Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αναζήτηση ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ κιθάρας!(need ur help)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αναζήτηση ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ κιθάρας!(need ur help)

    Λοιπόν, θέλω να αγοράσω μια κιθάρα, και έπεσα πάνω στη

    Fender Squier Stratocaster Classic Vibe 50s

    Αυτή η κιθάρα λοιπόν από ότι κατάλαβα είναι κάτι σαν remodel (υποθέτω...) μιας κιθάρας των 50s. Υπάρχει και 60s αλλα χεστήκαμε για τα 60s.

    Πρέπει να ξέρετε ότι ήμουν ρέτρο απο πολύ μικρός (ήθελα γραμοφωνο).

    Καλα, ο κύριος λόγος είναι η φθηνή τιμή... Ο οποίος είναι και ο λόγος που έκανα το τόπικ.....

    Σε βίντεο που είδα λένε ότι την αγοράζουν 300 $....

    Εγώ την βρήκα πρώτα εδώ μπορείτε να μου πείτε αν πρόκειτε για την ίδια κιθάρα;
    http://www.metallidis.gr/page4.php?v...ry=13&image=26






    Δεν θέλω να με λέτε τσιγκούνη, αλλά 75 ευρω παραπάνω είναι πολύ. Αν πρόκειτε για την ίδια κιθάρα μπορείτε να με βοηθήσετε δείχνοντάς μου μερικά Ελληνικά online shops με details και φωτογραφίες, παρακαλώ;

    Πάντως έχω γούστο έτσι;

  • #2
    Για τέτοιες κιθάρες υπάρχουν μόνο στον Νάκα και στον Ριχάρδο, αλλιώς πάρε από εξωτερικό.

    Σε προειδοποιώ όμως ότι τέτοιες κιθάρες κοστίζουν πολύ παραπάνω από 75€. Για 75€ μπορείς να αγοράσεις κλασσικές κιθάρες, όπως αυτές σε μπουζούκια και τέτοια.

    Και επειδή βλέπω ότι είσαι Αθηναίος, θα αναγκαστείς να κατέβεις Χαρίλαου Τρικούπη, όπου υπάρχουν ένα σωρό μαγαζιά τέτοιου τύπου. Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε συγκεκριμένα ονόματα των δρόμων, καθώς είμαι από Θεσσαλονίκη.
    sigpic

    Comment


    • #3


      γαμ@ει

      Comment


      • #4
        Φαίνετε Tanno έχασες το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ κομματι του ποστ.



        Ειπα πως άκουσα να κανει 300 δολλάρια, αλλα την εχει σε αυτο το μαγαζι (ξερω που ειναι)
        375.

        Και λέω ότι αυτα τα 75 μήπως μπορω να τα γλιτώσω.

        Comment


        • #5
          Εσύ δεν είπες για 300€, αλλά δολλάρια ! Τέσπα. Δεν το έχασα. Δυστυχώς, στην Ελλάδα είναι τώρα πια 3 φορές πιο ακριβή απ' ότι στο εξωτερικό. Οπότε αναγκαστικά ζήτα τον μπαμπά σου να βγάλεις προπληρωμένη κάρτα και θα στην στείλουν από το εξωτερικό με UPS.

          Και του λόγου το αληθές...



          Αν θέλεις, αγόρασε την απ' αυτό το site... Εγώ έχω αγοράσει κάποια πράγματα απ' εκεί και είμαι κομπλέ.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Προπληρωμένη is out of the question......

            Δεν ηταν αυτη η κιθαρα που θελω.... ΑΥΤΗ είναι


            Αλλά και πάλι ίδια τιμή.
            Καλα δεν πειράζει θα παω στο καταστημα χεστηκα δεν πειραζει.

            Comment

            Working...
            X