Announcement

Collapse
No announcement yet.

Epic Mickey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Epic Score

    [GT]706903[/GT]

    Ίσως το έχω αναφέρει ξανά, όμως νιώθω πως το παιχνίδι χαραμίζεται στο Wii. Είναι πολύ κρίμα ένα δημιούργημα τέτοιου βεληνεκούς να μην είναι διαθέσιμο σε ανώτερα γραφικά και HD.

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • #32
      Όσο πάει όλο και καλύτερο γίνεται στα βίντεο. Αυτό το τελευταίο ειδικά ανοίγει την όρεξη και χαλαρώνει το πορτοφόλι....
      Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
      ---------------------
      animEΛ_ΛΑΣ

      Comment


      • #33
        Character Overview - Warren Spector discusses how he decided which characters to include in Epic Mickey.

        [GT]707116[/GT]

        Όλο λέω ότι δεν θα δω τίποτα άλλο πλέον από το παιχνίδι, όμως δεν μπορώ να αντισταθώ. Επίσης, όσον αφορά για την ευρωπαϊκή κυκλοφορία της Limited Edition, δεν έχει ανακοινωθεί κάτι και μάλλον θα παραμείνει στην Αμερική. Αν δεν ανακοινωθεί τίποτα μέχρι και 1 ημέρα πριν την κυκλοφορία της Αμερικής, τότε έχω φύγει για προπαραγγελία από Αμέρικα μεριά.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #34
          Το παιχνιδι εκανε leak και μαλιστα αρκετα νωρις. Απο σποντα το πετυχα επειδη αυτες τις μερες κοιταω τακτικα για το ποτε θα κανει leak το DKCR .
          Μια κουβεντα ειναι βεβαια να το βρει κανεις προς download, αλλα σιγα σιγα θα αρχισουν να ακουγονται οι πρωτες εντυπωσεις απ' οσους ασχοληθουν.

          Θα το τσεκαρω σιγουρα κι εγω καποια στιγμη μεσα στο μηνα και μακαρι να ναι ανταξιο των προσδοκιων ολων μας.

          Comment


          • #35
            Νέο βίντεο.
            Carpe diem

            Comment


            • #36
              Review
              Carpe diem

              Comment


              • #37
                Τελικά τι λέει?

                Comment


                • #38
                  Το εχω παιξει 4-5 ωρες απο οταν βγηκε πριν κανα μηνα, αλλα δε μπηκα στον κοπο να γραψω τιποτα.
                  Αρχικα ημουν επιφυλακτικος, γιατι το παιχνιδι ειχε παρει σχετικα καλα reviews, αλλα αυτο που ειδα εγω δε μου αρεσε.
                  Μετα βεβαια ειδα τα σχολια οσων το παιξαν στα διαφορα fora και ειπα πως οκ, ισως και να μην επεσα τοσο εξω.

                  Το παιχνιδι φωναζει rushed σε αρκετα σημεια. Πραγματι, οι developers βγηκαν και ειπαν πως τους πιεσαν για να βγει το παιχνιδι εγκαιρα για την περιοδο των Χριστουγεννων. Ο ελεγχος του Mickey στα πιο platforming κομματια και τα camera controls ειναι πολυ ασχημα κατ' εμε.

                  Οπτικα το παιχνιδι δεν ειναι ασχημο, αν και αυτη η μουντιλα που επικρατει με κουρασε λιγακι. Τα cutscenes και η μουσικη επενδυση ειναι πολυ καλα παντως.

                  Το gameplay τωρα εμενα δε μου αρεσε... Ολο το παιχνιδι ειναι να γεμιζεις με paint ή να σβηνεις διαφορα πραγματα, ετσι ωστε να δημιουργεις ή να εξαφανιζεις αντικειμενα. Ελευθερια δεν υπαρχει ομως ουτε στο ελαχιστο, με πολυ λιγα αντικειμενα μπορεις να αλληλεπιδρασεις, οποτε το gameplay περιοριζει παρα πολυ τον παικτη.

                  Ενας hardcore Disney fan μπορει να γουσταρει με τα 1000, εγω παλι σαν ενας απλος Disney fan που το περιμενα πολυ, εστω και απο περιεργεια για να δω τι βγηκε, μπορω να πω πως λιγο πολυ απογοητευτικα.

                  Περιμενω βεβαια και αλλες γνωμες - αν ετυχε να το δει κανεις.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Xeno View Post
                    Το εχω παιξει 4-5 ωρες απο οταν βγηκε πριν κανα μηνα, αλλα δε μπηκα στον κοπο να γραψω τιποτα.
                    Αρχικα ημουν επιφυλακτικος, γιατι το παιχνιδι ειχε παρει σχετικα καλα reviews, αλλα αυτο που ειδα εγω δε μου αρεσε.
                    Μετα βεβαια ειδα τα σχολια οσων το παιξαν στα διαφορα fora και ειπα πως οκ, ισως και να μην επεσα τοσο εξω.

