Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μικροί χαρακτήρες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Monkey Island 3

    Murray, the DEMONIC SCULL!!!!!!!

    Threepwood: "How can you talk without a tongue?"
    Murray: "How can you walk without a brain???????"

    ---------------

    Threepwood: (ενω το κρανιο ειναι κρεμασμενο στην εισοδο του βαλτου)
    "What are you doing here?"
    Murray:"I am standing as a testament..."
    Threepwood:" Standing?"
    Murray:"HANGING!!! HANGING as a testament of evil power..."


    Απλα επικος χαρακτηρας....
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

    Comment


    • #17
      Sorrow MGS3

      Comment


      • #18
        Δύο που ξέχασα και κακώς, συν άλλος ένας που μου ήρθε σήμερα στο νου:

        Yorda
        Agro
        Issun
        Carpe diem

        Comment


        • #19
          po po ti spoilers ine auta!!!
          http://pressuridion.blogspot.com/
          http://frogenleaf.deviantart.com/
          http://www.myspace.com/pressureakaspirals

          Comment


          • #20
            Για να δουμε...ο Fel,ο tatoo artist του PlaneScape Torment ηταν καταπληκτικος.Τρομερη εντυπωση μου εκανε επεισης και ο "φαφλατας" στα Baldur's Gate και Shadows Of Amn(το ξερετε πως αν τον αφηνατε να σας πρηξει εδινε 1000xp?Mαλλον για ψυχικη οδυνη... ).Δε θυμαμαι κατι αλλο αλλα ρε Titus ο νανος που αναφερεις ουτε μουγγος ειναι και το τριανταφυλλο σου το δινει για να το γυρισεις πισω στο πανδοχειο που βρισκεται στην αρχη του Heart Of Winter.Σε αυτον αναφερεσαι ετσι δεν ειναι?
            <div align="center">

            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

            Comment


            • #21
              Δύο που ξέχασα και κακώς, συν άλλος ένας που μου ήρθε σήμερα στο νου:

              Yorda
              Agro
              Issun
              [/b]
              Σιγουρα γαμω τους χαρακτηρες αλλα δεν νομιζω να θεωρουνται μικροι.

              Comment


              • #22
                tingle&#33; γιατι ας το παραδεχθουμε ολοι... η βοηθεια του ειναι πολυτιμη οταν ειχε να κανει με τους χαρτες

                λολ. σορρυ παιδια, δεν μπορω να σκεφτω κατι αυτη την στιγμη αλλα ηθελα και εγω κατι να γραψω επειδη ζηλεψα.

                Comment


                • #23
                  Σιγουρα γαμω τους χαρακτηρες αλλα δεν νομιζω να θεωρουνται μικροι.
                  [/b]

                  τους έγραψα εδώ μιας και δεν τους θεωρώ τους πρωταγωνιστές και όλοι τους πλην του Αγκρο είναι non-playable γι&#39;αυτό.
                  Όλα είναι θέμα αντίληψης.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #24
                    tingle&#33; γιατι ας το παραδεχθουμε ολοι... η βοηθεια του ειναι πολυτιμη οταν ειχε να κανει με τους χαρτες

                    λολ. σορρυ παιδια, δεν μπορω να σκεφτω κατι αυτη την στιγμη αλλα ηθελα και εγω κατι να γραψω επειδη ζηλεψα.
                    [/b]
                    Officially πλέον μπορείς να καείς στην κόλαση .

                    Tingle=biggest flaw in videogaming world EVAH.-

                    Και εγώ Issun θα έλεγα, είναι ο πρώτος που μου έρχεται στο μυαλό. Από εκεί και πέρα σκέφτομαι διάφορους secondary chars των Xenosaga, αλλά δεν μπορώ να αναφέρω κανέναν, η ανάπτυξη της προσωπικότητας τους είναι μεγαλύτερη από όλους τους main characters όλων των υπόλοιπων RPGs που έχω παίξει .

                    Margulis fan, τι να κάνουμε.

                    Comment


                    • #25
                      Για να δουμε...ο Fel,ο tatoo artist του PlaneScape Torment ηταν καταπληκτικος.Τρομερη εντυπωση μου εκανε επεισης και ο "φαφλατας" στα Baldur&#39;s Gate και Shadows Of Amn(το ξερετε πως αν τον αφηνατε να σας πρηξει εδινε 1000xp?Mαλλον για ψυχικη οδυνη... ).Δε θυμαμαι κατι αλλο αλλα ρε Titus ο νανος που αναφερεις ουτε μουγγος ειναι και το τριανταφυλλο σου το δινει για να το γυρισεις πισω στο πανδοχειο που βρισκεται στην αρχη του Heart Of Winter.Σε αυτον αναφερεσαι ετσι δεν ειναι?
                      [/b]
                      (Ό&#39;τι θυμάμαι χαίρομαι)

                      Το Fel τον θυμάμαι ελάχιστα. Αν δεν κάνω λάθος ήταν ένας μίζερος, μουντρούχος καλλιτέχνης, αλλά θα εκτιμούσα ιδιαίτερα ένα φρεσκάρισμα της μνήμης μου.

                      Φαφλατά στα Baldur&#39;s Gate δε θυμάμαι, αλλά αν αναφέρεις σημείο κάτι γίνεται...

