Announcement

Collapse
No announcement yet.

Διαγωνισμός banners!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ευχαριστω για τα θετικα σχολια. Πρεπει να πω πως το καλυτερο ως τωρα μου το εκανε ο Hideo,τον οποιο παρεπιπτοντως χιλιοευχαριστω γιατι εχει εξαιρετικη αισθητικη, λεγωντας μου οτι ειναι αντικατοπτριζει το forum.
    Συγχρονο μεν αλλα με retro επιρροες.
    Καταπληκτικο κοπλιμεντο...

    Ειναι ενα απλο banner για forum Κι αυτη ηταν η λογικη της δημιουργιας του.
    Φυσικα, ουτε κι εγω το εγκρινω για site banner.

    Ομως η λογικη ειναι απλη. Ο επισκεπτης ξερει που μπαινει, σε ενα Portal για Gaming, το gamers Odyssey αφου ετσι κι αλλιως τα παιδια γιαυτο το προοριζουν (site).
    Κατα τη γνωμη μου δε χρειαζεται να αναδειχθει το ονομα που ουτος ή αλλιως φαινεται αλλα η εικονα που θα σπαει κ τη μονοτονια των γραφων μας.

    Για να το παω και προς το πιο..ιδεολογικο, η γραφη και μονο δεν ειναι ικανη να αναδειξει τπτ,ουτε καν το ονομα του site, εαν πρωτα οι ιδιοι οι users που συμμετεχουν δε σεβονται ο ενας τον αλλον ή δεν κρατανε καποιο επιπεδο στα Posts τους.

    Οπως και να χει, το Font Ουτε εμενα μου πολυαρεσει και θα προσπαθησω μεχρι τις 20 να το συμαζεψω καπως. Οταν το εφτιαχνα ειχα κατι αλλο στο μυαλο μου αλλα δε βγηκε. Τεσπα.
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • #32
      Briskw kai egw to banner tou Scatman poly kalh idea alla me merikes alages, gia paradeigma o Snake, o Masterchief, o Ryu, o Link kai o Cloud den tairiazoun kata thn gnwmh mou

      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #33
        Παρατήρισα ή μου φαίνεται πως τα περισσότερα από τα banner (ελληνικός όρος δεν υπάρχει ; ) που έβαλαν τα παιδιά λίγο έως πολύ είναι επηρρεασμένα από αυτό:


        ε ρε για άλλη μια φορά καινοτομώ, δημιουργώ νέα μόδα
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #34
          Η ακριβής μετάφραση του "banner" είναι "στρατιωτική σημαία, λάβαρο". Ο όρος "σήμα" είναι κάπως άστοχος, και καλώς ή κακώς είναι αργκό του internet.

          Ένα θέμα που θίχτηκε σε ΠΜ είναι το θέμα του αν και πόσο μιλάμε για gif. Οριστική απόφαση πάνω σε αυτό δεν υπάρχει, και θα παρθεί μόλις κλείσει η διαδικασία υποβολής και ψηφοφορίας. Θα πρέπει να συντρέχουν ειδικοί λόγοι, όπως ισοβαθμία ή ελάχιστη διαφορά και εικαστική συνάφεια των ισοβαθμούντων banners. Θα θέλαμε να αποφύγουμε δεύτερη ψηφοφορία, αλλά προκειμένου να καταλήξουμε σε κάτι ακαλαίσθητο θα το σκεφτούμε σοβαρά. Θα ήθελα να δω ένα banner να ξεχωρίζει και να καταλήγουμε καθαρά εκεί πάντως (πρώτη επιλογή μας δηλαδή είναι σταθερή εικόνα), αλλά ακόμα δε μπορώ να δεσμευτώ για κάτι. Καλώς ή κακώς η διαδικασία είναι "βλέποντας και κάνοντας". Είμαστε ανοιχτοί σε ιδέες πάντως, όχι μόνο εγώ αλλά και ο Κερσντ και ο Μπόι και ο Σαμπ.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • #35
            Originally posted by Titus
            ...αν δε με γελούν τα λατινικά μου, σημαίνει "εν τω μέσω η αλήθεια" ...
            Τα λατινικά σου θα πρέπει να σε γελούν
            In media res σημαίνει "στην μέση των πραγμάτων" και σχετίζεται με την Οδύσσεια επειδή η αφήγηση αρχίζει από την μέση του έπους..
            Brunel University Jiu-Jitsu : One way or another you are going down

            Brunel University Snow Club : Knowledge is powder

            Another fool one more crossing the line, won't believe a madman leads the blind.
            So follow your heart and hear them cry, because fools never die

            Comment


            • #36
              Παρατήρισα ή μου φαίνεται πως τα περισσότερα από τα banner (ελληνικός όρος δεν υπάρχει ; ) που έβαλαν τα παιδιά λίγο έως πολύ είναι επηρρεασμένα από αυτό:


              ε ρε για άλλη μια φορά καινοτομώ, δημιουργώ νέα μόδα
              [/b]
              τελευταια βλεπω συνεχως απλουστατα fonts, ενω οι προσπαθειες ειναι αρκετα καλες, βαλτε κει περα και κατι πιο πρωτοτυπο σε fonts βρε παιδια. οριστε ενα site http://www.dafont.com/

              Comment


              • #37
                Kατοπιν διαμαρτυριων, αποφασισα να ανανεωσω το banner με καπως πιο αποδεκτα σχεδια και fonts .



                Δεν ειναι καλυτερο τωρα?

                Ρε ουστ! Που μου εχετε κι απαιτησεις χωρις να μου κολλατε ενσημα
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • #38
                  LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOL.

                  Comment


                  • #39
                    Αυτήν τη φωτογραφία μου βρήκες να βάλεις ;

                    Comment


                    • #40
                      [/b]

                      ΕPIC LOL!







                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • #41
                        Mου άρεσαν των quajafrie, mr.night, bigboss (με άλλα fonts) και christop (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ με αλλα fonts). No offence για τους υπόλοιπους είναι θέμα γούστου, προσωπικά δε θα ήθελα κάτι που να περιλαμβανει χαρακτήρες παρ'όλο που κάποια ήτανε αρκετά εως πολύ καλά.

                        Comment


                        • #42
                          Αχαχα
                          φοβερο!
                          Ειδικα ο DJsolid που βγαινει απο τον τοιχο και η ξακαρφωτη κουκλα ειναι ολα τα λεφτα

                          Comment


                          • #43

                            [/b]
                            LOL
                            Εγω γελαω πιο πολυ με εμενα ου μου χεις βαλι για μαλι ολοκληρη αφανα - φταιει μαλλον που ηταν σκοτεινη η φωτογραφια και δε ξεχωριζες το κεφαλι απ'το background.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #44
                              Μου εβγαλες το Θεο μεχρι να βγεις απτη foto/ Επρεπε να σε τιμωρησω με καποιο τροπο και η αφανα ηταν η ιδανικη λυση

                              (ουτε τα μαλλια ξεχωριζα, ουτε το παππουτσι xD)
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment


                              • #45
                                Scatman exeis thn pshfo mou pantws
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X