Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tactics Ogre: Let Us Cling Together

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Για εμένα είναι καινούριο γιατί 1)δεν έχω παίξει το πρωτότυπο 2)γιατί θα είναι πολύ βελτιωμένο σε σχέση με την πρώτη έκδοση(μιλάνε για επιπλέον 30% ιστορία,αυτά είναι) και 3)επειδή θέλω.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • #32
      παω πασο

      δηλαδη ενταξει τι θα γινει τωρα με τα tjrpgs remakes? αισθανομαι εξαπατημενος που επαιξα το original οπως και με το fft

      edit: δεν νομιζω να ψηθω να το ξαναπαιξω οσο godlike και αν φαινεται οτι βγαινει σαν remake ,αλλα σας ζηλευω που θα το παιξετε:kill:

      Comment


      • #33
        Ean den epaikses to War of lions den exeis paiksei to Final Fantasy Tactics, sorry

        To idio pistevw pws tha isxyei kai gia to Tactics Ogre.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #34
          εχω δει ολες τις αλλαγες στο war of the lions αλλα και παλι δε ψηθηκα, dunno

          Comment


          • #35
            Poies allages... exeis katsei na diavaseis olous tous dialogous sto paixnidi?
            H metafrash exei allaksei toso poly pou einai san na paizeis allo paixnidi, afto enow.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #36
              ναι το script οτι το εχουνε βελτιωσει, εχουνε προσθεσει διαλογους κτλπ αλλα και παλι το στορυ δεν ειναι το ιδιο? αλλαζει κατι?

              Comment


              • #37
                Vgazeis nohma gia polla pragmata pou htan wtf sto original.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #38
                  Ναι αλλα παιζει πολυ μεγαλο ρολο το πως αποδιδεται το script, παρολο που το σεναριο ειναι το ιδιο (αλλο να γραψω το Lord of the Rings εγω και αλλο να το γραψει ο Tolkien ). Δεν εχω παιξει το πρωτοτυπο (εχω ασχοληθει μονο με το War of the Lions) αλλα το κειμενο της psp version ειναι θεικο ακομα και λογοτεχνικα αν το δεις. Imo αξιζει μονο και μονο γι'αυτο.

                  Ελπιζω σε κατι αντιστοιχο με το let us cling together απο πλευρας κειμενου. Ουτως η αλλως παντως οι περισσοτεροι ερχονται για πρωτη φορα σε επαφη με τον τιτλο οποτε το κινητρο υπαρχει. Τις καρτες τις θελω και εγω!!!!!!!!!

                  Comment


                  • #39
                    Σωστός ο νουτο.

                    Vaynard αν ποτέ θελήσεις να ρίξεις replay στο τακτικς παίξε την psp έκδοση.Μιλάμε για τεράστια βελτίωση σε σχέση με το πρωτότυπο.


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • #40
                      Το FFT το ειχα παιξει αρκετα στο PSX αλλα δεν το τελειωσα ποτε. Στο PSP ετυχε να το τελειωσω μεσα σε λιγοτερο απο 4 ημερες, ευκολα το καλυτερο καψιμο ever για εμενα.

                      Στο PSX το script ειναι απο αδιαφορο εως κακο. Στο PSP ειναι απλα ο,τι καλυτερο εχω δει ποτε και επειδη δεν ασχολουμαι σοβαρα με δυτικα παιχνιδια, ας πω πως ειναι ο,τι καλυτερο μπορει να δει κανεις απο Ιαπωνια μερια τουλαχιστον.
                      Η συνταξη και το λεξιλογιο ειναι κατι που δε βλεπουμε απλα ποτε, ουτε σε παιχνιδια, ουτε σε ταινιες κτλ. Αγγιζει επιπεδα καθαρης λογοτεχνιας η δουλεια που εκανε ο head translator.

                      Το οτι το ιδιο ατομο εχει αναλαβει και τη μεταφραση του TO: LUCT ειναι παραπανω απο θετικο.
                      Δεν ξερω αν θα το καψω το παιχνιδι day 1, αλλα σιγουρα θα το παιξω και ακομα πιο σιγουρα θα το απολαυσω οποτε εχω την καταλληλη διαθεση για κατι τετοιο.

                      Κακα τα ψεματα το FFT ειναι πολυ βαρυ παιχνιδι και δεν εχω τη διαθεση να το ξαναπαιξω, αλλα αυτο δε μειωνει ουτε καν στο ελαχιστο την εμπειρια που εζησα τελειωνοντας το εστω και 1 φορα.

                      Vanyard ο Matsuno ειναι ο Tokido των ποιοτικων σεναριων .
                      Why so fucking godlike?

                      Comment


                      • #41
                        Vanyard ο Matsuno ειναι ο Tokido των ποιοτικων σεναριων .
                        Why so fucking godlike?
                        lol συμφωνω σωστη παρομοιωση

                        Comment


                        • #42
                          OMG WTF EURO RELEASE DATE 25 Ιανουαριου;;;;;

                          To gamefaqs βεβαια επιμενει πως το παιχνιδι θα βγει στις 25/2 και μαλλον ακουγεται και πιο λογικο αυτο εδω που τα λεμε.

                          Επισης:
                          [GT]709295[/GT]

                          US Boxart:

                          Comment


                          • #43
                            Οριστε και τα περιεχομενα της συλλεκτικης εκδοσης



                            PlayStation Portable strategy RPG Tactics Ogre: Let Us Cling Together includes a copy of the game, a 44-page hardback artbook The World of Tactics Ogre, an exclusive mini soundtrack CD and a 50 per cent off PSN voucher for cult Square JRPG Vagrant Story.
                            http://www.eurogamer.net/articles/20...remium-edition

                            Comment


                            • #44
                              Το ειδα κι εγω πριν λιγο αλλα με προλαβες. Κλασικα στα ξενα φορα οι Αμερικανοι λενε πως θελουν την ευρωπαϊκη εκδοση και οι Ευρωπαιοι θελουν την αμερικανικη (με τσ tarrot cards). Oh the internets..

                              Μια χαρα μας εκατσε, νομιζω πως εμεις εχουμε την καλυτερη εκδοση, χαλαρα κιολας. Ενα ειναι το κακο βεβαια, αν το παιξω με ρυθμους FFT, τοτε θα τελειωσω το NTSC ISO πριν προλαβει να βγει το παιχνιδι στην PAL αγορα .

                              Comment


                              • #45

                                Κλασική S-E έκδοση. Δε με χαλάει αλλά το emoticon πάει στο voucher μιας και το Vagrant Story το αγόρασα ήδη.( προ έτους βέβαια αλλά οκ) Βάλτε ένα 50% για ένα από τα Squaresoft psone classics και είμαστε οκ.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X