me sci fi setting= win για μενα

          το OST ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ομως!!

          οταν ειχα πρωτοακουσει το κομματι στο προηγουμενο trailer το hype χτυπησε κοκκινο

          θυμιζει εντονα ebm και δεν το πιστεω!!

          ατακες....σκηνοθεσια...αισθητικη...οστ...art direction .....τι να λεμε τωρα

          its not the end of the world....but you can see it from here....:O

          η πλεον καλητερη/cheesy ατακα που εχω ακουσει φετος σε game (το ΜΕ2 εξερειται)


          το gameplay απο ενα δυο trailers που δειξανε κατι ψηλα φαινεται οτι θα ειναι στα ιδια standards με ολα τα υπολοιπα....για να δουμε...

          μαζευω τα σαλια μου , τα σογονια μου και περιμενω..

          Comment


          • #20
            Το μεγαλύτερο ερώτημα στη βιομηχανία αυτή τη στιγμή είναι αν μπορέι να υπάρξει Deus Ex χωρίς τον Spector. Και θα απαντηθεί μόνο στο Game Over.

            Αυτό που με ανυσηχεί κάπως από το τρέιλερ είναι πως δεν είδα, έστω και για την ποζεριά, κάποια σκηνή stealth. Όλο ξύλο, μπαμ μπουμ και όπλα, και μάλιστα στο στυλ της Square Enix. Θα δούμε...

            Να δώσω ΠΟΛΛΟΥΣ πόντους για τη μαγκιά τους να βάλουν στο τρέιλερ κάπνισμα, που στην Αμερική είναι φτου κακά. Δεν είναι δείγμα ωριμότητας μα είναι δείγμα τσαγανού.
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • #21
              μακαρι ο warren spector να καταπιανοτανε με κανενα νεο ultima, αλλα ελπιζω να μην φανει η απουσια του απο το νεο deus ex

              τεχνικα παντως δειξανε σκηνη me stealth...εκει που σπαει εναν τοιχο μαζι με το κεφαλι καποιου...ε δεν τον ειδε ο αλλος αρα??

              Comment


              • #22
                Δηλαδή είμαι ο μόνος που δεν του αρέσει η όλη αισθητική ε;
                Πρώτον, μου φαίνεται πολύ γιαπωνέζικη η όλη φάση για να διαδραματίζεται στο Detroit.

                Δεν ξέρω αν το Game το φτιάχνει το Καναδέζικο στούντιο ή η Square, αλλά η άποψή τους για το πώς θα έπρεπε να είναι ένας cool/badass hero μου φαίνεται ότι να ναι, αμα τον έβλεπα μπροστά μου το 2027 πιστεύω θα τον πέρναγα για μεγάλο καραγκιόζη. (Γιακάς ψηλά, καρφωτό μούσι, γυαλιά ηλίου προσαρμοσμένα στην μούρη και ένα χέρι πολυμίξερ... SOMETHING'S WRONG)

                Comment


                • #23
                  Παιδιά η Square Enix δε νομίζω πως έχει σχέση με την ανάπτυξη του παιχνιδιού, απλά θα το εκδόσει. Η Eidos αναπτύσσει το παιχνίδι.
                  Το trailer μου άρεσε, ο σχεδιασμός του χαρακτήρα μου άρεσε (ντάξει τα γυαλιά είναι λίγο υπερβολή) η όλη αισθητική συμπαθητική (αν και cyberpunk το 2027 είναι λίιιιγο υπερβολή, όλες οι κοπέλες με μισοξυρισμένο κεφάλι;) αλλά δε νομίζω πως θα μου αρέσει ειδικά αν θα είναι πρώτου προσώπου όπως και τα προηγούμενα παιχνίδια (βέβαια δεν έχουν δείξει τίποτα gameplay-wise).
                  Και να πω και κάτι που σε κάποιους θα φανεί βλάσφημο. Μπορεί το πρώτο παιχνίδι (το δεύτερο δεν το έχω ακουμπήσει) να ήταν επαναστατικό σε θέμα ιστορίας ή role-playing αλλά σε θέμα ελέγχου και gameplay ήταν κακό ΙΜΟ. Συνεχίζω να πιστεύω πως η κάμερα πρώτου προσώπου δεν έχει θέση σε ένα τέτοιο παιχνίδι, ιδίως στα stealth κομμάτια του.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by straier View Post
                    Παιδιά η Square Enix δε νομίζω πως έχει σχέση με την ανάπτυξη του παιχνιδιού, απλά θα το εκδόσει. Η Eidos αναπτύσσει το παιχνίδι.
                    Το trailer μου άρεσε, ο σχεδιασμός του χαρακτήρα μου άρεσε (ντάξει τα γυαλιά είναι λίγο υπερβολή) η όλη αισθητική συμπαθητική (αν και cyberpunk το 2027 είναι λίιιιγο υπερβολή, όλες οι κοπέλες με μισοξυρισμένο κεφάλι;) αλλά δε νομίζω πως θα μου αρέσει ειδικά αν θα είναι πρώτου προσώπου όπως και τα προηγούμενα παιχνίδια (βέβαια δεν έχουν δείξει τίποτα gameplay-wise).
                    Και να πω και κάτι που σε κάποιους θα φανεί βλάσφημο. Μπορεί το πρώτο παιχνίδι (το δεύτερο δεν το έχω ακουμπήσει) να ήταν επαναστατικό σε θέμα ιστορίας ή role-playing αλλά σε θέμα ελέγχου και gameplay ήταν κακό ΙΜΟ. Συνεχίζω να πιστεύω πως η κάμερα πρώτου προσώπου δεν έχει θέση σε ένα τέτοιο παιχνίδι, ιδίως στα stealth κομμάτια του.