                    Το παιχνιδι φωναζει rushed σε αρκετα σημεια. Πραγματι, οι developers βγηκαν και ειπαν πως τους πιεσαν για να βγει το παιχνιδι εγκαιρα για την περιοδο των Χριστουγεννων. Ο ελεγχος του Mickey στα πιο platforming κομματια και τα camera controls ειναι πολυ ασχημα κατ' εμε.

                    Οπτικα το παιχνιδι δεν ειναι ασχημο, αν και αυτη η μουντιλα που επικρατει με κουρασε λιγακι. Τα cutscenes και η μουσικη επενδυση ειναι πολυ καλα παντως.

                    Το gameplay τωρα εμενα δε μου αρεσε... Ολο το παιχνιδι ειναι να γεμιζεις με paint ή να σβηνεις διαφορα πραγματα, ετσι ωστε να δημιουργεις ή να εξαφανιζεις αντικειμενα. Ελευθερια δεν υπαρχει ομως ουτε στο ελαχιστο, με πολυ λιγα αντικειμενα μπορεις να αλληλεπιδρασεις, οποτε το gameplay περιοριζει παρα πολυ τον παικτη.

                    Ενας hardcore Disney fan μπορει να γουσταρει με τα 1000, εγω παλι σαν ενας απλος Disney fan που το περιμενα πολυ, εστω και απο περιεργεια για να δω τι βγηκε, μπορω να πω πως λιγο πολυ απογοητευτικα.

                    Περιμενω βεβαια και αλλες γνωμες - αν ετυχε να το δει κανεις.
                    Έχτος από το gamespot.Στο IGN πάντως έγινε σαν σήμα κατατεθέν.

                    Για την προβληματική camera την έχω διαβάσει κάπου ναι, τόσο κακή είναι? Δεν με ενοχλεί αν είναι μουντό, ούτε αν δεν υπάρχει ιδιαίτερη ελευθερια (ίσος και να το προτιμώ έτσι). Τα cutscenes και το soundtrack πιστεύω ήταν κάπως αναμενόμενο να είναι καλά.

                    Είμαι και εγώ απλός fun τις Disney, θα το δοκιμάσω σίγουρα αργά η γρήγορα.

                    Comment


                    • #40
                      Τι λέει ρε παιδιά,το έπαιξε κανένας το παιχνίδι;(Εκτός από τον xeno)

                      Περίμενα να έχει περισσότερη κίνηση το thread.

                      Τέλος πάντων,εγώ θα το αγοράσω και θα το παίξω σίγουρα στο μέλλον,απλώς περιμένω να βρω καλό price drop.

                      Αυτό που ήθελα να γράψω εξ αρχής είναι ότι στο επόμενο ΚΟΜΙΞ θα δημοσιευτεί ιστορία η οποία θα βασίζεται στο σενάριο του παιχνιδιού.Καλή φάση,αλλά αναρωτιέμαι μήπως θα ήταν καλύτερα να παίξω καλύτερα πρώτα το παιχνίδι.:xp:

                      Οι πωλήσεις του παιχνιδιού πάντως έχουν ξεπεράσει το ένα εκατομύριο παρόλο που είχε τα θεματάκια του.Καλά νέα όπως και να έχει,δίνεται έτσι σοβαρό κίνητρο στον spector και την ομάδα να εργαστούν σε ένα καλύτερο sequel,η,ακόμα καλύτερα,σε ένα epic ducktales.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • #41
                        Έχε χάρη που δεν μπορώ να συνδέσω Wii αυτόν τον καιρό,αλλιώς θα το είχα ήδη πιάσει.Πάντως ναι,καλύτερα να παίξεις πρώτα και μετά να διαβάσεις το ΚΟΜΙΞ.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #42
                          Ξεκίνησα το παιχνίδι στον Dolphin. Πέρασα από χίλια κύματα με τις ρυθμίσεις ώστε να βάλω όλα τα απαραίτητα κουμπιά του Wii-mote σε ένα απλό joypad όμως πλέον παίζει μια χαρά. Κρίμα που βγήκε σε αυτήν την κονσόλα πάντως, το παιχνίδι χαραμίστηκε. Μπορούσε χαλαρά να παίξει και με "συμβατικό" χειριστήριο στις ισχυρές κονσόλες σε Full HD Glory, και μάλιστα χωρίς να ανησυχεί για τους περιορισμούς των DVD, μιας και ένα Blu Ray format θα προσέφερε πολύ περισσότερο στο παιχνίδι.

