Announcement

Collapse
No announcement yet.

DAEMAEOΝ:The Pentagon Grave

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DAEMAEOΝ:The Pentagon Grave



    Πρόκειτε για ένα φρέσκο action platform το οποίο θα παρουσιαστεί σε λίγες μέρες στην hgda στο Γκάζι, το project έχει αναλάβει μια φρέσκια ομάδα η Level Up entertainment ιδιτεραιότητα της οποίας είναι οτι αποτελείτε απο τα παρακάτω μέλη...

    Προγραμματιστής : Χρήστος Τσώνης " Ramparter"
    Γραφίστας : Νίκος Αναστόπουλος " Strawhat Nikos"

    (τους άλλους δε τους ξέρετε μη ψαχνεστε...)

    Μουσική : Ανδρέας Χερουδάκης
    Level Design : Βασίλης Παπαντώνης "Peripterapper"
    Brainstorming, testing, λιγο απ'ολα... : Μανώλης Πετράκης "makaveli"

    Η ιστοσελίδα του παιχνιδιού

    http://www.level-up-entertainment.blogspot.com/

    Απο κεί και πέρα δε θα πούμε πολλά, θα σας παρουσιάσω δύο screen shots και σας περιμένουμε το Σάββατο να παίξετε το Demo στην έκθεση οπου θα το παρουσιάσουμε και να τα πούμε απο κοντά.




    Και η σελίδα της έκθεσης : HGDA

    Η παρουσιάση θα γίνει αυτό το Σάββατο στις 5:30 το απόγευμα
    0
    Φυσικά !
    0%
    0
    Δε νομίζω...
    0%
    0
    Θα προσπαθήσω...
    0%
    0

  • #2
    oh! it sucks

    Καλή τύχη. Χαριτωμένο φαίνεται, εύχομαι να 'χει καλό animation. Προσοχή στα frames
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • #3
      Δεν θα έρθω, γιατί πολύ απλά αυτό θα γίνει στην Αθήνα. Αν κανονίζατε για Θεσσαλονίκη, ευχαρίστως...
      sigpic

      Comment


      • #4
        μαλακία, ρε Τάννο, τωρα θα ενημερώσω τις 15 ομάδες παιδιών να ανέβουν όλες Θεσσαλονίκη...

        Comment


        • #5
          Στο θεμα μας: ηθελα να κατεβω αλλα δεν θα μπορεσω λογω κακων οικονομικων. Ομως θελω Νικολα εαν γινεται καποια βιντεο με την παρουσιαση και μια σχετικη ενημερωση για το πως πηγε και το δικο σας παιχνιδι απο ανταποκριση και γενικοτερα απο το Συνεδριο. Επισης ενα dev diary ή κατι παρεμφερες θα ηταν πολυ καλο, να δουμε τις διαδικασιες κατασκευης και αναπτυξης του παιχνιδιου.

          Επισης δεν εχει σημασια το γεγονος οτι δεν γνωριζουμε προσωπικα τους υπολοιπους, ολοι συνεβαλαν και ολοι πρεπει να εχουν το ονομα τους γραμμενο. Οποτε κανε ενα edit σε παρακαλω να δουμε ποια παιδια συμμετειχαν.

          Τελος, καλη επιτυχια, και εμεις μιλαμε και ιδιαιτερως.
          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

          Comment


          • #6
            Κώστα, τέτοια video ιδέα ζήτησα και εγώ από τον Νίκο Ζαφείρη(Θα καταλάβεις, Strawhat, ποίον εννοώ μετά, άμα πας εκεί) για να δω τις παρουσιάσεις και τα συναφή.

            Καλή επιτυχία και από μένα.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by Dj Solid View Post
              Επισης δεν εχει σημασια το γεγονος οτι δεν γνωριζουμε προσωπικα τους υπολοιπους, ολοι συνεβαλαν και ολοι πρεπει να εχουν το ονομα τους γραμμενο. Οποτε κανε ενα edit σε παρακαλω να δουμε ποια παιδια συμμετειχαν.

              .

              Μα τους αναφέρω όλους ρε συ, αναφερομουν στον μουσικο και τον L.Designer εγω με τον Ραμπίδη έχουμε κάνει ολο το προγραμματισμο (αυτος) και ολα τα γραφικά (εγώ ), και ο μουσικός μας τα σπάει πραγματικά!

              Comment


              • #8
                Σιγά μην έρθω να παίξω ένα μουφοπαίχνιδο.

                Θα προσπαθήσω να έρθω παίδες.Καλή επιτυχία.
                Carpe diem

                Comment


                • #9
                  Εκανα ενα μικρο edit για να φαινεται ολη η ομαδα στο post του Strawhat. Dj να περασει το συνεδριο και μετα θα τα δουμε ολα αυτα που λες αναλυτικα και φυσικα οταν εχουμε τη δυνατοτητα θα ανεβασουμε κι ενα βιντεακι. Ισως και το ιδιο το demo που θα δειξουμε το Σαββατο με 2-3 πιστες μεσα.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #10
                    Thumbs up, μακαρι το αποτελεσμα να ναι αξιο των προσδοκιων απο τετοιους developers .
                    Θα τα πουμε κι εκει αν ειναι .

                    Comment


                    • #11
                      Καλή επιτυχία παίδες.

                      Comment


                      • #12
                        Ε όσοι είστε να πάτε, πείτε να το κλείσουμε από τώρα να πάμε μπούγιο.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          99% θα είμαι εκεί.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #14
                            Εγώ δυστυχώς είμαι σε κατάκλιση και δε θα μπορέσω, αλλά εύχομσι τα καλύτερα/ Τα συννεφάκια μου θύμισαν Okami και το sprite του κεντρικού χαρακτήρα μου θύμισε Αιγύπτιο εργολάβο από το ¨Αστερίξ και Κλεοπάτρα". Φαίνεται γλυκούλι και χαριτωμένο, αν παίζει κάποιο trial θα χαρώ πολύ να το δω.

                            Επίσης πιστεύω πως όλοι μας θα αγοράσουμε το παιχνίδι!
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • #15
                              Να το αγοράσετε.Εγώ λεφτά για τη μούφα του Ραμπίδη δεν δίνω.Άμα τώρα θέλει να μου το χαρίσει δε θα πω όχι.
                              Carpe diem

                              Comment

                              Working...
                              X