                    Η μονή εμπλοκή της Square στο τίτλο είναι η δημιουργία του παραπάνω trailer εξού και η τζαπανίλα που απορρέει. Τώρα βέβαια για να σχηματίσεις και καλύτερη εικόνα για το ίδιο το παιχνίδια, δες τα παρακάτω gameplay videos.







                    Και μια συνέντευξη από τον Art Director της Eidos πίσω απ'τη φιλοσοφία του concept του παιχνιδιού.

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Μπορεί το πρώτο παιχνίδι (το δεύτερο δεν το έχω ακουμπήσει) να ήταν επαναστατικό σε θέμα ιστορίας ή role-playing αλλά σε θέμα ελέγχου και gameplay ήταν κακό ΙΜΟ.
                      Σιγουρα δεν ηταν flawless αλλα κακο ; δεν ξερω ξερω αν το επαιξες στην εποχη του αλλα εγω δεν θυμαμαι να ειχε μεγαλα προβληματα.

                      CG Director's Cut Trailer

                      [GT]708298[/GT]



                      Δεν ξερω αν ειμαι μονο εγω αλλα βλεποντας τα trailers απο πλευρα presentation και γραφικων μου βγαζει κατι απο MGS4.

                      Comment


                      • #26
                        παρακαλω απο εδω και στο εξης να δινουνε ολοι οι developers τα games τους στην SE για publish και πανω απο ολα να φτιαχνει τα trailers τους

                        Comment


                        • #27
                          Ε οχι και κακο το πρωτο Deus Ex σε χειρισμο και role-playing!!!!

                          Iσα ισα που ηταν και πολυ μπροστα απο τα περισσοτερα παιχνιδια της εποχης. Αλλωστε ηταν και το πρωτο FPS το οποιο πλησιαζε τοσο το role playing και τις δεκαδες διαφορετικες προσεγγισεις τοσο σε επιπεδο διαλογων οσο και σε επιπεδο αποστολων.

                          Ανετα μεσα στην πρωτη πενταδα ολων των εποχων για PC και στην δεκαδα της βιομηχανιας ως σημαντικος τιτλος.
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • #28
                            το system shock 2 βγηκε πριν το πρωτο deus ex αλλα οκ δεν πλησιασε και τοσο ολοκληρωμενα το παντρεμα αυτων των δυο genres

                            Comment


                            • #29
                              To System Shock 2 κινηθηκε αρκετα καλα προς αυτη την κατευθυνση και imo το τελικο αποτελεσμα ηταν πιο ενδιαφερον αν και ολο το critical acclaim ειναι μαλλον υπερ του Deus Ex σαν πιο καινοτομο κτλ.

                              Ο Straier δεν ειπε πως ειναι κακο σε role playing, για χειρισμο/gameplay εκανε λογο.
                              Εγω συμφωνω παντως πως ειχε gameplay issues, ριχτε του μια ματια εστω και σημερα και συγκρινετε το με αλλα παιχνιδια εκεινης της εποχης και θα δειτε.. Εκανα μια αποπειρα να το ξαναπιασω αλλα μετα απο 2-3 ωρες max ημουν ετοιμος να το σβησω (τελικα απλα το παρατησα ) και γι' αυτο σιγουρα δεν εφταιγαν τα γραφικα, αλλα αυτα που ανεφερε και ο Straier.


                              Edit: Λολ Vaynard, πιασε κοκκινο (), μαζι ποσταραμε περι SS2!

                              Comment


                              • #30
                                Απαρχαιωμενα γραφικα το Deus Ex ?? modified gaming to the rescue !!!


                                Για πειτε τι ακριβως σας εφταιξε στον χειρισμο και το gameplay γιατι θα με κουφανετε χριστουγενιατικα, τα περισσοτερα σημερινα fps εχουνε πολυ σοβαροτερα προβληματα οπως mouse acceleration / smoothing με το ζορι και τραγικα χαμηλο FOV λογω προχειρου port απτην αντιστοιχη εκδοση σε xbox.

                                Εγω θελω να πιστευω πως δεν θα εχει το human revolution την ιδια μοιρα με τα thief πχ που κονσολοποιηθηκαν τελειως στο 3ο μερος και μετα ξωφλησαν ( http://www.pcgamingstandards.com/Blog.aspx?blogid=8 ), ok ας υπαρχει λιγο hand holding και λιγη γραμμικοτητα στο gameplay αλλα μην το ξεφτιλισουν γιατι θα τους παρει ο διαολος οπως πηρε τους δημιουργους του Bioshock.

                                Comment

                                Working...
                                X