                          Τέλος πάντων, έπαιξα μόνο μία ώρα, όμως το παιχνίδι με μία πρώτη εντύπωση τα σπάει, τουλάχιστον για κάποιον hardcore fan της Disney. Για την ακρίβεια όσο πιο σκλυροπυρηνικός θαυμαστής είναι ο παίχτης, τόσο πιο πολύ θα συγκινηθεί με την όλη φάση. Από την άλλη δεν ξέρω τι εντύπωση θα δώσει σε κάποιον που απλά ξέρει τα βασικά για την Disney, προσωπικά όμως και μόνο που είδα τον Gremlin Gus, και μάλιστα σε κύριο ρόλο, έδωσα ΑΠΕΙΡΑ respect στους συντελεστές του παιχνιδιού.

                          Επίσης οι ενδιάμεσοι κόσμοι προβλέπονται συναρπαστικοί, μέχρι στιγμής πέρασα μόνο έναν που αποτελεί φόρο τιμής στο "Mickey and the beanstalk". Και μέσα σε όλα αυτά έχουμε Mad Doctor (από το ομώνυμο animation short του '30) , Oswald και φυσικά Μαύρο Φάντασμα στο οποίο αναφέρθηκα αναλυτικά σε προηγούμενο post. Γενικά, πολλούς ξεχασμένους χαρακτήρες βλέπω και γουστάρω απίστευτα. Κάποια στιγμή έπρεπε να αποδωθεί φόρος τιμής σε όλους αυτούς τους χαρακτήρες, χάρη στους οποίους η Disney ορθοπόδησε και έγινε η πανίσχυρη πολυεθνική που είναι σήμερα. Αυτή εξ' άλλου ήταν και η αρχική ιδέα του παιχνιδιού, εξ' ου και η Wasteland. Και ακόμα δεν αρχίσαμε, τα καλύτερα έπονται. Το παιχνίδι προβλέπεται έπος, τι να λέμε τώρα. Μόλις το τελειώσω αναμένετε in-depth ανάλυση, πιστεύω πως θα χρειαστεί για την πλήρη κατανόηση ενός τέτοιου παιχνιδιού.

                          Από gameplay από την άλλη δεν ξέρω τι παίζει, ήμουν πολύ απασχολημένος με το να θαυμάζω το υπόλοιπο παιχνίδι :xp:. Η κάμερα πάντως τα είχε τα προβληματάκια της, κι απ' ό,τι διάβασα και στο νετ, εμπόδισε πολύ κόσμο από το να δώσει στο παιχνίδι 9 ή 10 στα 10. Ελπίζω πάντως να μην είναι τόσο άσχημη. Θα είναι κρίμα το Epic Mickey να χάνει από το gameplay τη στιγμή που έχει πέσει τόση δουλειά στο ουσιαστικό κομμάτι του παιχνιδιού.

                          Τέλος, το ΚΟΜΙΞ 274 με την ιστορία του Επικού Μίκυ κυκλοφόρησε. Το τεύχος επίσης έχει καμιά 10αριά σελίδες με άρθρα σχετικά με το παιχνίδι, είναι must buy για όσους το έχουν παίξει (ή σκοπεύουν να το παίξουν). Δεν την έχω διαβάσει ακόμα βέβαια επειδή περιμένω πρώτα να τερματίσω το παιχνίδι, όμως γενικά αξίζει σαν έκδοση.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • #43
                            Τι να πω... Μου άνοιξες πολύ την όρεξη τώρα. Μεγάλωσα με Disney. Αυτό με τον γίγαντα δεν υπάρχει.

                            Λυπάμαι και εγώ που είναι στο Wii. Κατέβασα emulator του Dreamcast και το Resident Evil 3 για να δοκιμάσω αν παίζει, και μου έκανε αρκετό πρόβλημα στον ήχο. Φαντάζομαι λοιπόν το Emulator του Wii τι θα κάνει και τι θα περάσω... Τι προτείνεις?

                            Comment


                            • #44
                              Γιατί δε παίζεις το RE3 στον ePSXe;
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • #45
                                Γιατί δεν παίζω το RE3 στο PC που βγήκε?Το έχω τελειώσει ξανά, απλά εκείνο βρήκα να κατεβάσω για δοκιμη.

                                E αν εκείνο κάνει τέτοια προβλήματα, τότε φαντάζομαι τι θα κάνει του Wii που είναι και σχετικά νέο και πιο απαιτητικό.

                                Comment

                                Working...
                                X