                      Όσο για το νάνο, είμαι σίγουρος ότι ήταν μουγκός. Το τριαντάφυλλο το είχα πάρει (και είμαι και σχεδόν σίγουρος ότι αυτός ήταν ο διάλογος), ενώ αυτό που μου λες για το πανδοχείο δεν το είχα κάνει και διαβάζοντας οδηγό στρατηγικής είδα ότι είχα χάσει πολύ πράγμα από το νάνο. Πάνω που ψηνόμουν να ξαναπαίξω το παιχνίδι...
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • #26
                        Φαφλατά στα Baldur&#39;s Gate δε θυμάμαι, αλλά αν αναφέρεις σημείο κάτι γίνεται...
                        [/b]
                        Υπηρχε ενας στο BG καθως κι ενας στο BGII:Shadows Of Amn.Στην ουσια ηταν ενας NPC με το skin ενος απλου χωρικου που σε πλησιαζε κι αρχιζε να σου μιλαει.Ακομα κι αν πατουσες το "End Dialogue" αυτος συνεχιζε να σε ακολουθει και ξεκινουσε τη διαδικασια του διαλογου ξανα και ξανα.Ηταν δυνατο φυσικα να τον σκοτωσεις (μαλιστα στη δικη του περιπτωση ουτε καν θα εχανες reputation) ομως στην περιπτωση που καθοσουν να τον υποστεις (μετα απο ενα μικρο διαστημα υποχωρουσε) θα επαιρνες 1000ΧΡ.Οχι και πολυ ασχημα λαμβανοντας υπ οψην ποσο νωρις συνανταται στον τιτλο.
                        <div align="center">

                        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                        Comment


                        • #27
                          Barney Calhoun

                          Ο φύλακας της Black Mesa Research Facility από το Half-Life.

                          Βέβαια, μετά βγάλαν και expansion με τον τύπο (blue shift) αλλά ήταν ψιλοάθλιο...



                          G-Man

                          "The bastard in the blue suit" όπως τον αποκαλούσαμε πιτσιρίκια, από το ίδιο παίγνιο.


                          Όπως καταλαβαίνετε, το half-life μου άφησε κατάλοιπα... (πρώτο και βασικό, έγινα συνάδελφος του Freeman... )

                          Comment


                          • #28
                            Υπηρχε ενας στο BG καθως κι ενας στο BGII:Shadows Of Amn.Στην ουσια ηταν ενας NPC με το skin ενος απλου χωρικου που σε πλησιαζε κι αρχιζε να σου μιλαει.Ακομα κι αν πατουσες το "End Dialogue" αυτος συνεχιζε να σε ακολουθει και ξεκινουσε τη διαδικασια του διαλογου ξανα και ξανα.Ηταν δυνατο φυσικα να τον σκοτωσεις (μαλιστα στη δικη του περιπτωση ουτε καν θα εχανες reputation) ομως στην περιπτωση που καθοσουν να τον υποστεις (μετα απο ενα μικρο διαστημα υποχωρουσε) θα επαιρνες 1000ΧΡ.Οχι και πολυ ασχημα λαμβανοντας υπ οψην ποσο νωρις συνανταται στον τιτλο.
                            [/b]
                            Στο Baldur&#39;s Gate όντως τον θυμάμαι κι εγώ μου είχε ζαλίσει τα...νεύρα,αλλά τελικά το extra XP δε με χάλασε.Τώρα στο Baldur&#39;s Gate II δε θυμάμαι να τον είχα συναντήσει(αν το είχα κάνει θα το θυμόμουν σίγουρα),αλλά μιας και το ξαναπαίζω τώρα θα μου δοθεί η ευκαρία να το κάνω
                            Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                            Comment


                            • #29
                              Μιλάμε για χαραχτήρες εντελώς απαρατήρητους? Η γενικά για χαραχτήρες που δεν έχουν πρωταγωνιστικό ρολο? Όπως και να έχει:

                              "Oh it&#39;s you, Master Alucard. What do you need?"



                              Δεν ξέρω γιατί, αλλα πάντα μου άρεσε ο συγκεκριμένος χαραχτήρας, με ιδιαίτερη συμπάθεια στην φωνή του.
                              Δεν είναι ο μικρότερος χαρακτήρας, και δεν περνάει απαρατήρητος αλλά από την 1η στιγμή που τον είχα δει έκλεισα μία θέση στο πάνθεον για αυτόν.
                              Tyrael.....Αρχάγγελος στο DiabloII.....ο κύριος στο avatar και στην sig μου
                              [/b]
                              Ο αρχάγγελος στο Diablo II δουλεύει σαν Joker part time λέγοντας ατάκες όπως "Let&#39;s put a smile on that face&#33;" για να βγάζει τα προς το ζην του?
                              Το πρώτο ζόμπι στα Resident Evil.

                              Θυμάστε στο πρώτο παιχνίδι της σειράς εκεί στο δωμάτιο με τη τραπεζαρία και τη λίμνη απο αίμα που ακούτε τον πυροβολισμό; H δίπλα πόρτα βγάζει σε εναν διάδρομο ο οποίος οδηγεί στην πιο τρομακτική σκηνή της παιδικής μας ηλικίας. Εκείνο το ασπροκέφαλο ζόμπι να μασουλάει το πτώμα του Kenneth και όταν καταλαβαίνει την παρουσία του ήρωα, γυρνάει σιγά σιγά...

                              http://www.youtube.com/watch?v=skm3iXz9qSU
                              [/b]
                              - Jill: Berry?&#33;
                              - Berry: What is this?
                              - Jill: Watch out&#33; Is a monster&#33;
                              - Berry: Let me take care of this&#33;
                              Peow... Peow... PEOW...

                              B)

                              <span style="font-family:Century Gothic">MAY THE RATS EAT YOUR EYES&#33; I am now lost to your cause&#33; The Darkness comes...&#33; IT WILL DAMN US ALL&#33;&#33;&#33; </span>

                              Comment


                              • #30
                                Τότε ήταν και avatar και θα είναι όταν μου φύγει η τρέλλα με τον Joker
                                Να δούμε πότε όμως θα γίνει αυτό. Δν το βλέπω σύντομα
                                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                                Comment

                                Working...
                                X